Малин — не Житомир: на житомирських тротуарах покладуть унікальну плитку, форму для якої замовляли в Європі

Версія для друкуВідправити електронною поштоюPDF версія

Першу плитку, яку використають для капітального ремонту тротуарів центральних вулиць Житомира, привезуть 5-6 вересня. Про це 29 серпня розповів Житомирський міський голова Сергій Сухомлин, повідомляє Житомир.info.

«Плитку для тротуарів привезуть на початку вересня: 5 чи 6 числа повинна бути перша поставка. Це пов’язано з тим, що та плитка, яку ми замовили, в Україні не виробляється. Ми замовляли конкретні роботи і в технічному завданні, в проекті, проектанти вказали цю плитку: 20х40, по-моєму, і товщина її 8 см. Зазвичай для тротуарів використовується плитка максимально «шестірка» (завтовшки 6 см). Ми замовили 8-сантиметрову для того, щоб вона довше служила: якщо автомобіль заїде чи якісь роботи треба проводити там. Завод Ковальської (ПАТ «Завод залізобетонних конструкцій ім. Світлани Ковальської», — ред.) замовляв окремі прес-форми для цієї плитки і з Європи чекає поставку. Відверто кажучи, ми, коли закладали в проект, узяли буклет одного українського виробника плитки, вибрали саме цю, бо побачили гарну фотографію з готовими об’єктами. А вже після проведення тендеру, виявилося, що ця компанія здійснювала ті роботи в Європі, і у нас такої плитки просто не було», — сказав Сухомлин.

Під час капремонту тротуарів будуть замінені й бордюри. Зі слів мера, вони будуть гранітними.

«З одного боку, гранітні — дорогі, розглядали можливість перейти на бетонні. Потім, все ж таки, вивчили досвід експлуатації бетонних бордюрів: вони з часом кришаться, особливо в тих місцях, де на них заїжджають автомобілі, техніка. Тому зупинилися на гранітних бордюрах. І щодо ціни: коли починали шукати ці бордюри, їх ціна була 500 з чимось гривень. Зрештою, ми знайшли їх за 180 грн/метр погонний, виробник — із Коростишів», — пояснив міський голова.

Створення ж так званих «кишень» для паркування на відремонтованих тротуарах не передбачене. Більше того, Сухомлин каже, що з часом центр міста взагалі максимально пристосують для пішоходів і велосипедистів.

«У нашому проекті навіть були «кишені» для громадського транспорту, але потім ми змінили проект і забрали цей пункт, тому що проаналізували: «кишеня» сповільнює швидкість руху тролейбусів, бо зайшовши до «кишені», йому треба час, аби виїхати звідти. По-друге, довелося б зрізати дуже велику кількість дерев, і робити все це за рахунок тротуарів. Все ж таки, центральну частину міста ми з часом будемо робити максимально пристосованою для пішоходів і велосипедистів. Крім того, зробивши зараз «кишеню», після затвердження транспортної концепції та схеми маршрутів, ми будемо змушені переробляти все під схему одностороннього руху. Згодом паркування на тротуарах будемо максимально обмежувати — для цього будемо замовляти малі архітектурні форми з рослинами», — сказав мер Житомира.

До слова, всього на капітальний ремонт тротуарів у центрі Житомира в 2016 році виділили 19 мільйонів 314,3 тисячі гривень. Нещодавно у мерії показали, як виглядатимуть житомирські тротуари та вулиці після реконструкції.

 

До слова, на території Малинського району діють декілька підприємств, які займаються видобутком граніту, крім того, є і підприємство з виготовлення тротуарної плитки та інших дрібних виробів з бетону… Здавалося б, мати унікальну власну сировинну базу й такі підприємства і не скористатися цим — нонсенс. Але про такі тротуари, як планують зробити в обласному центрі, малинчанам і не мріяти…

 

За матеріалами Житомир.info.

Залиште коментар

Коментарі Facebook