Дорожнє ноу-хау в Малині. Або спіткнувся, впав, отямився, гіпс.

Версія для друкуВідправити електронною поштоюPDF версія

 

Спіткнувся, впав, отямився, гіпс. Так, часом, закінчується для жителів міста прогулянка  погано прибраним та не відремонтованими вулицях  Малина. Центральні дороги і тротуари — в жахливому стані, але міську владу це не особливо хвилює…

 

На таку думку мене наштовхнула прогулянка вечірнім Малином. І я задумалася.  Ось воно рішення всіх бюджетних проблем.

 

          “Міський голова може робити туристичний бізнес, показуючи наші центральні дороги. Але якщо бути об”єктивною то і ті, що на околиці Малина.”

 

 

Усі в курсі, що ввечері у нас немає нормального освітлення вулиць. А на околицях і взагалі — жоден ліхтар у нічний час не світить. Ідеш так темними вуличками нашого містечка і думаєш — у яку яму ти зараз потрапиш або яку калюжу виміряєш? Або ж (тут навіть страшно стає!), раптом, ногу підвернеш чи, не дай Боже, зламаєш. Гаразд, якщо ти чоловік. А як бути мені? Уявіть. От я молода і симпатична дівчина. Гарно одягнулася і йду на побачення. Нафарбувавшися, та ще й на підборах. Усе, вважай, пропала, немає підборів. І добре, якщо пошкодиш тільки взуття…

«Темрява — друг молоді», — скаже на це якийсь розумник. Смішно. Так. Добре, якщо ти йдеш в центр міста. А якщо твій шлях пролягає далі?  То можна побачити, що у Малині і тротуарів  немає (крім як на головних вулицях).

І виникає в мене просте питання. Невже за наші гроші, які ми платимо до бюджету нашого міста, ми не заслуговуємо добре освітлених вулиць?  Хоча б із 21-ої години до опівночі?! Виявляється — ні! Так каже людина нібито розумна. Має, уявіть, собі аж чотири вищих освіти. Наш — мер. Він пояснює це просто. Місто «прив’язане» до нічного (дорогого!) тарифу оплати за світло. А зміщення початку ввімкнення ліхтарів, бодай на півгодинки раніше, — вартуватиме міській казні до 250 тисяч гривень у рік…

 

"Але якщо рахувати здоров”я жителів міста в грошах. То страховий поліс в Приватбанку коштує 20 гривень на місяць. Вигода очевидна. Зламав ногу ще і заробиш трішки грошенят".

 

        

 

  

 

Правда до освітлення своєї оселі  бургомістр підійшов серйозно.

 

Гаразд, чорт із ним — із освітленням! За своє взуття і ноги думатимемо самі, може, менше ходитимемо вночі. Але що ж робити із покриттям тротуарів?

Чому місцеву владу мало хвилює те, що міські тротуари більше схожі на ілюстрації до марсіанських хронік, ніж на об’єкти інфраструктури — одні ями і калюжі? У Малині тротуари простіше обійти, а матусям з колясками — об’їхати. Так скаже будь-хто, хто ходив, до прикладу, ділянкою пішохідної дороги біля пожежної частини, ресторану «Ірша» (див. фото).

Як можна везти коляску по тих вибоїнах? Втім, така ж картина спостерігається і біля шкіл, лікарні, ще різних установ і організацій. Нога комунальника там, ймовірно, і не ступала…

 

Про тротуари тільки й говорять в останні місяці городяни, дивлячись на те, куди міська влада витрачає гроші. Багато б вважали за краще ходити рівними тротуарами цілий рік, ніж декілька разів покатати дітей на атракціонах в центрі міста по великих святах. Нікому не хочеться поламати ноги, та ще й через те, що в місті немає тротуарів. У будь-якому віці людині не хочеться стати інвалідом!

 

"Але для інвалідів у нас в місті можливостей море. Якщо наприклад ти розумовий інвалід. Значить тобі в депутати як мінімум. В міській раді клоунів люблять."

 

А от нещодавно в центрі міста, щоб люди з обмеженими можливостями могли пересуватися містом, комунальники зробили пониження декількох тротуарів. Зокрема, «опустили» тротуар на пішохідному переході від приміщення «Ласунки» до поштового відділення, від маркету «Соборний» до зупинки на вокзал. І ще один тротуар (не найвищий у центрі, але найкраще, до речі!) «понизили» працівники «Благоустрою» — той, що біля приміщення колишнього кінотеатру. Цікаво, що пішохідного переходу там і близько немає… Складається враження, що чиновники, які дали на це дозвіл, — за те, щоб люди з обмеженими можливостями «переходили» дорогу у невстановленому місці… Хоча ймовірніше, що таке пониження тротуару зроблено зовсім не для людей із обмеженими можливостями.  Більше за все — для зручного під’їзду на автомобілях, котрі люблять там припарковуватись.  А може, так зручніше буде під’їжджати до «Приятеля»!?

 

До слова, фото вщент розбитих бордюрів, тротуарів та пониження тротуарів — оприлюднили користувачі спільноти «Malyn City» у соціальній мережі «ВКонтакте». Де в іронічній формі запитали думку молоді.

За пару днів в опитуванні взяло участь 296 особи. На думку більшості, 119 респондентів, пониження потрібне, але не в такому вигляді. Нормальні тротуари у Малині хочуть 90 чоловік, а 34 учасники проголосували за варіант «дурачок той, хто придумав таке зробити в центрі міста». Також, згідно з голосуванням, 26 респондентів усе влаштовує, а 18 вважають, що такі заходи взагалі не потрібні. Ще 9 учасників опитування не проголосували за жоден варіант, але висловили свою думку в коментарях (див. скріни).

Міська влада заперечує наявність проблеми, і тим часом безпорадно розводить руками через неможливість вплинути на ситуацію — грошей у міській казні не вистачає.

Але перш ніж так говорити, нехай би чиновники вийшли зі своїх кабінетів і пройшлися тими тротуарами. Якщо б узяли із собою шкільну лінійку, зробили б для себе відкриття: зустріли б ями, глибиною до 15 сантиметрів, яких там дуже багато! А серед ям, ямок і вибоїн могли б натрапити на діру на місці люка — діаметром більше метра і глибиною більше півтора…

Цю ситуацію необхідно вирішувати негайно, бо погані дороги та тротуари —питання не лише комфорту автомобілістів, але і безпеки людей. І шкода, що про безпеку малинчан місцева влада не думає. Це бачимо за результатами «круглого столу»: бачимо, як комунальники закривають відкриті люки, як зробили пониження тротуарів для інвалідів, як роблять розмітку пішохідних переходів…

 

Автор: Mhór Rioghain

Залиште коментар

Коментарі Facebook