За розслідування вирізки дерев на кладовищі у Ободівці взялись малинські поліцейські

Версія для друкуВідправити електронною поштоюPDF версія

Неочікуваного резонансу набула публікація у номері «СП» 19 серпня — «З кладовища — на пилораму, або Мертві нікому не поскаржаться…». Після виходу газети у Ободівці відбувся схід села, а на редакцію «наїхала» малинська поліція.

Уявіть: 16.30., 23 серпня — напередодні дня Незалежності в офіс редакції упевнено входять троє поліцейських, у яких вираз обличчя говорить: «Ми господарі Всесвіту». Для підтвердження цього демонстративно показують, що кожен при табельній зброї, яка проглядається в кобурі на поясі. «и не по лічному, а по роботі. Це ви писали?!» — було першим запитанням старшого з «опергрупи». І, як аргумент виправдання візиту, поліцейські тицьнули ксерокопію сторінки «Соборки» , мало не в обличчя людині, яка була на момент візиту поліцейських присутня у офісі.

Оце так! Троє зі зброєю заходять у офіс. Не представляються, не називають причину візиту і не запитують ім’я особи, яка, до речі, нічого не порушує, а починають «пресувати» незрозумілими пред’явами і натяками. Одразу напросилась думка, а як же тоді наші поліцейські чинять із тими, кого застали на порушенні закону тощо? Відразу — обличчям у землю і в кайданки? Чи інші способи, відомі їм, застосовують?

Далі почали вимагати прізвища людей, які звернулись у редакцію зі скаргою про вандалізм на кладовищі у Буді Ободзинській — де місцевий підприємець позрізував дерева і тягнув їх до себе на пилораму прямо по могилах, руйнуючи поховання.

Поліцейські у різний спосіб переконань пробували взяти письмове пояснення, хоча прізвища автора у публікації вказано не було, а до редактор видання на момент візиту поліцейських перебувала не в Малині. Можливо, переконав поліцейських перелік статей Закону України «Про засоби масової інформації», згідно з яким і працює газета. Поліція повідомила, що поїде на розслідування у Горинську сільську раду та в саме село, до кладовища.

Факт, що аж троє поліцейських зі зброєю навідались без попередження і аргументованого приводу в редакцію здивував неабияк — це при тому, що майже третина особового складу покинула роботу в малинській поліції, нема кому патрулювати місто і був переддень вихідного, свята. За коментарем журналіст зв’язався телефоном із начальником Малинського відділку поліції полковником Михайлом Старовойтом — лише з його відома та наказу можуть проводитись такі «розслідування».

— Такого наказу не давав. Не розумію, чому вони пішли до вас, але розберусь із цим прецедентом прямо зараз, — сказав Михайло Володимирович і додав: — річ у тому, що в згаданій публікації, дійсно, описані ознаки складу злочинних дій, і ми зацікавились цією справою, почали розслідування.

 

Дійсно, розслідування триває: того ж вечора поліцейські побували і в Ободівці, опитували місцевих жителів, вивчали обстановку на кладовищі. Вивчати було що — кілька десятків свіжо зрізаних пнів, зруйновані могили. Правда, за словами місцевих, кладовище працівники пилорами Геннадія Ободзинського, яка працює поряд із кладовищем, вже почали впорядковувати.

За словами місцевих, які досі не можуть оговтатись від того вандалізму, поруйновані могили і учасників бойових дій Другої світової, предків, які будували село. Протектори транспорту, який тягнув зрізані сосни по могилах, чітко ведуть у ворота пилорами Ободзинського, бачили люди, коли прийшли на кладовище. Таке враження, говорили місцеві, що власник деревообробного виробництва має на меті винищити село, ніби помститися за минуле, і почав це робити з могил наших предків.

Про це і багато іншого говорили, не стримуючи емоцій, люди на сході села в Ободівці, який відбувся минулого тижня, відео звіт можна проглянути за посиланням — http://volonter2015.com/article/nebachenyy-vandalizm-na-kladovyshchi-shi....

Правда, самого власника пилорами Геннадія Ободзинського і управляючого виробництвом не було на сході. На схід прийшов до людей Горинський сільський голова Володимир Омельченко. Уважно вислухав зауваження всіх. Пояснив, що зрізати сухі дерева на кладовищі ще в 2015 році попросили в заяві місцеві жителі і на основі заяви сільрада прийняла відповідне рішення.

Чому його виконали не так як треба — замість зрізати сухі дерева повирізували здорові ще й при тому зруйнували кладовище, сільський голова не був готовий відповісти. Але дав слово — виправити ситуацію максимально: прибрати кладовище, загородити, відновити могили. Люди повірили своєму голові, але і сказали, що підготували позов у прокуратуру, на випадок, якщо кладовище не впорядкують за два тижні.

Люди чекають. Про те, як далі просувається розслідування і що скажуть на це сільський голова і власник пилорами, читайте в наступних номерах «СП» і на сайті Покоління Зет.

Тетяна СОРОКА.

Залиште коментар

Коментарі Facebook