У Малині щодо порушників закону прокуратура діє вибірково?

Версія для друкуВідправити електронною поштоюPDF версія

Минулої п’ятниці, 2 грудня, на офіційному сайті Прокуратури Житомирської оласті вийшла інформація під заголовком: «На Житомирщині за принципової позиції прокуратури звільнено прибережну смугу від незаконно побудованих споруд».

Далі — красномовні фотоілюстрації і текст:

«Коростишівською місцевою прокуратурою забезпечено виконання рішення суду, постановленого за позовом прокурора про зобов’язання ТОВ «Рибацький хутір» привести передану в користування земельну ділянку водного фонду у попередній стан та знести самовільно збудовані споруди, що у Малинському районі.

Як повідомлялося раніше, товариство, одержавши в оренду для риборозведення земельну ділянку водного фонду площею 19,6 га, що на території Пиріжківської сільради, у порушення вимог Водного та Земельного кодексів України, незаконно побудувало на прибережній захисній смузі будинок рибалки і 5 малих архітектурних споруд.

З метою припинення протиправного використання прибережної смуги, органами прокуратури області вжито заходів представницького характеру. Справа розглядалася судами різних інстанцій.

Остаточну крапку у припиненні правопорушення, за результатом розгляду заяви Генеральної прокуратури України, поставлено Верховним судом України, який скасував рішення першої і касаційної інстанцій та залишив у силі рішення апеляційного господарського суду про задоволення позову.

Наразі рішення суду виконано, прибережну захисну смугу звільнено від незаконно споруджених будівель».

Проте, шановні читачі, таких забудов на прибережних смугах водойм у Малинському районі, як відомо, не одна. Та чомусь не всі потрапляють у пильний ракурс зору правоохоронних органів.

Скажімо, нещодавно закінчилися судові слухання в Малинському районному суді з приводу забудови у селі Гамарня у заказнику і безпосередньо за кілька метрів від Малинського водосховища.

Суд минув, але, як кажуть, споруджений паркан і досі там. За словами Слобідського сільського голови Миколи Єщенка, господар забудови зняв споруджений паркан лише з одного боку захопленої ділянки, а решта уже за стільки часу після суду все ще чекає демонтажу.

Ще одна цікава розбудова на узбережжі сільського ставу у районі, про яку вже писала «СП», — так зване «Межигір’я» у селі Федорвка.

Там, нагадаємо, на березі громадського ставу триває потужна забудова узбережжя, але — «принципової позиції прокуратури» щодо цього об’єкта місцеві жителі чекають не один рік, адже не один раз звертались у правоохоронні органи.

У 2015 році, саме рік тому в селі Федорівка, виникла скандальна ситуація з продажем земельних ділянок. Зараз біля самого ставу на пляжі завмерло будівництво: бетонні фундаменти, паркани і розкішні споруди.

Десятки листів і звернень. Прокуратура, поліція, екологія, народним депутатам, селищному голові. В кращому разі, у відповідь відписки.

Якщо пригадати самі збори громади села і виступ першого заступника голови РДА пана Осадчого, був підбитий своєрідний підсумок: дійсно, фундамент зведено з порушенням чинних норм законодавства. Справа передана до розгляду в прокуратуру.

Без висновків прокуратури справа не може бути доведена до суду.

Тож через газету привертаємо увагу до цього об’єкта Коростишівської місцевої прокуратури і надсилаємо відповідний запит і публікацію в Прокуратуру Житомирської області на ім’я Любомира Війтовича.

Передрук з гаезти "Соборна площа"

Залиште коментар

Коментарі Facebook