«Спочатку дивляться, де люди ходять, а потім прокладають асфальт» або Якого рівня лікарня буде у Малині, якщо не припинить існування?

Версія для друкуВідправити електронною поштоюPDF версія

Пригадуєте, як років із двадцять чи більше тому малин чани масово їздили у Древлянку Коростенського району на УЗД та інші обстеження. І нічого, ніхто не нарікав. Сідали на першу електричку, виходили в «Древлянці», потім протоптаною стежкою до медзакладу. До обіду справлялись, і, задоволені, що діагноз «на руках» повертались у Малин. Чому ж зараз усі так мало не стаємо дибки, що центр госпітального округу буде в Коростені?

А яка ж доля чекає на малинську лікарню? Невже з неї зроблять амбулаторію якусь, як свого часу з Чоповицької? Балачки на цю тему сьогодні у Малині найактуальніші, ну, за винятком різдвяно-святкових. За коментарем із цього приводу ми звернулись до головного лікаря Малинського МРТМО Валентини Швидун.

Головне питання: що буде з малинською лікарнею

а) у найгіршому випадку

б) у найкращому випадку.

— У найгіршому випадку, — говорить Валентина Ничипорівна, — малинське МРТМО може стати лікарнею планового лікування. Тобто, без так би мовити екстрених відділень, а залишаться, скажімо, терапія, неврологія тощо, куди будуть направляти хворих на плановий курс лікування соматичних хвороб. Ясна річ, операцій проводити не будуть. Це цілком реальний варіант.

У найкращому випадку, Малинське ТМО може стати лікарнею інтенсивного лікування І рівня.

— Який варіант більш реальний?

— Щодо лікарні І рівня, є одна проблема. Там умови. Одна — віддаль 60 кілометрів до найдальших точок обслуговування. З цим усе гаразд. Але є умова — кількість населення для обслуговування — 120 тисяч осіб. Це проблема. Малин і район налічує 46 тисяч. І навіть якщо ми умовимо приєднатись до нас Народичі — це максимум 10 тисяч плюс. Де взяти решту людей? Радомишль, скажімо, вже приєднав до обслуговування Житомир, і так всі райони вже «порозбирали» на округи.

— Тобто, Валентино Ничипорівно, одразу малинчанам треба готуватись до реалій — у Малині буде максимум лікарня планового лікування.

…..

— Дякую за коментар.

П.С. Щодо прокладання асфальту, це цитата начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Олександра Торбаса, коли він коментував створення замість дев’яти попередньо обумовлених госпітальних округів у області всього чотирьох. Попередньо в області був розроблений проект, який передбачав створення на території Житомирщини дев’яти госпітільних округів, але потім відбулися зміни, оскільки Інститут розвитку територій Мінрегіонбуду провів відповідну експертизу і вони створили свій проект госпітальних округів, це чотири госпітальних округа в нашій області, які поділили на Новоград-Волинський, Бердичів, Коростень і Житомир.

«План чотири госпітальних округа — то є сьогодні контурна карта (мова йшла 4 серпня на нараді). І сьогодні ніхто не може чітко встановити межі госпітального округу, тому що, коли започаткується госпітальний округ, він буде проходити відповідні визначення впродовж п'яти років. І тільки через п’ять років ми побачимо, коли кошти підуть за пацієнтом і подивимось, куди піде пацієнт, тоді вже будуть чітко визначені межі госпітального округу. Це, знаєте, за принципом: спочатку дивляться, де люди ходять, а потім вже там прокладають асфальт», — зазначив начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Олександр Торбас.

Не знаю, як ви, але я чітко бачу, куди підуть малинські пацієнти, і сьогодні, і через п’ять років, навіть асфальт класти не треба буде.

Читайте також: Реконструкція Малинського пологового: місію успішно виконано чи провалено?

Куди потрапить Малин: у Коростенський госпітальний округ чи в Коростишівське відділення поліції?

Коментарів: 1

Картинка користувача Олеся.
Олеся (не перевірено)
+1
+2
-1
Воно й на краще: в нашій лікарні у пошуках діагнозу в пацієнта, спершу відправляють його по різних кабінетах, де малинські медики (деякі, але таких більшість), вдаючи із себе фахівців, більше говорять ніж шукають реальну причину захворювання, тицяють пальцем в небо, авось вгадаю, а потім відправляють в той же Коростень чи на Житомир. У результаті поставлені ними діагнози не підтверджуються. Може, раніше наші лікарі і були інші, нормальні, але зараз все частіше чути про їх некваліфікаційність, халатність. Чи, може, це на них так реформа діє, або невиплата зарплат? Але так їздити на виклики, як вони останнім часом (одразу згадується та страшна аварія із дівчатами в центрі) - це перебір. Виривати з карток пацієнтів записи про діагнози і лікування, щоб за певну суму вклеїти той папірець в картку іншого "пацієнта", якому треба швидко групу оформити - взагалі не по-людськи. Так що хай буде округ, людям потрібна допомога фахівців, а не таких от "медиків"...

Залиште коментар

Коментарі Facebook