Пригадуєте, як років із двадцять чи більше тому малин чани масово їздили у Древлянку Коростенського району на УЗД та інші обстеження. І нічого, ніхто не нарікав. Сідали на першу електричку, виходили в «Древлянці», потім протоптаною стежкою до медзакладу. До обіду справлялись, і, задоволені, що діагноз «на руках» повертались у Малин. Чому ж зараз усі так мало не стаємо дибки, що центр госпітального округу буде в Коростені?
А яка ж доля чекає на малинську лікарню? Невже з неї зроблять амбулаторію якусь, як свого часу з Чоповицької? Балачки на цю тему сьогодні у Малині найактуальніші, ну, за винятком різдвяно-святкових. За коментарем із цього приводу ми звернулись до головного лікаря Малинського МРТМО Валентини Швидун.
Головне питання: що буде з малинською лікарнею
а) у найгіршому випадку
б) у найкращому випадку.
— У найгіршому випадку, — говорить Валентина Ничипорівна, — малинське МРТМО може стати лікарнею планового лікування. Тобто, без так би мовити екстрених відділень, а залишаться, скажімо, терапія, неврологія тощо, куди будуть направляти хворих на плановий курс лікування соматичних хвороб. Ясна річ, операцій проводити не будуть. Це цілком реальний варіант.
У найкращому випадку, Малинське ТМО може стати лікарнею інтенсивного лікування І рівня.
— Який варіант більш реальний?
— Щодо лікарні І рівня, є одна проблема. Там умови. Одна — віддаль 60 кілометрів до найдальших точок обслуговування. З цим усе гаразд. Але є умова — кількість населення для обслуговування — 120 тисяч осіб. Це проблема. Малин і район налічує 46 тисяч. І навіть якщо ми умовимо приєднатись до нас Народичі — це максимум 10 тисяч плюс. Де взяти решту людей? Радомишль, скажімо, вже приєднав до обслуговування Житомир, і так всі райони вже «порозбирали» на округи.
— Тобто, Валентино Ничипорівно, одразу малинчанам треба готуватись до реалій — у Малині буде максимум лікарня планового лікування.
…..
— Дякую за коментар.
П.С. Щодо прокладання асфальту, це цитата начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Олександра Торбаса, коли він коментував створення замість дев’яти попередньо обумовлених госпітальних округів у області всього чотирьох. Попередньо в області був розроблений проект, який передбачав створення на території Житомирщини дев’яти госпітільних округів, але потім відбулися зміни, оскільки Інститут розвитку територій Мінрегіонбуду провів відповідну експертизу і вони створили свій проект госпітальних округів, це чотири госпітальних округа в нашій області, які поділили на Новоград-Волинський, Бердичів, Коростень і Житомир.
«План чотири госпітальних округа — то є сьогодні контурна карта (мова йшла 4 серпня на нараді). І сьогодні ніхто не може чітко встановити межі госпітального округу, тому що, коли започаткується госпітальний округ, він буде проходити відповідні визначення впродовж п'яти років. І тільки через п’ять років ми побачимо, коли кошти підуть за пацієнтом і подивимось, куди піде пацієнт, тоді вже будуть чітко визначені межі госпітального округу. Це, знаєте, за принципом: спочатку дивляться, де люди ходять, а потім вже там прокладають асфальт», — зазначив начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Олександр Торбас.
Не знаю, як ви, але я чітко бачу, куди підуть малинські пацієнти, і сьогодні, і через п’ять років, навіть асфальт класти не треба буде.
Читайте також: Реконструкція Малинського пологового: місію успішно виконано чи провалено?
Куди потрапить Малин: у Коростенський госпітальний округ чи в Коростишівське відділення поліції?
Коментарів: 1
Jan 15, 2017, 21:30