Реконструкція Малинського пологового: місію успішно виконано чи провалено?

Версія для друкуВідправити електронною поштоюPDF версія

Журналісти «СП» цими днями довідались новину: у пологовому відділенні Малинського ТМО народилось немовля. Дівчинка. Вагою 2700. У щасливої мами, жительки Малина, це третя дитина.

Водночас, це поки єдина у цьому році новонароджена дитина в Малині. Чому? Тому що пологове відділення, яке, за проектом мали відкрити в жовтні після реконструкції, офіційно не відкрили і досі. Більше того, станом на 12 січня 2017 року невідомо, коли відкриють його, наперекір сміливим офіційним заявам Малинської міської ради.

Нагадаємо: 29 грудня минулого року на офіційному сайті міськради з’явилась інформація під заголовком «Чим запам’ятався 2016 рік для нашого міста?» і одразу: «За кошти міського бюджету реалізовано проект реконструкції пологового відділення міської лікарні під вимоги перинатального центру — з душовими кабінами, сантехнікою у кожній палаті та сучасною системою вентиляції. З наступного року відділення запрацює — на радість молодим батькам міста та навколишніх районів. У лікарню придбано фетомонітор, сучасне ліжко для пологів та кардіостимулятор.»

Про кошти міського бюджету — це дуже цікаво, адже мова йде про наші з вами податки, які наповнюють бюджет. Довелось переглянути усі журналістські записи із сесій та офіційну інформацію на сайті міської ради.

Із блокнота: «…сесія 3 березня. Депутати внесли зміни до міського бюджету на 2016 рік. Зокрема, ММРТМО спрямували на реконструкцію пологового відділення — 141 204 гривні».

Із офіційного сайту: дійсно, є рішення вище згаданої десятої сесії 3 березня 2016 року, де вносили зміни до бюджету, проте — зноска «додатки» проігнорована, жодних додатків до рішення знайти на сайті не вдалось.

Що зробили у пологовому відділенні із березня, коли прийняли рішення про виділення коштів, сказати не можу, бо не цікавилась. Однак у серпні увага малинчан знову була прикута до пологового відділення, коли депутатська фракція БПП міської ради завітала в лікарню ще й запросила журналіста «СП».

У кабінеті головного лікаря Валентини Швидун говорили про доцільність реконструкції пологового відділення, зокрема, чи потрібно виділяти на реконструкцію більше мільйона гривень, якщо відділення не буде сучасно оснащене і є проблеми з його опаленням. Тоді ж начальник управління охорони здоров’я міської ради Анна Копилова представила депутатам проект реконструкції відділення. Суть: якщо не зробити реконструкцію, узагалі відділення можна втратити.

Ідемо далі. На офіційний сайт ПРОЗОРРО. Там 3 серпня 2016 року було оголошено державний тендер на «реконструкцію частини приміщень акушерсько-гінекологічного відділення МРТМО в м. Малині Житомирської області на суму 1 мільйон 220 тисяч гривень». Підрядчик, до речі, який виграв тендер, — не малинський, це приватна будівельна фірма з Житомира «Комунальник».

Забігаючи наперед, скажу, що наразі на сайті ПРОЗОРРО вказано: «замовлення виконано — 31 грудня 2016 року».

Отже все сходиться — і на офіційному сайті державного тендера, і на офіційному сайті міської ради відзвітували про завершену реконструкцію пологового. Яку, за умовами конкурсу, підрядчики повинні були зробити за місяць (або до 1 жовтня) і за більш, як 1 мільйон гривень.

Перед тим, як завітати в пологове на екскурсію, зроблю ліричний відступ. Пригадуєте, як в жовтні «СП» друкувала «наскельні малюнки» на стінах пологового? Жартуючи, що таким чином будівельники вбивали час в очікуванні необхідних матеріалів. І вони його, схоже на все, таки вбили.

Пологове відділення у Малині закрили на ремонт ще 29 серпня, тоді ж уклали угоду з Радомишлем — на місяць, бо ж сподівались, що умови термінів підрядчик виконає. Не склалось. Найперша причина, яку назвала головний лікар МРТМО, це масляна фарба н стінах. Обдирати її було довго і неможливо, тому поверху всі стіни довелось обшивати гіпсокартоном. Трошки дивно, що у проекті цього не було передбачено. Як і багато чого іншого, через що довелося вносити зміни в проект і «закривати очі» на термін виконання тендера. Але, за словами головного лікаря, «Комунальнику» сказали «прощай», звісно, повністю розрахувавшись.

Отже, ідемо в пологове. Не так це просто зробити, бо в коридорах будівельні ліси та будматеріали. Гіпсокартоном ще багато чого доведеться «зашивати», найперше — нову вентиляційну систему, яку попереднім проектом облагородити не подумав ніхто. Більше того, хто був у пологовому, той мене зрозуміє, блакитну мозаїку плитки ми теж більше не побачимо — її теж зашиють під гіпсокартон, щоб було по-сучасному. Хоча, логічно, плитку легше мити щороку, ніж купувати фарбу на стіни, але то вже інша історія. Суть цієї ж — хто розробник такого унікального проекту на мільйон?

Тим часом, оскільки «Комунальник» свою місію виконав, зараз ремонтом займаються в пологовому так би мовити своїми силами — завершують реконструкцію працівники ТМО, правда не швидко у них це виходить, адже є ще й основні обов’язки в лікарняних слюсарів та завгоспів.

Тим часом і малинські жінки ще довго будуть їздити в Радомишль та Житомир. За винятком екстрених випадків, про який повідомили на початку статті. Адже, навіть по закінченні усіх ремонтів, треба здавати посіви на бактерії з відремонтованого приміщення медичного закладу, і лише у випадку негативних результатів, які роблять у області пару тижнів, можна офіційно відкривати відділення. До слова, у день нашого візиту в пологове Малина, народився на світ онук головного лікаря Валентини Швидун. У Житомирі. Об одинадцятій з хвилинами ранку 11 січня. З чим ми її і вітаємо.

Тетяна СОРОКА.

Джерело: "Соборна площа"

Залиште коментар

Коментарі Facebook