Раді запропонували зобов’язати телеканали випускати 75 % новин українською
У Верховну Раду надійшов законопроєкт “Про внесення змін до деяких законів України щодо мови у авдіовізуальних (електронних) засобів масової інформації”.
Законопроєкт опубліковано на офіційному сайті парляменту.
Згідно з документом, авторами запропоновано зобов’язати загальнонаціональні телеканали транслювати українською мовою не менше 75% передач та фільмів у проміжку з 7:00 до 22:00.
“У загальному обсязі мовлення телерадіоорганізацій загальнонаціональної категорії мовлення, які відповідно до ліцензій здійснюють етерне та (або) багатоканальне (цифрове) мовлення з використанням радіочастотного ресурсу, передачі та (або) фільми виконані українською мовою мають становити не менше 75 відсотків впродовж доби у кожному з проміжків часу між 07.00 та 18.00 і між 18.00 та 22.00”, – йдеться у документі.
Також згадано і про регіональні канали, які мають випускати українською не менше 50% програм:
“У загальному обсязі мовлення телерадіоорганізацій регіональної і місцевої категорій мовлення, які відповідно до ліцензій здійснюють етерне та (або) багатоканальне (цифрове) мовлення з використанням радіочастотного ресурсу, передачі та (або) фільми виконані українською мовою мають становити не менше 50 відсотків впродовж доби у кожному з проміжків часу між 07.00 та 18.00 і між 18.00 та 22.00”.
Окремо законопроєкт також пропонує встановити обов’язкову частку передач новин державною мовою, а саме не менше 75% від загальної тривалості всіх передач новин у кожному з проміжків часу з 7.00 до 18.00 та з 18.00 до 22.00.
“Передача вважається виконаним українською мовою, якщо всі виступи дикторів (провідних) передачі виконані виключно українською мовою”, – йдеться в пояснювальній записці до документа.
Разом з тим допускається використання без дублювання та озвучення репортажів з місць подій і трансляцій виступів запрошених учасників передач, а також музичних творів.
Авторами законопроєкту є Микола Княжицький (Голова Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовности) і Вікторія Сюмар (Голова Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики).
Законопроєкт було подано до Верховної Ради 27 жовтня, а 1 листопада документ надійшов на ознайомлення депутатам.
Джерело: Клясичний правопис
Залиште коментар