Конфлікт відомств: ГПУ & НАБУ. Прес-конференція Луценка і Ситника

Версія для друкуВідправити електронною поштоюPDF версія

Прес-конференція Луценка і Ситника: основні заяви про конфлікт відомств і гучні справи

У Києві 18 серпня відбулася спільна прес-конференція генерального прокурора України Юрія Луценка та голови Національного антикорупційного бюро Артема Ситника.

Приводом для низки спільних заяв послужив конфлікт між двома силовими відомствами після обшуків приміщень НАБУ співробітниками прокуратури на підставі нібито організованого Бюро прослушки ГПУ.

12 серпня двох працівників НАБУ без причин затримали співробітники ГПУ, доставивши їх у будівлю Генпрокуратури, незважаючи на зіткнення зі спецназом НАБУ. 15 серпня Антикорупційне бюро відкрило кримінальне провадження стосовно співробітників Генеральної прокуратури, які "викрали і утримували працівників НАБУ".

Спроби помиритися відомств

Як повідомив Луценко, представники різних силових структур України домовилися інформувати один одного про застосування спецназу. За його словами, глава тієї силової структури, куди заходить спецназ, повинен добровільно надати доступ до приміщень, де необхідно провести слідчі дії, або у разі відмови спецназ буде робити свою роботу.

"Таким чином, "маски-шоу" між силовиками повинні бути припинені", - резюмував Луценко.

Разом з тим глава НАБУ Ситник заявив про повну відповідність законодавству слідчих дій його відомства.

В результаті Луценко і Ситник домовилися, що справи НАБУ і ГПУ відносно один одного будуть передані на розгляд Головного слідчого управління СБУ.

Луценко про долю Януковича

Генпрокурор підкреслив, що готовий пообіцяти колишньому президенту Віктору Януковичу, який втік в РФ, справедливі слідство і суд "і навіть справедливий вирок". Луценко підтримав проведення очної ставки з екс-президентом, але за умови його приїзду в Київ.

Напередодні Янукович зажадав проведення очної ставки з українським керівництвом: президентом Петром Порошенком, головою РНБО Олександром Турчиновим, екс-прем'єром Арсенієм Яценюком та іншими.

Про проблеми всередині Генпрокуратури

За словами генпрокурора, про конфлікт між силовими відомствами йому стало відомо зі ЗМІ. Він підкреслив, що його заступник не знав про інцидент.

Також Луценко заявив про загрозу життю начальника управління Генпрокуратури з розслідування кримінальних проваджень у сферах державної служби та власності Дмитра Суса. Генпрокурор додав, що департамент з особливо важливих справ у сфері економіки, в якому працює Сус, розслідує справу за викрадення керівника Нафтогазвидобування Олега Семінського.

Генпрокурор підкреслив, що це ненормальна ситуація, коли співробітнику силового відомства загрожує небезпека.

Обшуки у прикордонників

Коментуючи ситуацію навколо обшуків в Держприкордонслужбі, Луценко розповів про розслідування справи щодо незаконної вирубки карпатських лісів і його вивезення на територію Словаччини. Ліс був вирубаний на смузі 30 кілометрів в ході прокладки сейсмічного кабелю вздовж словацько-українського кордону, а сліди тракторів, які вивозили зрубаний ліс, ведуть на словацьку територію.

Суму збитку Луценко оцінив у 700 тисяч доларів. За його словами, провадження по даній справі ведеться з 2015 року.

Затримання Каськіва і Лавриновича

Луценко також заявив, що колишній глава Держінвестпроекту Владислав Каськів був затриманий в Панамі. За інформацією МВС, Каськів вивів з України понад 250 млн. гривень.

Крім того у четвер, 18 серпня, було оголошено нове підозра екс-міністру юстиції Олександру Лавриновичу, який 30 липня вийшов на свободу під заставу, встановлений Печерським судом Києва. Чиновника з літа 2015 року підозрювали у викраденні та службовому підробленні.

Залиште коментар

Коментарі Facebook