Гейзер в дитячому садочку та ремонт за 300 тисяч

Версія для друкуВідправити електронною поштоюPDF версія
Розслідування одного дня
Про гейзери, натяжні стелі, та інші дива
у малинських дитячих садках…
І не тільки у садках, знаєте, шановні читачі. Тому почну з кінця — цими днями місцеві Інтернет-ресурси «розтрубили» сенсацію: на Житомирщині у відділі освіти виконкому Малинської міської ради переплатили підрядникам за ремонти та зайво виплатили працівникам зарплату. Ціна питання — на 774 тисячі (!) гривень порушень фінансово-господарської діяльності виявили у відділі освіти фахівці Держфінінспекції.
Оце таке собі дозволяють освітяни при тому, що не вистачає вчителям на зарплату, подумає пересічний читач, і, певно, матиме рацію.
Що ж це були за порушення?
За матеріалами Держфінінспекції в Житомирській області, 54 тисячі гривень відділ освіти безпідставно сплатив за послуги з виготовлення проектно-кошторисної документації із капітального ремонту ЦДЮТ. Безпідставно відділ освіти списав техніку, меблі та інші основні засоби на суму понад 150 тисяч гривень, яких нема у наявності. Через бездіяльність посадових осіб недоотримано 40 тисяч гривень доходів за надання в оренду майна. Відділ освіти зайво виплатив зарплату та переказав єдиний соціальний внесок на загальну суму 266 тисяч гривень Посадові особи відділу освіти зайво сплатили 210 тисяч гривень підрядникам, які завищили вартість виконаних капітальних та поточних ремонтів.
 
Як це прокоментував журналістові «СП» сам начальник відділу освіти Микола Шеренок? До уваги.
Найперше, що більшість порушень, — формальні, і всі суми відшкодовані та повернуті ще у ході перевірки, за винятком одного.
Скажімо, щодо проекту на капремонт ЦДЮТ на 54 тисячі гривень, його просто не було в наявності на момент перевірки, оскільки він проходив експертизу.
Щодо списання основних засобів на 150 тисяч гривень, мова йде про апаратуру шкіл та інше, які давно втратили термін користування, скажімо, в переліку списаного майна, який правда, бухгалтер відділу освіти не показала, а лише зачитала окремі пункти: магнітофони «Маяк», кіноапарат «Україна», деякі прилади для фізичних кабінетів, та багато іншого. Якщо «скелета в шафі» для біологічного кабінету у переліку списаного не було, навіщо з цього було робити таку таємницю?
 
Щодо зайво сплачених 210 тисяч гривень підрядчикам на капітальні та поточні ремонти, невідшкодованою залишилась сума — 108 тисяч гривень. Мова йде про капітальний ремонт у дитячому садку «Ялинка», що в мікрорайоні паперової фабрики. Ремонт виконували коростенські підрядчики.
— Це навіть добре, що фінінспекція виявила порушення, і ми можемо вимагати від підрядчика компенсації, — зауважив Микола Володимирович і додав: — перевірка відділу освіти проводилась за п’ять років фінансово-господарської діяльності. За цей час відділ освіти проводив капітальних видатків на загальну суму більше 5 мільйонів гривень. І якщо з 5 мільйонів знайшли на 100 тисяч порушень, хіба це багато?
Відділ освіти вже надіслав Претензію підрядчику. Чекаємо відповідь. Якщо він буде згоден із усіма порушеннями, які виявила фінінспекція, мусить або компенсувати грішми, або роботою, що передбачено чинним законодавством.
— До речі, а як «поживає» дитячий садок на ГМП? Там мали проводити ремонтних робіт на 1,5 мільйона гривень, але тендер, на якому довелось бути присутньою, скасували. Час втрачено.
— Наразі тендер на виконання робіт у садочку на вулиці Героїв Малинського підпілля відбувається через систему «Prozoro». Чекаємо результатів найближчим часом.
 
Але повернемось до нашого садочка «Ялинка». За збігом обставин, журналістові довелось побувати там у понеділок, напередодні візиту у відділ освіти: зателефонували стурбовані батьки вихованців «Ялинки», мовляв, скільки можна мучити дітей відсутністю води у закладі!
Але вийшло не так, як казали батьки, а навпаки — вода у садок надходила. От тільки, не звичайно, мережею, а в екзотичний спосіб — у вигляді чудового гейзера, який потужними струменем поливав усе довкола з прорвавшої труби одного з корпусів. Рано-вранці, казали очевидці, гейзер бив угору, мабуть, метрів до двох заввиш. Потім уже тихіше, як зафіксував журналіст.
 
Тепер про візит у садок наступного дня, у вівторок — цікаво було на власні очі побачити капітальний ремонт, за який зайво сплатили 108 тисяч гривень. Хіба ні? Керівнику закладу і колективу садка було не до журналіста: нема води! І це головна проблема. Але ремонт таки показали. Мені здалось, ніби на цьому об’єкті вчились штукатурити стіни початківці, але ж я не професіонал, щоб аналізувати якість будівельних робіт.
Не знаю, наскільки в цьому професіонали начальник відділу освіти та міський голова, однак не можу зрозуміти, як таке виконання робіт могла прийняти комісія? Адже мова йде про міський об’єкт для дітей і капітальні вкладення на понад 300 тисяч гривень! І, виходить, із оцих понад 300 тисяч «зайво сплачені», за висновком фінінспекції — 108. Мабуть, трохи круто, як для Малина.
 
Крім капітального ремонту побачила й дещо інше в «Ялинці»: в одній із груп під стелею з труби водо мережі капає вода, і це не єдина «критична точка» водо мережі і в приміщенні і зовні. Аби садочок був постійно з водою,схоже, потрібно все-таки замінити труби, а не постійно їх латати чи затикати «кляпами» гейзери.
Щоб не акцентувати увагу читачів на «Ялинці», зауважимо, що крім гейзерів деякі садки Малина можуть здивувати натяжними стелями. Теж, здається, як для Малина круто. Втім, усе, мабуть, залежить від того, які вихованці відвідують заклад і хто їхні турботливі батьки. Може, ще хтось має чим похвалитись про свій садок? Телефонуйте!
Тетяна СОРОКА.

Залиште коментар

Коментарі Facebook