Навіщо багато говорити чи писати про дорогу, якщо нею можна проти чи проїхати чи пройти і все стане зрозуміло. Ц саме той випадок, коли ліпше один раз побачити, ніж сто разів почути. Для «побачення» ми вибрали два об’єкти, які ремонтували у місті, — вулицю Українських повстанців та ділянку вулиці 30 років Перемоги.
На капітальний ремонт вулиці Українських повстанців недавно було виділено для Малина 633 тисячі гривень субвенції державного бюджету. За протекцією народного депутата Павла Дзюблика — так він повідомив на загал під час виступу на засіданні виконавчого комітету. Саме тому інтерес депутата до об’єкта зрозумілий.
Ось що він повідомив на своїй публічній сторінці ФБ:
«В цьому році мені вдалося залучити на округ 17 млн грн. Це ряд доріг, термосанація шкіл, дитячих садочків. По завершенню робіт, обов’язково звернуся до фінінспекції щоб перевірили використання всіх коштів. На об’єкті не був. Не встиг. З надісланих фото можу констатувати низьку якість виконання робіт.»
За коментарем про якість ремонту звернулись до виконавця робіт — директора ТОВ «Райагрошляхбуд» депутата міської ради Миколи Фещенка.
— Саме наше підприємство виграло конкурс на виконання капітального ремонту, чим інтенсивно зараз займаємось, заважають лише погодні умови. Почали ремонт вулиці Українських повстанців із повороту на неї з вулиці Грушевського, а завершити маємо на повороті на вулицю Винниченка. Не знаю, чи вкладемось у ліміт використання асфальту: ями буде глибокі і витрачаємо матеріалів більше, ніж планували, аби дотримуватись усіх технологій.
— Яких технологій?
— Капітальний ремонт передбачає суцільну заміну дорожного покриття. Спочатку проводимо фрезерування ділянки глибиною 5 сантиметрів. Потім площу треба покривати так би мовити підгрунтовуючою емульсією бітумною з розрахунку 0,3 літра на 1 м2. Лише потім прокладається асфальт і його шар має бути теж не меншим 5 сантиметрів. У наявності сучасна техніка, німецька фреза зокрема, доброякісні матеріали, тому я впевнений, що дорога прослужить довго.
— Яка технологія проведення ямкового ремонту? Все, що доводилось бачити, — це закидання в ями асфальтно-смоляної суміші лопатами і трамбування…
— Кожну яму спочатку обов’язково треба фрезою або нарізчиком зробити контури, потім яма вичищається і видувається з неї весь бруд, далі обмазуються краї і нарешті асфальтується, потім трамбує каток.
— Скільки за стандартами має служити дорога після ямкового ремонту?
— Ямковий ремонт — це тимчасове явище перед капітальним, таких стандартів його існування не існує. Дороги, вважаю, треба не латати, а робити.
— У Малині інтенсивно тривають ямкові ремонти. Уже завершили ремонт вулиці 30 років Перемоги. Але, на жаль, там працювали без рециклера, за який заплатили більше 400 тисяч гривень з бюджету. Це дві третіх суми, яку ви освоюєте на капітальний ремонт вулиці Українських повстанців. Ви, як голова бюджетної комісії, не в курсі, чи його використовують? Це ж така дорога техніка…
— Пам’ятають усі ту сесію, і мене звинувачували, що я в своїх інтересах проти придбання рециклера. Але і тоді і зараз вважаю, що це кустарний метод ремонту доріг, а не сучасний, якого вартий Малин. Дуже хотів би, щоб малинчанам продемонстрували результати ремонту з допомогою рециклера, щоб побачити якість, а не те, що й було при латанні доріг без цієї техніки. Уже ж говорили про його «економність», що два балони газу, які потрібні для роботи рециклера, коштують майже стільки, як тонна готового асфальту.
За коментарем звернулись до директора МКП «Благоустрій» Миколи Стурчака, чиє підприємство наразі займається ямковим ремонтом доріг у Малині.
— Вам виділяють кошти з міського бюджету на ямкові ремонти? Які суми і на які вулиці?
— Це запитання до управління ЖКГ — на що дають кошти і що кажуть робити, те й робимо.
— Чи була у вас фінансова перевірка, як запропонували на останній сесії міської ради?
— Кру перевіряло, житомирське, але виявили, що все в порядку. Більше не можу говорити, оскільки за кермом і на дорозі бачу поліцейських. До побачення.
За коментарем звернулись до перевізника і депутата міської ради олександра Столяра.
— Вас влаштовує якість ремонту доріг у Малині?
— Так! Особливо,як порівняти із тим, по яких дорогах я їздив десять років тому, коли почав займатись міськими перевезеннями. До речі, бачив, що у місті працює рециклер, цими днями, бачив на Барміна наших комунальників. Нормально зробили ямковий ремонт і вулиці Суворова. Я задоволений.
За коментарем звернулись до перевізника і депутата міської ради Ігоря Каленського.
— Вас влаштовує якість ремонту доріг у Малині?
— На мій погляд, у першу чергу мають ремонтуватись ті дороги, якими ходять маршрутні автобуси. Скільки займаюсь перевезеннями, не можу добитись доброякісного висипання вулиці Крилова. І навіть будучи депутатом міської ради, для мене це можливим не стало. Сам їжджу 12-им маршрутним автобусом, маю на увазі за кермом, повертаєш на Крилова — ніби в іншу республіку, пасажири нарікають на це щодня. То як я можу бути задоволений якістю доріг?
П.С. За коментарями звернулись до пересічних водіїв міста і перехожих. З етичних міркувань друкувати їх не будемо.
Залиште коментар