Суддя затягує справу екс-копа вбивці двох дівчат з Малина
Суд повернув на доопрацювання справу екс-міліціонера, який збив на смерть Анастасію Сичевську і Марину Кишаковську
3 листопада у Малинському районному суді відбулося судове засідання у справі підозрюваного Андрія Шапаренка, колишнього співробітника поліції. Водій в нетверезому стані у ночі 9 липня на пішохідному переході в центрі Малина, на великій швидкості скоїв наїзд на двох молодих дівчат. Внаслідок отриманих травм обидві загинули.
Як вже було сказано, під час інциденту Шапаренко був у нетверезому стані. Крім того, що втік із місця події, він ще й намагався «перекинути» вину за ДТП — спершу, на свою дружину. А згодом запевняти слідчих у тому, що за кермом був він — став друг Шапаренка.
Ця звістка сколихнула місто. Багато одіозних політиків та політичних партій спробували на цьому зробити піар.
Дійшло до того, що в скоєному звинувачували начальника Малинської поліції.
Проте за фактом скоєння Шапаренком смертельної ДТП таки відкрили кримінальне провадження за ч. 3 ст. 286, залишення у небезпеці — за ч. 1 ст. 135 КК України та за фактом надання свідком завідомо неправдивих показань, за ч. 2 ст. 384 КК України. Обвинувальний акт відправили до суду.
Перше слухання у цій справі відбулося у Малині цього четверга, 3 листопада. Справу вів всім відомий в місті суддя Ярмоленко. Засідання оголосили відкритим. Бажаючих потрапити на нього було багато — родичі, друзі загиблих дівчат, журналісти, активісти… Серед присутніх жодного представника політичних сил, які робили гучні заяви.
Однак всі бажаючі до залу суду не потрапили. Неначе навмисне, слухання призначили у найменшій кімнаті для судових засідань.
На вимогу судді поліціянти випровадили з залу суду журналістів та громадських активістів. Виникає ряд запитань. Чому було обрано найменшу залу в приміщенні суду? Кому заважали своєю присутністю журналісти та громадські активісти?
Прокурор у цій справі просив обвинуваченим арешт на максимальний термін — 10 і 5 років відповідно підозрюваному водієві і його другу-свідку, як того передбачають санкції вказаних вище статтей.
Але в наш час за гроші продаються будь-які моральні та людські чесноти. Тому адвокат підсудних влаштувала ціле шоу, ледь не виставляючи підозрюваних жертвами.
Вимагаючи повернути обвинувальний акт на доопрацювання, адвокат, крім того, просила звільнити обох з-під варти.
Суддя «видалився» у дорадчу кімнату. Через годину зачитав вирок: обвинувальний акт вирішили повернути на доопрацювання.
Однак, продовжили термін утримання під вартою підозрюваного водія і його друга, який давав неправдиві свідчення, на два місяці. Щоправда, останнього можуть звільнити під заставу у 29 000 гривень.
Замість післямови. Суддя Ярмоленко відомий тим, що вів справу "малинських хабарників". І, приймаючи рішення про те, щоб засудити до позбавлення волі колишніх керівників Малинського району. Він тоді прокоментував це так, що справа набула широкого розголосу і перебуває на контролі в громаськості. Напрошується висновок на рахунок компетенції та об'єктивності малинської Феміди. Варто натовпу проплачених камуфльованих молодиків пройтися вулицями міста, і суд винесе "правильний" вирок. А якщо ти звичайний мешканець міста, то правду шукати доведеться довго.
Залиште коментар