Проект десятиліття. Чи будуть в Малині євроконтейнери?

Версія для друкуВідправити електронною поштоюPDF версія
 
«Ми з цим проектом запізнились років на десять»
…проте, продовжуємо його гальмувати?
Мова йде про встановлення контейнерів для сміття у Малині не лише в мікрорайонах багатоповерхівок, але й в приватному секторі, а також запровадження роздільного збору сміття. З таким проектом прийшов у місто житомирський інвестор ПП «Зелене місто — Малин».
 
В минулий четвер, 18 серпня, по обіді мало відбутись позачергове засідання виконавчого комітету, щоб розглянути питання — укладення договору з міською радою ПП «Зелене місто — Малин» і затвердженням тарифів на послугу вивезення твердих побутових відходів.
Цього ж дня вранці журналіст спілкувався з комерційним директором ПП «Зелене місто — Малин» Людмилою Шаталовою.
Людмила Миколаївна повідомила таке:
— Ми інвестуємо в Малин до 850 тисяч гривень, уже закупили так звані євроконтейнери, із них 100 звичайних і 60 — для роздільного збору сміття. Однак ще не маємо повної інформації, де їх будемо встановлювати, детальна інфраструктура міста, конкретна кількість жителів по кожному мікрорайону багатоповерхівок невідома, її нам у Малині досі не надали, маємо лише загальну картину — загальну кількість жителів і багатоквартирних будинків.
Для того, щоб встановлювати контейнери у певному мікрорайоні, треба точно вирахувати кількість жильців, квадратуру житлової площі будинку тощо. Адже з цих розрахунків і норми об’єму відходів на одну людину і будемо розраховувати кількість встановлюваних контейнерів і періодичність вивезення сміття у міру їх наповнення.
Щодо приватного сектора, не можу стверджувати, що працюватимемо за тим же графіком, за яким донедавна надавав послугу зі збору сміття МКП «Благоустрій», оскільки у нас інша техніка та обсяги.
Відтак, точно сказати, коли «Зелене місто — Малин» почне надавати малинчанам послуги, уклавши договори, не можу. До речі, згідно з чинним законодавством, договори з населенням на вивезення сміття мають укладати балансоутримувачі багатоквартирних будинків, а не надавачі послуг, тобто — ваші комунальні підприємства та ОСББ, якщо такі у місті є. Справа може затягнутись на місяці навіть, а цього б не хотілось, адже ми інвестуємо в місто свої кошти.
Єдине, що можу сказати однозначно, — тарифи, які зазначили в конкурсному проекті, не зростуть!
 
Нагадаємо, що конкурс на послугу з вивезення відходів відбувся 25 липня, зрозуміло, що оголошено його було місяць тому, у червні. Чому гальмується проект? І це попри те, що міський голова Олексій Шостак всіляко підтримує згаданий проект. Про це він заявив на позачерговому засіданні виконкому, яке відбулось у четвер, 11 серпня.
Тоді на розгляд членів виконавчого комітету винесли одне питання — «Про введення в дію рішення конкурсної комісії щодо визначення переможця конкурсу на надання послуг з вивезення побутових відходів на території міста Малин».
 
Згадане засідання виконкому варте окремої уваги, оскільки красномовно констатувало роботу міської влади.
По-перше, у своїй промові міський голова щиро визнав: «Ми з цим рішенням запізнились років на десять. Так. Адже раніше цим питанням ніхто не займався. Чомусь ні в кого не доходили руки до культурного збору сміття. Проавда, ми раніше намагались запрошувати в місто компанії, але всі вони починали зі сміттєзвалища, а, власне, збір сміття від населення, мало кого цікавив. А от ПП «Зелене місто — Малин» на наше сміттєзвалище не претендує, навпаки, будуть сплачувати МКП «Благоустрій» кошти за користування сміттєзвалищем.
Крім того, житомирські підприємці зареєстрували свою фірму у нас, і всі податки і збори будуть надходити в місцевий бюджет. Не постраждають і працівники «Благоустрою» — контролерів житомиряни обіцяли взяти до себе на роботу.
Це все було по суті і коротко. А потім на засіданні обговорювали все — від незрозумілих постів у інтернетмережах до торішніх ілюстрацій у місцевій пресі. Навіть сперечались за що дорожче платити — за кубометр сміття чи з людини.
Аж поки ці мудрі дискусії не зупинив слушним зауваженням член виконавчого комітету Петро Іванович Толкач, який, очевидно, як діловий керівник, найбільше цінував робочий час свій і присутніх, а також виявився найбільше підготовленим до позачергового засідання виконкому міськради.
Дав, між іншим, і зауваження щодо ведення протоколів засідання комісій — вони мають бути чіткими і конкретними по суті, а не у вигляді шкільних творів, і не містити додатків, які дублюють постанови Кабміну.
 
Але від дискусій повернемось до справи — якщо такими темпами будуть запроваджуватись кращі проекти, дійсно, може статись, що день незалежності і ювілей міста будемо відзначати в джунглях сміття… 
Автор: Тетяна СОРОКА.

Залиште коментар

Коментарі Facebook