На Житомирщині майже 110 тисяч споживачів газу повернуть до держбюджету невикористану субсидію

Версія для друкуВідправити електронною поштоюPDF версія

На Житомирщині майже 110 тисяч споживачів газу повернуть до держбюджету невикористану субсидію

Житомиряни й жителі області, які мають індивідуальне опалення, повернуть до Держбюджету «невикористані» субсидії – про це йдеться в постанові Кабінету міністрів, яка вносить зміни в порядок призначення та надання населенню субсидій. За рішенням уряду на особових рахунках таких споживачів газу залишиться лише частина надмірно нарахованої субсидії за попередній опалювальний період у еквіваленті 100 кубометрів газу.

Розрахунок та повернення надлишків субсидій Кабмін доручив провести компаніям, які є постачальниками газу, а також установам соціального захисту населення. Відповідні зміни внесені до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату природного газу постановою від 27 квітня 2016 року №319.

«ЖИТОМИРГАЗ ЗБУТ» повинен здійснити перерахунок невикористаних сум субсидії 109,3 тис клієнтів. Цей процес потребує від компанії внесення суттєвих змін до програмного забезпечення та опрацювання великої бази даних», – зауважує В’ячеслав Тарасов, директор газопостачальної компанії у Житомирській області «ЖИТОМИРГАЗ ЗБУТ».

Розрахунок невикористаної суми субсидії визначається за такою формулою: від суми нарахованої за опалювальний сезон субсидії віднімається вартість фактично використаного газу та вартість 100 куб м газу за граничною роздрібною ціною на природний газ для побутових споживачів, що діяла на 1 травня нового неопалювального сезону (це 6,879 грн за кубометр). Тобто 687,90 грн залишиться на рахунку одержувача, а решта нарахованої, але невикористаної субсидії буде повернуто в Державний бюджет.

Наприклад: сім’я отримала субсидію за опалювальний період 2015-2016рр. у розмірі 3000 грн., а реально використала газу до 1 травня 2016 р. на суму 1500 грн., це означає, що в Державний бюджет повернеться: 3000 грн. – 1500 грн. – 687,9 грн. = 812,1 грн.

Ініційований Міністерством соцполітики порядок повернення субсидій може мати зворотну до заощадження дію. Адже протягом минулого опалювального сезону житомиряни намагалися зменшити витрати газу, сподіваючись використати зекономлені кошти в наступні місяці. Крім того, уряд прогнозував монетизацію невикористаних субсидій. Тепер же субсидіанти, що використовують газ для опалення домівок, діятимуть навпаки – витрачатимуть газ так, щоб повністю використати субсидію.

Джерело: http://expreszt.com.ua/

Залиште коментар

Коментарі Facebook