Погода
Погода у Малині

вологість:

тиск:

вітер:

ІНТЕРНАТ ЧИ КОНЦТАБІР: У РАДОМИШЛІ ЗНУЩАЮТЬСЯ НАД ПСИХІЧНОХВОРИМИ

Версія для друкуВідправити електронною поштоюPDF версія

ІНТЕРНАТ ЧИ КОНЦТАБІР: У РАДОМИШЛІ ЗНУЩАЮТЬСЯ НАД ПСИХІЧНОХВОРИМИ

Депутату Житомирської обласної ради Віталію Вітусевичу у вівторок, 3 жовтня, надійшло звернення від жителів міста Радомишль про можливі правопорушення по відношенню до людей з вадами, що знаходяться в Радомишльському психоневрологічному інтернаті Житомирської обласної ради.

Зокрема повідомлялося, що в ніч з 2 на 3 жовтня у 67 дієздатних громадян України був проведений огляд особистих речей, люди піддавалися погрозам, насильству. У них були відібрані особисті банківські картки (пенсійні) і коди до них. Стало відомо і про факти сексуального насильства в збоченій формі. Про це журналістам «20 хвилин» повідомив помічник депутата Житомирської обласної ради Віталія Вітусевича - Ігор Пірожок.

Радомишльський інтернат - комунальне підприємство Житомирської обласної ради. Користуючись Законами України «Про місцеве самоврядування» і «Про статус депутатів місцевих рад» депутат обласної ради Віталій Вітусевич прибув до інтернату, щоб перевірити достовірність інформації.

«Керівника підприємства на місці не було, зустріла заступниця директора, яка відразу ж звинуватила депутата в упередженості, не почувши навіть питання. Вислухавши інформацію, отриману від виборців, їй були надані списки дієздатних мешканців інтернату та обіцяно, що з ними можна буде провести зустріч, а також провести бесіду з Наталією Поповою, яка постраждала в ході можливих неправомірних дій з боку персоналу. У цей момент почалися дзвінки по телефону керівництву інтернату, а найцікавіше те, що списки були вирвані з рук, приміщення заблоковано. Всупереч законодавству України депутату було відмовлено у відвідуванні комунального підприємства», - зазначив Ігор Пірожок.

ІНТЕРНАТ ЧИ КОНЦТАБІР: У РАДОМИШЛІ ЗНУЩАЮТЬСЯ НАД ПСИХІЧНОХВОРИМИ

Так, за словами помічника депутата обласної ради Віталія Вітусевича, персонал комунального підприємства повністю заблокував усі виходи і входи до інтернату, а особи в нетверезому стані стверджували, що вони місцеві працівники і з погрозами та лайкою стали провокувати депутата Вітусевича.

«Була викликана поліція, яка підтвердила право депутата на відвідування підприємства і ознайомлення з роботою інтернату. З їх допомогою на територію все ж таки вдалося потрапити.

Однак працівники підприємства на чолі з тимчасово виконуючим обов'язки директора Світланою Охотенко закрили людей в корпусі прямо на наших очах. Наталію Попову, виламуючи руки і б'ючи, заштовхали в глибину приміщення (вона стояла на балконі за гратами). Своєю чергою, заступник директора стверджувала, що картки брали для перевірки, як витрачають гроші!

ІНТЕРНАТ ЧИ КОНЦТАБІР: У РАДОМИШЛІ ЗНУЩАЮТЬСЯ НАД ПСИХІЧНОХВОРИМИ

Світлана Охотенко всупереч законодавству позбавила права 67 дієздатних громадян України свободи, грошей, взявши їх по суті в заручники. І взагалі за короткий період свого правління, ще навіть не підтвердивши статус директриси на постійній основі, пані Охотенко прикрасила інтернат цілим букетом порушень, наприклад, незаконне обмеження свободи людини, яке підпадає під статтю КК України. Великі побоювання викликає і той факт, що підопічним не говорять, які таблетки їм дають.

Недобровільне використання психотропних препаратів також підпадає під кримінал. А тепер додалося ще і можливе привласнення коштів підопічних», - обурюється Ігор Пірожок.

"Я весь час думаю: краще б я в тюрмі сиділа, ніж тут перебувати. Там є хоч якийсь шанс вийти на свободу, а звідси — ніколи". 214 людей живуть у концтаборі. І це у 21 столітті! На Житомирщині! Люди що з нами?», - цитує слова мешканки інтернату Бойчук помічник депутата.

У середу, 4 жовтня, депутат Житомирської обласної ради Віталій Вітусевич надіслав звернення голові Житомирської ОДА Ігорю Гундичу, голові обласної ради Володимиру Ширмі та першому заступнику голови обласної ради Сергію Крамаренку з вимогою негайно направити в Радомишльський психоневрологічний інтернат комплексну перевірку із залученням представників громадськості, правоохороних органів, психологів. А також відсторонити тимчасово виконуючу обов'язки директора Світлану Охотенко від виконання покладених на неї обов'язків до кінця проведення перевірки роботи інтернату.

ІНТЕРНАТ ЧИ КОНЦТАБІР: У РАДОМИШЛІ ЗНУЩАЮТЬСЯ НАД ПСИХІЧНОХВОРИМИ

Джерело: 20minut.ua

Malin City

Події у світі

АЛЕКСАНДР ПИРОГОВ: Дворянское собрание в уездном г...
Улица Присутственная, пожалуй, самая красивая улица города. Сохранилось особое очарование старины. Брусчатую улицу (в конце 60х годов XX века ее...
У РАДОМИШЛІ АКТИВІСТИ ПІКЕТУВАТИМУТЬ ВІДДІЛЕННЯ ПО...
12 жовтня 2017 року в Радомишлі Житомирська обласна організація ВО "Свобода" спільно із "Правим сектором" пікетуватиме Радомишльське відділення...
У Радомишльському районі вогнеборці ліквідували по...
9 жовтня о 05:55 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про пожежу в дерев’яному житловому будинку на трьох господарів у с. Ходори...
ІНТЕРНАТ ЧИ КОНЦТАБІР: У РАДОМИШЛІ ЗНУЩАЮТЬСЯ НАД...
Депутату Житомирської обласної ради Віталію Вітусевичу у вівторок, 3 жовтня, надійшло звернення від жителів міста Радомишль про можливі...
КЕРІВНИК УКРПОШТИ: Звільнимо тих, хто не посміхаєт...
Новий менеджмент ПАТ «Укрпошта» працює над залученням у команду співробітників, уміють доброзичливо спілкуватися з клієнтами. Про це...