70 тисяч — ветеранам...

Версія для друкуВідправити електронною поштоюPDF версія

Депутати Бердичівської районної ради відмовились фінансувати районну організацію ветеранів, а більшість народних обранців Малинської райради це питання «протягнули»

Програма стосовно фінансування районної організації ветеранів на 2017 рік не знайшла належної підтримки серед депутатського корпусу районної ради.

Відповідно до Програми, на 2017 рік організації необхідно було виділити з районного бюджету понад 68 тис. грн. Ці кошти мали б спрямувати на виплату заробітної плати голові організації та бухгалтеру. «Ми не маємо права виділяти їм кошти, так як це суперечить чинному законодавству», - зазначила перший заступник голови Бердичівської районної державної адміністрації Тетяна Наумчук.

Районна рада ветеранів – громадська організація, яких у районі є вдосталь. Відтак, кожна з них може  звернутись до районної ради з проханням фінансувати свою діяльність. І якщо підтримувати одну організацію, то варто зважати й на інші, адже всі мають бути в рівних умовах.

Надалі з районного бюджету виділятимуться кошти на здійснення заходів з  підтримки ветеранів, надання їм адресної допомоги, вирішення нагальних питань, але платити заробітну плату керівнику та бухгалтеру ради ветеранів ніхто не буде.

У 2017 році  усіма питаннями, які стосуються ветеранів, займатиметься виконавчий апарат районної ради. 

х х х

Зовсім протилежну думку з цього приводу мали депутати Малинської райради на останній сесії. На запитання депутата Б.В. Лісовського стосовно недоцільності виділення 72,3 тис. грн. для виплати зарплати голові цієї організації та бухгалтеру й оплату енергоносіїв й пропозицію спрямувати ці кошти з користю для громади району, голова райради М.С.Левковець відразу заступився за свого «таємного радника»:

«Ця організація в нашому районі дуже дієва, у них буде всеукраїнський семінар, тому ці кошти їм необхідні для належного існування», — сказав Левковець.

Справа в тому, що жодного звіту депутати від голови організації Є.Д. Зайця не чули. Хоча районний пленум ветеранів відбувся. Чому на нього не запросили депутатів – не відомо. Та це, виявляється, нормою, адже й на сесійні засідання райради не завжди повідомляють сільських голів, а окремі керівники установ, організацій взагалі їх чомусь ігнорують.

Більше 50 тис. грн. для діяльності цієї організації було виділено на протязі 2016 року. Куди пішли ці гроші, навіщо – не відомо. Подейкують, що нібито на ремонт кімнатки, яку організація орендує в приміщенні управління праці та соціального захисту населення РДА. У районі справді не одна громадська організація, і всі вони потребують фінансування й допомоги, але громадськість та й відповідні контролюючі органи може зацікавити куди спрямовуються державні кошти, гроші платників податків усіх жителів Малинського району. Маємо півторамільйонне недофінансування галузі освіти, ще ряд незакритих фінансових «прогалин», а тут розкидаємось грошима «на вітер». Так само, як і на недіючу телестудію «Полісся» в минулому році «викинули» більше 100 тис. грн. Питається навіщо? Краще б ліки чи устаткування придбали в лікарню, як це роблять, наприклад, колеги з Овруча та інших районів. А коли окремі депутати не голосували за такий райбюджет, у передноворічному інтерв’ю «Соборній площі» голова Малинської РДА Юрій Рудченко назвав таке рішення депутатів «популізмом».

Напевно, «популізм» депутатів-бютівців та народників проявляється у тому, що вони відстоюють покращення життєвих стандартів простих людей, медиків, вчителів, людей пільгових категорій, адже ряд соціальних програм (в тому числі підтримки учасників АТО) отримали мізер, і прагнуть справді дієвого й конструктивного діалогу в райраді, а не «закулісного» дерибану районного бюджету, без публічних обговорень, зустрічей з громадськістю тощо. 500 гривень для сплати за оренду приміщення МРБО «Захист дітей Чорнобиля» виділити депутати на бюджетній комісії не захотіли. А зарплатний фонд апарату райради наступного року збільшився аж на 600 тис. грн. І надбавки її голова й заступник отримуватимуть вчасно. А якість доріг, холод у сільських клубах, бібліотеках, ФАПах – це вже, очевидно, питання не до провладної депутатської більшості (БПП), сформованої зі «старих» добре перевірених на політичному Олімпі депутатів, які брали участь у різних політичних партіях, під різними прапорами й ідеологіями. Але, хочеться вірити, що належну оцінку їх діям і рішенням дадуть виборці, а спрямування бюджетних коштів на діяльність громадської організації перевірять відповідні органи… 

Отож, є надія, що всі ці питання будуть враховані не як критика, а як гірка реальність, адже життя продовжується, і Україна й українці вже давно не ті, що були раніше…   

Віктор ПАВЛЕНКО.

Залиште коментар

Коментарі Facebook