Погода
Погода у Малині

вологість:

тиск:

вітер:

У Малині запланована реконструкція водогону

Версія для друкуВідправити електронною поштоюPDF версія

Заходи з реконструкції водогону розробляли в ТОВ «Малин Енергоінвест», і прокоментувати це та інші комунальні питання погодився директор підприємства Микола Корнійчук.

— Миколо Анатолійовичу, ця новина для Малина не просто добра, а чудова: уперше за багато років для міста виділено кошти на такий великий комунальний проект. До цього ми лише говорили про банальне латання труб і не більше. Розкажіть детальніше про новий водогін…

— Це буде будівництво нового водогону протяжністю 3,2 кілометра, точніше — заміна старого, по вже прокладеній гілці від станції очистки води до вулиці Бондарик, далі розділиться водогін на дві гілки: одна вправо до діючої мережі побіля водосховища, а друга — прямо по вулиці Шевченка аж до перехрестя у центрі біля аптеки «Нікон».

Вартість проекту — приблизно 11 мільйонів 400 тисяч гривень. Кошти будуть виділені з Державного фонду розвитку регіонів. Посприяв виділенню коштів на такий проект наш депутат обласної ради Олег Дзюбенко. Правда, для реалізації проекту потрібна ще і доля міської ради — співфінансування 30 відсотків.

— Ще взимку, пригадую, ви обмовились, що є проект і можна отримати кошти. Чому раніше мовчали про це, не порадували гарною новиною малинчан? Адже ви рідко нас радуєте.

— Проект проходив ряд експертиз, а буквально вчора проект і фінансування пройшов і у Міністерстві фінансів. Тепер чекаємо перших траншів. Тоді ж одразу буде оголошено аукціон на виконавця робіт. Наше товариство готове до виконання субпідрядних робіт з реконструкції водогону.

— Що конкретно представлятимуть мережі?

— Сучасні пластикові труби діаметром 30 сантиметрів, це така собі «харчова» труба, з матеріалу, виконаного з дотриманням екологічних та санітарних норм. Звісно, після прокладення водогону поліпшиться і якість води у мережі — уже не буде іржі та всього того, що «наросло» на внутрішніх стінках колишнього радянського водогону.

Крім того, великий діаметр труби дозволить збільшити тиск у мережі, це також перспектива приєднання і прокладення нових гілок мереж у мікрорайони міста.

До речі, ще років десять тому, коли працював водоканал, воду у водогінні мережі подавали з тиском 5 Атмосфер. Зараз — не більше 3. Чому? Тому що водогін настільки пошкоджений і зруйнований, що збільшуючи тиск, руйнуються труби і ми несемо великі втрати води.

— Добре пам’ятаю трубу, яку минулого літа ви показували в своєму кабінеті — то незабутнє видовище. І, якщо ви тоді говорили, що мереж у такому стані в Малині більшість, можна думати і про наступні проекти?

— Можна. На черзі чекатиме проект реконструкції мережі на вулиці Лисенка, мікрорайон Черемушок, з вулиці Чкалова були звернення. Але, для реалізації проектів потрібне співфінасування з міського бюджету. Наскільки мені відомо, навіть цей проект водогону по Шевченка розтягнеться в часі на два роки — у міській раді повідомили, що неможливо виділити з міського бюджету аж 3 мільйони в рік, щоб швидко виконати проект.

— Зрозуміло. Якщо заговорили про гроші, хочу запитати про таке. Більше тижня тому в інтернеті пройшла інформація про те, що багато комунальних підприємств отримали зайво виплачені кошти по відшкодуванню тарифів на комунальні послуги. Серед трьох комунальних підприємств Житомирщини назвали два житомирських підприємства і третє — ТОВ «Малин Енергоінвест» із сумою 1,2 мільйона гривень. Поясніть, що ви порушили на таку суму?

— Найперше скажу, що й перевіряла НКРЕ тоді усього три підприємства області і у всіх «знайшли» порушення. Дивно — «за збігом обставин» ці перевірки проводили напередодні засідання комісії при обласній раді, на якій мали розподіляти державні кошти на відшкодування тарифів. Простими словами — НКРЕ шукала причини, щоб зменшити державні дотації комунальним підприємствам. Більше того, згідно з законодавством, через три дні після перевірки НКРЕ ми повинні були отримати Вимогу про усунення порушень. Але нічого ніхто не отримав.

А на другому засіданні комісії «Енергоінвесту» погодили в відшкодуванні 1,2 мільйона гривень по різниці в тарифах на послугу водовідведення.

— Зрозуміло. Миколо Анатолійовичу, скажіть про третій фільтр на станцію очистки питної води. Коли його врешті встановите? Адже влітку, зазвичай, вода потребує посиленої очистки…

— Проблема з очисткою води, дійсно, існує. Відповідні листи з цього приводу я направив міському голові — про те, що вкрай необхідно встановити і запустити в дію третій фільтр на станції очистки.

Знову доведеться їхати в західну Україну по спеціальний пісок для фільтра?

— Ні. На третій фільтр 30 тонн церизіту з Івано-Франківська є — ми його придбали одразу на три фільтри. Та й робити все будемо своїми силами. Кошти для фільтра потрібні лише на товстостінні труби та бурові установки, запірну арматуру — коротше на обладнання в басейн третього фільтра.

— Ціна питання?

— 420 тисяч гривень. Зараз два фільтри працюють так би мовити на межі. Якби запустили третій, він став би гарантійним резервом на випадок аварійних ситуацій, або його можна було б підключати, щоб зупиняти для профілактичних робіт один з двох діючих.

— Знаю, ви щось встановили на очисних, якийсь агрегат, якого й в Україні ніде нема, для боротьби з неприємним запахом води. Допомагає?

— Нема, бо це ми втрьох з інженером та Михайлом Михайленком якось зібрались і придумали таку собі дренажну систему із повітродувок, щоб вода під тиском виштовхувалась у вигляді фонтана і таким чином збагачувалась киснем. Завдяки цьому, дійсно, запах неприємний зникає.

До речі, останню декаду в лабораторії суттєво збільшили кількість реагентів, аби очищати воду, щоб вона була придатна для пиття. Збільшився вміст марганцю у воді, а каламутність у точці водозабору зашкалює, схоже на те, що Іршанський ГЗК знову робив якісь скиди в Іршу.

Слідкуйте за оновленнями на наших сторінках у Фейсбуці, Вконтакті, Однокласниках та Твіттері, а також підписуйтесь на наш канал у Youtube.

Загрузка...

Коментарі

Malin City

Свіжі коментарі

Події у світі

Тайський масаж, методика проведення
Тайський масаж не має нічого спільного з тим, що називають «тайським еротичним масажем». На відміну від класичного європейського, даний масаж...
Отримання посвідки на проживання в Україні
Посвідка на тимчасове проживання може бути отриманою будь-яким громадянином і при цьому він отримає можливість один рік проживати в країні, а потім...
Приглашение в Украину для россиян
На данный момент уже не так легко можно пересечь границу между Украиной и Россией. Крайне необходимо наличие специального приглашения, которое...
Вид на жительство в Украине
Данное свидетельство служит удостоверением личности лица, желающего либо постоянную, либо временную возможность находиться на территории украинского...
Голова Житомирської обласної “Батьківщини” провела...
Голова Житомирської обласної партійної організації ВО «Батьківщина» Анжеліка Лабунська вважає підступним і безпідставним рішення Національної комісії...
Баба Парасючка з села Великі Годомці вже 3 липня м...
6 квітня Європейський парламент більшістю голосів підтримав запровадження безвізового режиму з Україною. Для його повноцінного запровадження...
Перед голосованием по разрыву контракта директор м...
Сегодня, в ходе сессионного заседания депутатов Житомирского областного совета, было проголосовано решение о досрочном разрыве контракта с директором...
В Бердичеве судили участника боевых действий, заде...
Иногда даже самого честного человека могут втянуть в авантюру его знакомые или друзья, тем более, если ситуация в стране такая, как на сегодняшний...
Бердичівською прокуратурою припинено незаконну оре...
Позов Бердичівської місцевої прокуратури щодо незаконності рішення сільської ради про надання в оренду гідротехнічної захисної споруди у Ружинському...
Алкоголь и здоровье подростка
Подростковый возраст – непростой период для каждого человека. В это время уже хочется быть взрослым, самостоятельно принимать решения, но, в то же...
В Бердичеві мопедист потрапив в лікарню з важкими...
У Бердичеві внаслідок ДТП травми отримав водій мопеда Дорожньо-транспортна пригода сталась 5 квітня о 17.00 на перехресті вулиць Бистрицької та...
Науковці: кожна 10-та смерть – через куріння
Як свідчать дані нового дослідження, куріння є причиною кожної десятої смерті у світі. Причому половина з них припадає усього на чотири країни –...
Радбез ООН не ухвалила резолюцію щодо хімічної ата...
Рада Безпеки ООН не змогла ухвалити резолюцію щодо хімічної атаки в Сирії. Проти виступила Росія. Подали документ Франція та Велика Британія, вони...