Як свідчать дані нового дослідження, куріння є причиною кожної десятої смерті у світі. Причому половина з них припадає усього на чотири країни – Китай, Індію, США і Росію.
Автори дослідження застерігають, що попри кілька десятиліть політики боротьби проти тютюну, чисельність населення зростає, а, отже, зростає і кількість курців.
Дослідники кажуть, що смертність може зростати і далі, оскільки тютюнові компанії агресивно рушили на нові ринки, особливо в країнах, що розвиваються.
Цю доповідь опублікували в медичному журналі The Lancet.
“Попри більш ніж півстолітнє існування доказів шкідливого впливу тютюну на здоров’я, зараз один із чотирьох чоловіків у світі курить щодня”, – сказала старший автор доповіді доктор Еммануела Гакіду.
Доповідь базується на дослідженні тютюнових звичок у 195 країнах і територіях в період між 1990 і 2015 роками.
Науковці виявили, що 2015 року щодня курили майже один мільярд людей – кожен четвертий чоловік і одна з 20-ти жінок.
Чи допоможуть вищі податки?
Втім, ця кількість скоротилася порівняно з даними за 1990 рік. Тоді курили один із трьох чоловіків і одна з 12 жінок.
Однак збільшення населення означає і збільшення загальної кількості курців.
А кількість смертей, пов’язаних з тютюном, з 1990 року зросла на 4,7%.
Дослідження показало, що деякі країни досягли успіху в зусиллях зі зменшення кількості курців. Переважно – за рахунок поєднання високих податків, застережень на упаковках і освітніх програм.
У Бразилії за 25-річний період відсоток щоденних курців знизиться з 29% до 12% серед чоловіків і з 19% до 8% серед жінок.
А от у Бангладеш, Індонезії та на Філіппінах жодних змін з 1990 по 2015 рік не відбулося.
У Росії курців серед жінок побільшало на 4% впродовж цього ж періоду. Аналогічні тенденції спостерігаються і в деяких частинах Африки, кажуть автори доповіді.
http://www.bbc.com