14 жовтня, починаючи з 2014 року, в Україні відзначається День захисника України. Цей день рядом заходів відзначили і в Малині.
Відзначення цього дня розпочалося зі святкового богослужіння у Свято-Покровському храмі УПЦ (КП) за участю духовенства цієї конфесії та настоятеля парафії о. Василя.
«Сьогоднішнє свято відноситься і до нашого народу. — такі слова лунали в храмі. — Козаки любили це свято і цього дня перебирали або обирали отамана. Ми молимо, щоб Діва Марія взяла нас під свій покров і не залишала нас. Але ми бачимо, що вона нас і не залишає. Практично у зруйнованій країні зі зруйнованою армією ми повстали. І сьогодні на сході перебувають наші брати, сестри, батьки, які віддають найцінніше, — свої життя, щоб ми жили у незалежній державі. Ми бачимо, що покров Пресвятої Богородиці перебуває на нас, що Пресвята Діва нас не покинула. Ми повинні наполегливо молитися, щоб закінчилася ця війна і це братовбивство».
З цим днем привітав присутніх і настоятель храму о. Василь Ігнатович. Він зазначив, що ми дуже слабкі і самі не можемо нічого зробити. Але з вірою та молитвою ми можемо змінити ситуацію на краще. Після богослужіння церковними нагородами від патріарха Філарета були нагородженні 17 воїнів-атовців. Семеро з них — посмертно, а саме — Вадим Жордочкін, Олександр Гулькевич, Василь Бондар, Василь Вороновський, Олександр Снітко, Леонід Харченко, Олександр Яхновський, Також подяку від центрального офісу об’єднання матерів і дружин воїнів-АТО отримала волонтер Лариса Марянова.
Завітав до храму і гість з Івано-Франківщини, заслужений артист України Нестор Мартинець. який подарував церкві старовинну ікону.
Після богослужіння відбулася хресна хода до хреста у пам’ять про всіх загиблих за волю України, де була відслужена поминальна панахида.
Опісля ж присутні поїхали до школи № 4. Там відбулося відкриття та освячення пам’ятної дошки загиблому воїну Олександру Гулькевичу, який навчався у цій школі.У ніч на 14 вересня 2016 року він загинув на блокпосту поблизу селища Зайцеве під час артилерійського обстрілу. Відкрили меморіальну дошку найрідніші люди Олександра — його мама Ніна Дмитрівна Кириченко та син Олександр.
Під час мітингу Миколою Поліновським для музею АТО був переданий прапор з автографами наших військових, які брали участь в «Іграх Нескорених», що проходили в Канаді.
Паралельно у центрі міста проходило свято «У суботу на Покрову», у рамках якого проходив ярмарок для збору коштів на будівництво Свято-Покровського храму. Присутні мали можливість взяти участь у різноманітних конкурсах, майстер-класах та відвідати концерт, на якому виступали, як і аматори малинської сцени, так і запрошені професійні виконавці. Під час урочистої частини військових привітали представники влади міста і району та військовий комісар Олександр Сердюк
Але найвидовищнішим дійством та своєрідною родзинкою свята було розгортання на центральній площі Малина найбільшого прапора України.
Слідкуйте за оновленнями на наших сторінках у Фейсбуці, Вконтакті, Однокласниках та Твіттері, а також підписуйтесь на наші канали у Youtube та в Telegram.