12 жовтня 2017 року в Радомишлі Житомирська обласна організація ВО "Свобода" провела пікетування Радомишльського відділення поліції з вимогою припинення тиску на активістів і кандидатів на майбутніх виборах до ОТГ, у яких нещодавно відбулись обшуки.
Заступник голови Радомишльського осередку ВО "Свобода", волонтерка Наталія Черняєва розповіла, що 5 жовтня до її оселі прийшли правоохоронці й шукали зброю:
"Стрес отримала я, отримали діти, отримав зять Сергій, який прийшов з війни і все більше розчаровується в усьому, що тут робиться. Трапився у нас обшук. Коли прийшли поліціянти, я запитала, на основі чого. Відповіли, що на основі заяви, в якій йдеться про те, що мій зять, ‒ десантник, мінометник 95-ї нашої бригади, ‒ зберігає дома зброю. Старша слідча ще сказала, що взагалі заяви як такої нема, а зять у них проходить як свідок".
До Радомишля з'їхались свободівці з Малина та Житомира. До пікету долучились й активісти з інших організацій.
Сидір Кізін, голова Житомирської обласної організації ВО "Свобода", депутат облради, зазначає, що такі обшуки спрямовані на його однопартійців перед виборами до об'єднаних територіальних громад:
"Паралельно ми бачимо як діє виборча комісія в Радомишлі, яка у сумнівний спосіб, без запрошення сторін, виключила кількох кандидатів з виборчих списків. Серед них ‒ рейтингові кандидати, яких підтримує місцева громада, кандидати від ʺСвободиʺ, також волонтери, бійці російсько-української війни. Мотивувала це тим, що нібито кілька років тому вони були у виборчих списках інших, і це перешкоджає їм бути кандидатами зараз".
Сидір Кізін також розповів, що опонентом від влади на виборах до ОТГ виступає колишній працівник правоохоронних органів. Свободівець припускає: в Радомишлі діє інструментарій років ще до Революції Гідності:
"Їм здається, що можна легко застосувати адмінресурс, правоохоронні органи, включити виборчу комісію і натиснути на кандидатів: десь когось зняти, когось залякати. Ми на це відповідаємо: крім того, що звернемося до відповідних органів, які це контролюють, проведемо ще й власне розслідування. Якщо виявиться, що це така виборча кампанія по-новітньому, по-новому, як-то кажуть, в стилі Януковича, то ми вам не заздримо".
Таїсія Василюк, свободівка й волонтерка, під час виступу наголосила, що саме у цих стінах відділення поліції має відбуватись захист громадян:
"Ми хочемо жити в правовій державі. І якщо люди приходять сюди зі скаргами, то вони шукають порятунку й захисту, який вони тут не отримують.
Життя мене заставило стати волонтером. Я мама військовослужбовця, танкіста. Яку тоді зброю шукатимуть у мене? Танки? Чому ви шукаєте серед учасників бойових дій потенційних злочинців? Чому заява була розглянута з миттєвою швидкістю: 4 жовтня ми маємо ухвалу суду про обшук, і 5 жовтня ‒ вже обшук. Чому ж так само швидко не розглядаються кримінальні провадження, які лежать роками?".
Свободівці пообіцяли, що в Радомишлі будуть чесні вибори до об'єднаних територіальних громад, а результатів власних розслідувань досягнуть уже за кілька тижнів. Окрім цього, Сидір Кізін зазначає, що звернуть увагу і на інші проблеми, що турбують містян: корупційні схеми та залякування.
Прес-служба Житомирської обласної організації ВО "Свобода"