Влада закликає громадянське суспільство до співпраці
У Кабміні використовують поради незалежних експертів і переконані, що таке співробітництво — запорука успіху
Активна діяльність неурядових організацій сприяє тому, що влада активно працює та ухвалює потрібні для людей рішення. Про це Прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив під час зустрічі з представниками неурядових організацій.
Він розповів активістам про рішення, ухвалені урядом останнім часом. Зокрема щодо підвищення удвічі мінімальної заробітної плати, запровадження механізму референтного ціноутворення на ліки, запровадження системи електронного декларування, створення офісу залучення та підтримки інвестицій і Національного комітету з промислового розвитку. Спільно з Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, уряд напрацював ще одне дерегуляційне рішення щодо збільшення граничного показника стандартного приєднання компаній до електричних мереж з 160 кВт до 5 МВт, повідомив Прем’єр-міністр.
На порядку денному уряду — початок масштабної приватизації державних підприємств, пришвидшення корпоратизації та зміни менеджменту, пенсійна реформа та напрацювання моделі обігу землі, завершення реформи державної служби, реформування гідроенергетики, вугільної галузі, митної служби, відновлення промисловості тощо. Кабмін вніс до Верховної Ради проект бюджету на 2017 рік, який передбачає збільшення мінімальної зарплати до 3,2 тисячі гривень.
Прем’єр-міністр зазначив, що уряд стикається зі значним спротивом і протидією у процесі впровадження реформ. Він навів приклад ухвалення рішень щодо спрощення реєстрації ліків та референтного ціноутворення, яке блокували і в самому Міністерстві охорони здоров’я, і фармацевтичне лобі. «Оптимістично дивлюся в майбутнє і закликаю всіх вас чинити тиск на владу, щоб вона ухвалювала нормальні рішення», — цитує слова Володимира Гройсмана департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабміну.
Під час зустрічі громадські активісти та члени Кабміну обговорили секторальні реформи, які впроваджує уряд, зокрема у галузях енергоефективності, охорони здоров’я, децентралізації.
У зустрічі взяли участь експерти та керівники Інституту економічних досліджень та політичних консультацій, Громадянської мережі «ОПОРА», організації «Центр UA», CASE Україна, громадської ініціативи «Реанімаційний пакет реформ», Центру економічної стратегії, Міжнародного фонду «Відродження», громадської організації «Український незалежний центр політичних досліджень», Інституту суспільно-економічних досліджень, ІК Concorde Capital, Центру економічного розвитку, Благодійного фонду «Пацієнти України», Центру політичних студій та аналітики «Ейдос», громадської організації «Інститут громадянського суспільства», Координаційної ради всеукраїнської мережі людей, які живуть з ВІЛ/СНІД, Київської школи економіки й Transparency International Україна.
Як повідомив під час зустрічі Володимир Гройсман, частину з передбачених у проекті держбюджету на 2017 рік на створення Фонду енергоефективності коштів — 400 мільйонів гривень — можуть спрямувати на програму «теплих» кредитів.
«Ми розділили 800 мільйонів гривень на 400 й 400 і сподіваємося, що Фонд енергоефективності буде створено і парламент його підтримає», — сказав Прем’єр. За його словами, в уряді очікують, що Єврокомісія надасть 100 мільйонів євро, «щоб наповнити цей фонд». Якщо цей план не спрацює, «тоді ці 400 мільйонів буде перенесено на «теплі» кредити».
Оксана КРАМАРЧУК
«Урядовий кур’єр»