Цієї неділі, 27 серпня, у селі Головки відбулася одна з головних подій не лише села, а й усього Малинського району — освячення Церкви святих безсрібників Кузьми та Даміана. Української православної церкви Київського патріархату. На цій урочистій події були присутні люди не лише з Головок, але й із Малина, сіл району та навіть з інших куточків України. Були також присутні представники влади: Пиріжківський сільський голова Ігор Ярмоченко, голова Чоповицької ОТГ Михайло Філоненко, голова Головківської сільської ради Надія Назаренко, депутат Малинської районної ради Богдан Лісовський, який вніс величезний внесок у будівництво святині, та інші Освятив храм, а також престол, на якому звершуватимуться святі таїнства, Єпископ Житомирський та Овруцький Преосвященніший Паїсій за участю Архієпископа Макарівського Ізяслава, теперішнього настоятеля освяченої церкви отця Степана та настоятеля Свято-Покровського храму Малина отця Василя. Після цього була звершена Божественна літургія.
Також були нагороджені грамотами та подяками всі, хто так чи інакше долучився до будівництва церкви. Від єпископа грамотами були нагороджені колишній голова Головківської сільради Ігор Ярмоченко, теперішній сільська голова Надія Назаренко, Богдан Лісовський та самі парафіяни. Отець Степан також вручив подяки та грамоти всім, хто так чи інакше долучився до будівництва церкви, зокрема і покійним нині вчителю, поету Валерію Лісовському (нагороду вручили його сину Богдану) та колишньому сільському голові Головківської сільради Анатолію Марченку (нагороду отримала його дружина).
— У цьому храмі ви сподобитеся всіх дарів Святого Духа через молитву, через єднання. Кожен із вас доторкнеться до тайн споживання тіла і крові Христової. З цим я вітаю отця настоятеля і вас, брати і сестри, що ви разом із своїм наставником збудували цей невеличкий храм, і сьогодні освятили цей престол. Нехай Господня Благодать перебуває завжди з вами, особливо у сьогоднішній час. Нехай у цьому храмі лунає молитва за здоров’я, за спокій усіх православних християн, і будемо молити Бога за мир у нашій державі, за мир у наших душах, щоб ми єдиними устами оспівували ім’я Господа нашого Ісуса Христа, — сказав у своїй проповіді після освячення Преосвященніший Паїсій.
Будівництво церкви не було легким і розпочалося ще далекого 2002 року.
— Тут змінилося вже багато священників. — розпочав свою розповідь про історію будівництва храму Архієпископ Ізяслав. — Починав тут служіння отець Євген, який почав копати фундамент. Потім були іще священики, які хотіли продовжити будівництво, але їм це не вдавалося. І вже коли отець Степан сказав, що добудує цей храм, організує людей, і за підтримки колишнього голови сільської ради продовжили будівництво. Можна привітати всіх людей навколо, що храм уже є. Тепер ви маєте церкву. Але вона не для того, щоб тут паски святити, а для того, щоб навчатися основ Божого слова. Ви маєте навчати дітей, як хреститися, які бувають свята, як поводити себе в храмі, як брати у священика благословення. Отець Степан буде вас сповідати і причащати, щоб ви мали життя вічне. Я дякую всім, хто приклав руки до цієї справи: хто здавав гроші, хто приходив сюди прибити цвях, а хто приходив, щоб хоча б спитати, чим можу допомогти? А тепер в цьому храмі треба навчити людей жити по-християнськи.
Також він додав, що село живе тоді, коли в ньому є церква та школа. Бо якщо немає школи, немає кому робити людей освіченими, а коли немає церкви, люди стануть бездуховними, перетворяться на худобу.
Слідкуйте за оновленнями на наших сторінках у Фейсбуці, Вконтакті, Однокласниках та Твіттері, а також підписуйтесь на наші канали у Youtube та в Telegram.