8 листопада у приміщенні Малинського МРЦПМСД відбулася прес-конференція головного лікаря Олександра Андрійцева, де пресі та лікарям розповідалося про особливості впровадження медичної реформи, як це відображатиметься на роботі закладу та взаємозв’язок лікаря та пацієнта.
Отож, як саме впроваджуватиметься ця реформа? Наразі, це головне, що цікавить, як лікарів, так і пацієнтів. Зокрема, відтепер пацієнт зможе сам вибирати свого сімейного лікаря. Відповідно, між лікарями виникне конкуренція, що сприятиме підвищення якості надаваних послуг. До того ж, з впровадженням цієї реформи, щоб потрапити на прийом вузького спеціаліста, необхідно спочатку пройти сімейного лікаря.
Наразі існує інформаційна платформа e-Health, де зареєстровані різні медичні заклади України, в тому числі й малинські. Ми зареєстровані одні із перших у Житомирські області. Спочатку реєструються заклади, а затим і лікарі. У нас вже зареєстровано 98 відсотків лікарів. До 1 серпня лікарі мають укласти декларації з пацієнтами. Вона засвідчує, що пацієнт погоджується на обслуговування саме цього лікаря. Також зроблені електронні підписи. Зараз поки що це буде паперовий носій, який свідчитиме, що пацієнт погоджується.
Олександр Андрійцев зазначив, що 90 відсотків пацієнтів, які обслуговувалися сімейними лікарями, так і будуть ними обслуговуватися.
— Ми забезпечимо заклад комп’ютерною технікою, — сказав він. — Технічні вимоги та ступінь захисту настільки високі, що звичайна техніка з цим не справляється. Ми приблизно порахували, на населення 45 тисяч чоловік потрібно близько 18 мільйонів гривень — 370 гривень на людину. Якщо ж у лікаря зарплата має бути 18 тисяч, а в медсестри 12, то в загальному на виплату заробіку треба 23 мільйони гривень на рік. Сімейний лікар може відмовитися від пацієнта, коли у нього їх більше, аніж дві тисячі.
Інформація знаходиться на державних серверах — реєстрація закладу, реєстрація пацієнта, реєстрація декларації. У червні зареєстрували малинський заклад. Ми, напевно, були першими в Житомирській області, бо чимало звертались до малинських медиків за консультацією.
З нашої медичної сторони ми повністю готові до реформ, — говорилось на прес-конференції. — Ми відходимо від паперів і комп’ютеризовуємось. Можна зайти у свій електронний кабінет і записатися до лікаря. Рекомендуємо укладати декларації в електронному вигляді. Це економія паперу. У систему вводиться паспорт, ідентифікаційний код, дані пацієнта. Потім на телефон пацієнта приходить СМС-повідомлення. У нашому у закладі наразі 31 лікар, плюс реєстратура. Немалі гроші ми витрачаємо на папери.
Немалі кошти потрібні й на комп’ютеризацію. Тут вагоме слово за місцевою, місукою і районною владою. Із Києва комп’ютери навряд чи хтось дасть. У 2018 році треба робити реформу, в першу чергу, первинного рівня, щоб у подальшому забезпечити надійний старт вторинного.
Читайте також: Медична реформа в України: міфи і правда
Щодо комп’ютерів, то краще ставити портативні. Такий комп’ютер пропрацює 7-10 років, потім можна просто придбати необхідну деталь і він продовжуватиме працювати далі ще 5-7 років. Потрібно донести до пацієнтів поняття того, що якщо вони хочуть якісного обслуговування і щоб їхні картки не губилися, без комп’ютерів ми не обійдемось.
Олександр Андрійцев схвалює те, що статистика відкрита — нічого не можна виправити, домалювати. Потрібно подбати, щоб якнайшвидше все населення було у «зеленому» списку, тобто ті, хто заключив з лікарями декларації.
Реформа розпочалась, проте, наскільки зрозумів, дехто з медиків не знає, що очікувати від неї. Як кажуть: почути — одне, побачити — інше. Остаточно не складається чіткої картини, як з 1 січня працюватимуть медичні заклади. Закони лише дають нам правові підстави розпочати реформу, успіх же її залежатиме від багатьох факторів — злагодженої роботи Кабміну, Адміністрації Президента, органів місцевого самоврядування, місцевих адміністрацій, керівників медичних закладів, лікарів і громадян на місцях.
Слідкуйте за оновленнями на наших сторінках у Фейсбуці, Вконтакті, Однокласниках та Твіттері, а також підписуйтесь на наші канали у Youtube та в Telegram.
Выбирала себе квартиру на https://www.lun.ua/продажа-... - сайт собирает все объявления с сайтов по недвижимости в одном месте, удобные фильтры, объявления не дублируются
Реконструкція Малинського РБК продовжується: триває демонтаж стін та підлоги (Фото) · 5 years ago
Приєднуйтесь...https://www.facebook.com/1000105050...¬if_t=video_processed¬if_id=1548411207874318
У Малині пішоходи розчищають тротуари (Фото) · 5 years ago
де скачати?
До розробки нових ДБН «Інклюзивність будівель і споруд» долучалися особи з інвалідністю, - Геннадій Зубко · 6 years ago
Мінеральні добрива https://tetra-agro.com.ua/ , які насичені не лише NPK, а й мікроелементами можна використовувати як в період підживлення, так і під час передпосівного обробітку землі.
Обирайте найкращого виробника для захисту с/г культур · 6 years ago
Були нещодавно у Львові, відвідали суші бар Moyogi https://moyogi.com.ua/ у них надзвичайно смачні суші
Основательница «Sushi BOOM» Ирина Костюкова про суши, жизненные принципы и «Мастер Шеф» · 6 years ago
Знайома компанія, TICAB ще вони називаються. була на їх сайті www.ticabltd.com
Житомирське управління автошляхів з третьої спроби купує піскорозкидач для посипки вулиць узимку · 6 years ago
#ідіть у сраку!!!!!!!!!!!
У Малині одні з найвищих тарифів на таксі в Україні? · 6 years ago