«Ти там смаж, а риба буде, або як у Малині двічі заплатити за послугу вивезення сміття і її не отримати…»

Версія для друкуВідправити електронною поштоюPDF версія

Почну з анекдота. Виїхали троє друзів на рибалку. Розібрали снасті, двоє закинули вудки, третій на березі розбирає речі, розпалює вогнище, щоб підсмажити улов на закуску. «Хлопці, давайте рибу, пательня горить!» — гукає до друзів. «Ти там смаж, а риба буде…» — почув у відповідь.

Приблизно як і в цьому анекдоті, під занавіс минулого року нас «підсмажили» наші комунальники із послугою вивезення сміття. Тобто — жителі багатьох мікрорайонів приватного сектора Малина сплатили за послугу до кінця року, але упродовж місяця її так і не отримали. Більше того, деякі уважні малинчани принесли у редакцію «СП» цікаві платіжки за послугу прибирання сміття — і від «Благоустрою», і від «Зеленого міста»… От чим не анекдотична ситуація?

Проте нічого смішного в цьому не побачила депутат міської ради Ольга Гуцалюк, яка першою звернулась у редакцію в останній тиждень минулого року й одразу на початку нового — аби через газету вимагати пояснень із цього приводу та висвітлення проблеми.

— У моєму виборчому окрузі з вивозом сміття катастрофа, — говорить Ольга Михайлівна і пояснює: — на вулиці Лесі Українки більше місяця не було сміттєзбиральної машини. На вулиці Партизанській та деяких інших — та ж ситуація. Зверталась у «Зелене місто» не раз, пояснення різні: то техніка несправна, то забули за маршрут, то міняють день приїзду з четверга на понеділок, то місце прийому сміття переносять на словах, але питання досі не вирішене. Ми стільки часу цього добвались…

— Ольго Михайлівно, пам’ятаю, що саме ви перед приходом у Малин «Зеленого міста» добились, щоб всі вулиці вашого округу, прилеглого до лісосмуг за Малином та інших, об’їжджала сміттєзбиральна машина «Благоустрою», і жителі уклали договори на вивіз сміття…

— Так, суть проблеми у тому, що люди знову почнуть утворювати стихійні сміттєзвалища на узліссях Малина. Не можна цього допустити, щоб добра справа з вивозом сміття з приватного сектора так хутко зійшла нанівець. І потім міська влада буде розказувати про менталітет малинчан, але — де послуга? За яку заплачено, до речі! Не в дворах же місяцями сміття зберігати…

 

Подібні проблеми з вивозом сміття мали наприкінці року і мешканці інших мікрорайонів приватного сектора. І їм теж пояснювали ненадання послуги різними обставинами. Але ж — знову повторюсь — люди за послугу заплатили! Хто поверне гроші і чи повернуть взагалі? І головне — що чекає малинчан із вивозом сміття в 2017-ому році, адже його ще торішнього накопилось… З цим питанням звернулись за телефоном, вказаним на вантажівці комунальної фірми «Зелене місто». Диспетчери переадресували його керівникові, і він сам зателефонував у редакцію.

 

До уваги — розмова з керівником «Зеленого міста» Миколою Гладуном.

— Насамперед, хочу принести свої вибачення через газету за ті неув’язки, що стались із вивозом сміття у Малині, зокрема, з мікрорайонів приватного сектора. Проблеми спричинили ряд обставин. Так, дійсно, люди платять за послугу: частина — наперед, а більшість — по отриманні квитанцій. Однак талони на приймання сміття на малинське сміттєзвалище КП «Благоустрій» бере за фактом.

Одного дня наші вантажівки зі сміттям просто не пропустили на полігон сміттєзвалища, зупинили. Так вони стояли, не пам’ятаю, скільки днів, доки ми не вирішили проблему з талонами. Позаяк на той момент готівки на їх придбання «Зелене місто» не мало, наявні обігові кошти були витрачені на придбання пального тощо. Узагалі в малинський проект збору сміття ми вже вклали майже 1 мільйон гривень.

— Миколо Яковичу, цікавить, хто буде вивозити сміття і укладати договори з приватниками, власниками магазинів чи кафе та іншими установами? Ви чи «Благоустрій»? Чи не вийде так, що знову в січні будуть надходити за одну послугу квитанції від «Зеленого міста» і від «Благоустрою»?

— Ці квитанції і є відповідь на запитання. Хтось знімає вершки, хтось несе затрати за надання послуги. Не готовий дати відповідь, як буде проводитись взаєморозрахунок із «Благоустроєм», який наразі монополіст зі приймання сміття на полігоні, шукаємо вирішення. Щодо договорів, з цього року наше підприємство буде забирати сміття від підприємств та установ, магазинів тощо.

 

Ну що ж, чи буде Малин чистим — побачимо. І якщо, дійсно, у місцях, де встановлені контейнери, охайно, то в центрі довкола урн, особливо на автобусних зупинках — непотребу хоч відбавляй, навіть снігом його не прикрило…

Джерело: "Соборна площа"

Коментарів: 1

Картинка користувача 1+1.
1+1 (не перевірено)
+1
0
-1
Тож хочу щоб у мене сміття біля двору забирали. Де той круглий інспектор? Жду в гості заключать договір, і не важно ззеленим містом чи благоустроєм.

Залиште коментар

Коментарі Facebook