Офіційний «Міжнародний день благодійності» був затверджений 2012-го року на 58-му пленарному засіданні Генеральної Асамблеї ООН і відзначається 5-го вересня, в день смерті лауреата Нобелівської премії миру «За боротьбу з бідністю та за допомогу людям» Мати Терези.
На сьогодні діють чимало благодійних фондів та громадських організацій котрі опікуються родинами, де є загиблі. У нашій країні вже третій рік тривають активні бойові дії, що забрали життя сотень патріотів, залишивши їх сім’ї без надійної опори та підтримки. Серед благодійників особливо виділяється громадська платформа Люди допомагають людям і не тому, що в числі перших хто розпочав реально допомагати родичам героїв ще в літку 2014 року, а насамперед тому, що досі залишається єдиною системою абсолютно прозорої благодійної допомоги. Тут немає фонду або посередницьких рахунків. Гроші перераховуються напряму від мецената на особистий банківський рахунок сім’ї. Станом на серпень 2017 року сім’ї отримали лише в грошовому виразі допомогу в сумі 6 273 876,62 грн. Але волонтери платформи Люди допомагають людям надають родинам і юридичні консультації, допомагають в поступленні дітей до навчальних закладів, організовують їм санітарно-курортне оздоровлення, цікаві екскурсії, майстер-класи, відвідування спортивних та концертних заходів.
Ініціатором та засновником цього вкрай важливого волонтерського руху, який опікується 255 родинами, де сиротами залишилась 304 дитини є державний та громадський діяч Ольга Богомолець. Пані Ольга допомагала родинам, де був загиблий під час подій Революції гідності чи АТО, ще до обрання народним депутатом, а отримавши мандат народного обранця вивела цю допомогу на загальнодержавний рівень. Сьогодні "Люди допомагають людям" - це адресна: матеріальна, соціальна, гуманітарна, психологічна допомога сім'ям, що втратили годувальника в ході трагічних подій у країні. Завдяки допомозі партнера платформи Райффайзен Банку Аваль надати фінансову підтримку членам сім'ї загиблих можна з будь-якої точки світу безпосередньо - на персональний рахунок конкретної родини, причому перерахування коштів відбувається, без комісійних, посередників і різних фондів.
"Наші близькі люди загинули заради нашого життя, за віру, за добро, за майбутнє України. Вони, як і всі ми, мріяли про справедливу, чесну, стабільну державу. Якщо вона досі такою не стала, подамо приклад взаємодопомоги собі і цілому світу, як Люди допомагають Людям. На жаль, ми не в силах повернути героям життя, але можемо допомогти їхнім родинам – дружинам та маленьким діточкам, заради яких вони жили. Відтак, піклуючись про їхніх близьких, ми зможемо віддячити героям війни за хоробрість і відданість своїй країні!", - говорить Ольга Богомолець.
Про те, що Люди допомагають людям є справді дієвим та ефективним механізмом надання допомоги можуть підтвердити і 23 родини з Житомирщини, котрі є учасниками платформи. Завдяки спонсорам та волонтерам проекту, в тому числі Замку-музею «Радомисль», на сьогоднішній день житомирські родини, в яких виховується 25 дітей, отримали допомогу в загальній сумі на 551 399,61 грн.
На даний час на платформі відсутні родини з Радомишля чи Радомишльського району, однак якщо і ваша родина втратила годувальника під час АТО чи подій на Майдані зв’яжіться з представниками платформи і отримайте вичерпні відповіді, які документи необхідно підготувати, щоб стати членом платформи та розпочати отримувати допомогу від небайдужих людей з усього світу.
Гаряча лінія: (097) 75 47 476, (066) 409 89 11
Сайт: www.lpl.com.ua
E-mail: [email protected]
Команда платформи Люди допомагають людям від щирого серця дякує усім благодійникам і небайдужим людям, без яких допомагати сім’ям героїв було б дуже важко.
Ігор Марковський