Пересування автомобілем – це не тільки мобільність, а й зручність. А пересуватися автотранспортом можливо не тільки по Україні, а й за кордоном. При цьому потрібно лише подбати про правильне оформлення документів. Тим, хто вперше виїздить на автомобілі за межі країни нагадуємо, не забудьте жодного важливого документа, щоб на кордоні Вас не завернули назад. Відповідно до Конвенції про дорожній рух, а також Постанови Кабінету Міністрів України № 1388 від 7 вересня 1998 року, до поїздки за кордон допускаються транспортні засоби, на які видано свідоцтво про реєстрацію, номерні знаки, серіям яких присвоєні літери латинського алфавіту та такі авто мають бути технічно справними, без візуальних пошкоджень та без тонування.
Перед виїздом потрібно укласти договір обов’язкового страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів. На кожному автомобілі має бути присутній розпізнавальний знак тієї країни, в якій він зареєстрований. Для українських авто — білий овал з чорною окантовкою і написом «UА».
Якщо ж Ви не маєте права власності на транспортний засіб, тоді на підставі заяви власника або документів, що підтверджують право користування і розпорядження (нотаріально посвідчене доручення або договір оренди) Вам необхідно оформити свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу для разової поїздки за кордон. Свідоцтво про реєстрацію власника та документи, що підтверджують право користування і розпорядження в цей час зберігаються у відповідних сервісних центрах МВС. Після повернення з-за кордону свідоцтво про реєстрацію, видане на час поїздки, необхідно повернути до сервісного центру МВС не пізніше ніж протягом 10 днів.
Важливо знати, що автомобіль, який знаходиться під тимчасовою забороною зняття з обліку, до поїздок в інші країни не допускається
Власникам транспортних засобів, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, видається свідоцтво про реєстрацію, номерні знаки встановленого зразка та такі транспортні засоби знімаються з обліку.
Складності з виїздом за кордон, навіть при дотриманні всіх умов, можуть виникнути, якщо автомобіль куплений в кредит, котрий повністю невиплачений. Для уникнення неприємного сюрпризу, доведеться взяти в банку довідку, в якій зазначається інформація про те, що фінансова установа не заперечує проти Вашою поїздки за кордон цим автомобілем.
Крім цього, у більшості європейських країн передбачена наявність в салоні світло відбивних жилетів та аптечки. Жилет потрібно вдягати у разі заміни колеса чи під час якоїсь іншої аварійної ситуації. Якщо в автомобілі будуть діти, то обов’язково подбайте про автомобільні крісла.