Російські кораблі і літаки влаштували провокацію біля Одеського газового родовища

Версія для друкуВідправити електронною поштоюPDF версія

Російські кораблі, які вчора вторглися в виняткову морську економічну зону України, агресивно протидіяли кораблю Морської охорони Держприкордонслужби України «Поділля».
Про це повідомив прес-центр ДПСУ.
«Поділля», на борту якого знаходилися фахівці НАК «Нафтогаз України», «Чорноморнафтогазу», «Науканафтогаз», Державної екологічної інспекції та Міністерства з питань тимчасово окупованих територій, знаходилося в районах Голіцинського і Одеського газових родовищ з метою збору доказової бази щодо фактів агресії і захоплення майна України російським агресором.
Під час переходу КРМО через Каркинитский затоку і біля родовищ бойові кораблі і літак ЗС РФ, порушуючи загальновизнані принципи, норми і правила, здійснювали небезпечні маневри, перешкоджаючи законним діям прикордонного корабля.

Так, бомбардувальник Су-24 на небезпечній висоті кілька разів здійснював обліт «Поділля». В районі незаконної діяльності захоплених росіянами платформ до прикордонників наблизилися російський сторожовий корабель «Сметливий» і середній розвідувальний корабель «Приазов'я». При цьому «Тямущий» навів на «Поділля» артилерійську установку. Обидва російські кораблі здійснювали небезпечне маневрування.
Незважаючи на провокації росіян, екіпаж КРМО «Поділля» діяв рішуче і виконав поставлене завдання у виключній економічній зоні України.
Відзначимо, що за пересуваннями російської «ескадри» спостерігав американський патрульний літак P-8A «Poseidon». Його перехопив російський Су-27, що злетів з захопленої бази Бельбек. Коли винищувач наблизився, американський літак повернув на зворотний курс. При цьому «сухий» потрапив в зону дії зенітно-ракетного комплексу «Петріот», що знаходиться в Румунії.
За даними «Думській», сьогодні до місця подій прибули кораблі Військово-морських сил України. Ситуація залишається напруженою.

Залиште коментар

Коментарі Facebook