Продавати яйцеклітини і виношувати чужих дітей — таку «роботу» пропонують житомирянкам

Версія для друкуВідправити електронною поштоюPDF версія

У житомирських маршрутках з’явилися оголошення про «роботу» для жінок. «Працевлаштування» пропонує клініка, яка спеціалізується на лікуванні безпліддя, без назви і адреси.

Шукаємо в інтернеті, де у Житомирі лікують безпліддя. Пошукова система показує три приватні клініки. Однак, за вказаними номерами не вдалося з’ясувати, де працює медзаклад, який набирає персонал. На вихідних один телефон не відповідав, а інший був вимкнений.

Так, жінка до 29 років має шанс заробити 8-14 тис. грн. за донацію яйцеклітини. Житомирянки до 36 років за 9 місяців можуть розбагатіти на 10 тис. євро, якщо погодяться на сурогатне материнство.

Клініка гарантує конфіденційність та покриває транспортні і медичні витрати. На оголошенні вказані два контактні телефони та номер ліцензії, виданої Міністерством охорони здоров’я.

Мабуть, багато жінок, які бачать таке оголошення, опиняються перед моральною дилемою. З одного боку, це шанс для тих, хто мріє про материнство, але самостійно завагітніти не може. Водночас, є й друга сторона медалі. Представниці слабкої статі просто стають товаром і до того ж дешевим.

У Житомирі хтось розклеїв такі оголошення, але інформаційно-просвітницька кампанія не проводиться. Теоретично жінки можуть спокуситися на великі суми, але про наслідки ніхто не пише.

В Україні вже давно б’ють на сполох через донацію яйцеклітин. Справа в тім, що в багатьох європейських країнах таке донорство заборонене. Відтак, житомирські жінки можуть поповнити лави «інкубатора» для багатих іноземців. Для замовників яйцеклітин така послуга коштує тисячі доларів, а от самій жінці перепадає лише незначна частина від цієї суми.

Кровотечі, розвиток раку та безпліддя — такою є плата за швидкий заробіток. Про це фахівці говорять вже роками, але безробіття, злидні і зневіра беруть гору і жінки наважуються поділитися своїми яйцеклітинами.

Щодо сурогатного материнства, то нашим жінкам платять за це найменше у Європі. При цьому, стан здоров’я не кожної бажаючої дозволяє піти на такий крок. Послуга зазвичай користується високим попитом серед іноземців. Інтернет-простір рясніє оголошеннями про пошук жінок, готових виносити чужу дитину і заробити на цьому.

Виникає запитання, хто дає дозвіл на розклеювання таких оголошень і хто гарантує безпеку самій жінці. Важко й пояснити ці випробування для жіночого організму словом «робота», адже у трудовій книжці такого запису не буде.

 

Джерело: Житомир-онлайн.

Залиште коментар

Коментарі Facebook