Минув майже рік з того часу, коли на розгляд Президенту України була подана перша! петиція, про легалізацію вогнепальної зброї, що за короткий термін набрала понад 25 тис. підписів.
Ініціатором петиції виступив голова Асоціації власників зброї Георгій Учайкін, який від імені ВГО «Українська асоціація власників зброї» вимагає "законодавчо затвердити право громадян України на захист".
"Кожен громадянин України має право на вільне володіння вогнепальною зброєю для захисту свого життя і здоров'я, житла та власності, життя і здоров'я інших людей, конституційних прав і свобод у разі узурпації влади, посягань на конституційний лад, суверенітет та територіальну цілісність України", - такою нормою, на думку підписантів, має бути доповнена стаття 27 Конституції України.
Ця стаття гарантує громадянам право на життя та його захист.
Також активісти вимагають негайно ухвалити Закон "Про цивільну зброю і боєприпаси" №1135-1.Цей законопроект було зареєстровано у Верховній Раді у грудні 2014 року. Він пропонує надати право купувати та використовувати холодну та вогнепальну зброю на підставі дозволу органу внутрішніх справ, а також визначається порядок використання цієї зброї.
Однак у суспільстві є полярні думки, щодо легалізації зброї від думок, що всі всіх перестріляють за тиждень, або до думок, що в Україні зникне злочинність як явище. Одна й друга думка є хибні по своїй суті, хоча й мають право на існування. Спробую одну й другу думку обґрунтовано заперечити. Так от. Щодо масових розстрілів і всілякого, тотального «мочилова» на вулицях. Такого не буде апріорі по одній причині. Причина лежить у психології. Злочини трапляються у 90% тому, що потенційний злочинець розраховує на свою без карність.
Більше того, він упевнений, що умовна жертва не зможе дати йому будь яку адекватну відсіч. Якщо ж злочинець буде знати, що зможе отримати відсіч, відсоток потенційних злочинних дій різко падають. Перспектива, бути застреленим під час грабунку, спроби крадіжки, чи іншого злочину є вагомим аргументом не здійснювати злочинні дії. Прикладом можуть слугувати держави, де легалізована вогнепальна зброя. У деяких штатах США злочини взагалі впали за рекордні низькі показники. А в у Швейцарії, де можна у дома тримати, ледве чи не важку бронетехніку, злочин взагалі відсутнє як явище. Друге. Наявність зброї (мова про адекватних, не хворих людей), дуже дисциплінує його власника. Скажу більше, люди, які мають при собі зброю менше за статистикою піддаються неконтрольованій агресії, емоціям, що можуть нашкодити оточуючим, вони рідко вступають у бійки, лайки чи брутальні суперечки. Чому? Тому, що адекватна, розумна людина, чітко розуміє, про можливі наслідки не законного застосування нею зброї. Це відповідальність і перед Законом, це і можлива перспектива отримання адекватної відповіді від опонента…. Якщо немає загрози здоров’ю , чи життю громадянина, ніхто використовувати зброю не буде!!! Іншими словами, легалізація вогнепальної зброї, окрім право на володіння нею, надає усвідомлення, що будь які твої/мої незаконні дії не залишаться без карними. Причому безкарними не у далекій перспективі (суд, ув’язнення і тд), а відразу, після скоєння злочину. Другий вагомий аргумент ЗА, це постійні загрози нашій державності, її територіальній цілісності. Даю гарантію, події весни 2014 року були б не можливими, якщо б на руках у свідомої частини населення була вогнепальна зброя. Ніякі ополчєнци, чи інша гидотна, нічого б не вдіяла, оскільки відразу б була знищена патріотами. Доречі, у конституції США, яку ми вважаємо еталонною, право на володіння зброєю надано ще з батьків-засновників Сполучених Штатів,на підставі того, щоб громадяни, на випадок узурпації влади державними інститутами, чи у випадок зовнішньої агресії, зуміли збройно протистояти викликам. Більше того, у конституції США Прописано право громадян на Збройне повстання проти влади!!!, якщо вона є антинародною, яка порушує всі принципи демократії, народовладдя тощо… Знайомо нам, так? Думаю, щоб була у нас у Конституції вказана така норм, а як мінімум розстрілів на Майдані не було.
Легалізація зброї не призведе до зникнення злочинності, оскільки є патологічні злочинці, із схильностями до катувань, крадіжок ітд, але безумовно, відсоток їх скоєння різко впаде. Щодо побутових злочинів, (вбивств), що скоюються внаслідок надмірного вживання спиртних напоїв, то варто вказати, що вони зараз, й надалі, будуть здійснюватися простими кухонними ножами чи сокирами, які ніколи не були заборонені, навіть при радянській владі.
Є цікава статистика від МВС. З моменту виклику наряду міліції/поліції на місце злочину, до їх прибуття, у кращому випадку проходить 8-9 хвилин. Питання до противників легалізації вогнепальної зброї. Що робити жертві ці 8-9 хвилин, молитися, просити помилування у якогось негідника? Саме безкарність злочинців призводить до наступних злочинів. Ми або себе захистимо, або й далі будемо німим стадом….
Звісно, противники легалізації, будуть стверджувати, про «особливості українського менталітету і традиції». Знову ж таки, вони розпочнуть стверджувати, що для захисту у нас існує національна поліція та інші правоохоронні органи. За їх логікою, водіям варто викинути вогнегасники з авто, бо діє пожежна служба, варто також жбурнути до смітника індивідуальні аптечки, адже для надання медичної допомоги у нам є швидка…. Однак, чомусь, вони зе те не агітують….Також прихильники ПРОТИ, умисно, чи ні, не згадують нашу славну історію, козацький рух 16-18 ст., визвольні змагання початку 20 ст, коли на руках у населення було купа зброї будь яких систем…. Володіння своєю власною зброєю – це одна з базових наших національних традицій!!! Відібрати в українця зброю – відібрати у нього свободу, право бути вільними…. Володіти зброєю – це мати можливість захистити себе та свою родину. Володіти зброєю – це бути дисциплінованим, та виваженим, не піддаватись спалахам агресії. Володіти зброєю – це брати відповідальність у свої руки, це уміння ДУМАТИ головою, адже саме в голові знаходиться спусковий крючок. Вбиває не зброя – вбиває людина!
Рабам зброя не потрібна, більше того, саме раби найголосніше волають, що легалізація вогнепальної зброї це зло…. Ну що ж, Кесарю – Кесарево, а Богу-Богово… Нам, нащадкам славетних повстанців Зіновія. Гайдамаків, упівців зброя, а рабам – їх мовчазне право вважати себе стадом…
Автор: Ralpn Hansen
Залиште коментар