На сьогоднішній день, однією з основних проблем міста є проблема тарифу на воду. Він, нагадаємо, є найвищими в області та складає 29.90 грн. На собівартість води значно впливає вартість очистки стічних вод, що здійснюється очисними спорудами, які знаходяться у власності Фабрики банкнотного паперу. На сьогоднішній день, вона є монополістом з очистки стічних вод і відповідно «диктує» свою ціну. Так, собівартість очистки стічних вод ще в березні цього року становила 10,75 грн/м3. З її підвищенням тариф на воду може зрости й до 40 гривень і претендувати на те, щоб стати найвищим в Україні.
Питання вартості води неодноразово піднімалося «Поколінням Zet». Нещодавно громадські активісти ініціювали збір підписів серед малинчан про недопустимість таких тарифів на воду. Разом з підписами були направлені листи-звернення меру міста Олексію Шостаку, директорові ТОВ «Малин Енергоінвест» Миколі Корнійчуку, голові Житомирської ОДА Ігорю Гундичу, голові Банкнотно-монетного двору НБУ Сергію Іванюті та Президенту України Петру Порошенку.
Читайте також: В МАЛИНІ ТАРИФНИЙ ГЕНОЦИД НАСЕЛЕННЯ... ПРОГНОЗОВАНА ЦІНА НА ВОДУ 40 ГРИВЕНЬ...
На жаль, на звернення не було належної реакції: все закінчилося банальними відписками і перекиданням відповідальності однин на одного. Так, від міської ради надійшла відписка такого змісту: «На Ваш лист-звернення щодо вартості водовідведення у місті Малині виконавчий комітет міської ради надає відповідь керівника ТОВ «Малин Енергоінвест» (додаток)». У відповіді директора «Енергоінвеста» Миколи Корнійчука йшлося про те, що 28.03.2017 року у Департаменті ЖКГ Житомирської ОДА відбулася нарада за участю представників міської ради, Фабрики банкнотного паперу і ТОВ «Малин Енергоінвест», за результатами якої не було досягнуто жодних домовленостей. Для кращого розуміння ситуації наведемо велику цитату із листа-відповіді: «Директором ФБП НБУ було запропоновано укладення договору на очистку стічних вод тільки на 1 квартал 2017 року за ціною 10.751 грн/м3 з наступним її підвищенням з 01.04.2017 року. При цьому граничний розмір ціни на очищення стоків представниками НБУ озвучений не був. Водночас іншим споживачам-юридичним особам послуги з очищення стічних вод вже надають за ціною 15 грн/м3.
Оскільки вартість очистки стічних вод є вагомою складовою послуги водовідведення, що підлягає встановленню для всіх жителів міста Малина рішенням виконкому Малинської міської ради, то ТОВ «Малин Енергоінвест» вимагало від Банкнотно-монетного двору Національного Банку України надання економічно обґрунтованого підвищення ціни. Станом на 04.04.2017 року переговори з приводу укладення договору за ціною 10.751 грн/м3 на 2017 рік Національним Банком України не підтримуються, за період відсутності договору нараховано та виставлено до оплати ТОВ «Малин Енергоінвест» за січень-лютий 2017 року 5,8 млн. грн. (із застосуванням п’ятикратного розміру плати за весь обсяг очищених стічних вод)».
Читайте також: МАЛИНСЬКІ МІФИ ПРО ПІДВИЩЕНІ ТАРИФИ, АБО МАЛИНЧАНИ — СПОНСОРИ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ?
Як бачимо, поки жодна сторона не здатна (не бажає) вирішити цю проблему. І чим закінчиться епопея під умовною назвою «Тарифний геноцид у місті Малин» поки невідомо.
Слідкуйте за оновленнями на наших сторінках у Фейсбуці, Вконтакті, Однокласниках та Твіттері.