— Стільки грибів, як цієї осені, не було давно, — сказав мені знайомий днями під час зустрічі. — З дружиною й дітьми минулих вихідних вирушили за дарами природи на «тихе» полювання у свої «насиджені» місця у бік с. Діброва Малинського району. Набрали три кошелі білих грибів, маслюків, підберезників та інших грибів. Та й вздовж автодоріг району в різних його напрямках стоять багато автомобілів, скутерів, велосипедів. А людей у лісі, немов на базарі, — пожартував чоловік.
Не бракує грибів і на Малинському ринку. За кілограм відбірних білого ловців нині правлять від 150 до 200 гривень, а кілограм маслюків можна придбати за 25-30 гривень. А на ринках обласного центру відро з «гіркою» білих грибів обійдеться в межах 300 гривень.
Трішки дешевше мандрівку до лісу грибники оцінюють на ринку в Коростені. Тут значно впливає на цінову політику приїзд декількох десятків затятих грибників із північних районів області — Овруча, Олевська, Лугин. Їхні осінні дари природи охоче купують як місцеві покупці, так і приїжджі із навколишніх районів і столиці. Хто має здоров’я, час і силу електричкою прямують до Києва, де за свої свіжозібрані гриби правлять кругленькі суми. Бабусі, котрі не можуть поїхати до Києва, віддають оптом за вигідною для них ціною назбирані «грибні» трофеї.
Перевірив правдивість слів знайомого й журналіст «Житомирщини» Богдан Лісовський (на знімку), котрий днями у лісах поблизу населених пунктів Горинської сільської ради Малинського району назбирав чотири відра грибів.
Олег Валеріїв.
Фото автора.
Слідкуйте за оновленнями на наших сторінках у Фейсбуці, Вконтакті, Однокласниках та Твіттері, а також підписуйтесь на наші канали у Youtube та в Telegram.