Цього разу інтерв’ю з начальником Малинського відділку поліції Михайлом Старовойтом, почнемо не зі статистики злочинів, а із доброї новини — малинські поліцейські спільно із співробітниками ГУ карного розшуку та Житомирського міськвідділу поліції у вівторок затримали групу осіб, які скоїли в Малині ряд квартирних крадіжок.
— У тому числі, і квартири в моєму під’їзді, про яку йшла мова в попередньому інтерв’ю, — говорить Михайло Володимирович і додає: — триває слідство, їх щойно затримали, тому всіх деталей сказати не можу. Особи вже зізнались у більше п’яти епізодах, скоєних по Малину. Їх четверо, вік у середньому 35 років, жителі сусідніх районів нашої області. Затримання угрупування — результат великої розшукової роботи поліції. Поки все.
— А тепер, Михайле Володимировичу, давайте до статистики. Востаннє ми зустрічались увечері 9 листопада…
— Отже, середа, 23 листопада, 19.00. На цей момент за два тижні з 9 по 23 число зареєстровано 164 заяви та повідомлення. З них 30 — з ознаками злочинів. Лише за сьогодні поліцейські зафіксували 5 фактів смертей, на які зобов’язана виїжджати поліція. Всього за цей період було 29 смертей, багато з них — через хвороби та зловживання алкоголем. Був один випадок самогубства — у Скуратах: 53-річного жителя родичі знайшли повішеним, на 40-ий день смерті його дружини.
З першого по тридцяте листопада в районі і місті проводимо відпрацювання. Встановили місце перебування двох злочинців, одного з них розшукувала малинська поліція, другого — Рахівська, Закарпатської області. Знайшли жінку, жительку Ксаверова, яка була оголошена в розшук у серпні, точніше, її рештки — у лісі між Ксаверовом та Недашками.
Маємо 5 заяв з повідомленнями, що батьки не виконують батьківських обов’язків і неналежно виховують своїх дітей, багато повідомлень про сімейні розбірки. За цей період знову є факт шахрайства — 10 000 гривень зняли у жительки села псевдо-працівники банку. Сталось 9 ДТП, але без потерпілих.
Провели 8 обшуків. За результатами виявили усього 5 кілограмів 50 грамів наркотичних речовин, сушеної коноплі, виявили ще й 53 рослини, які росли на городі. Вилучили наркотичні засоби і в 35-річної малинчанки, яка виховує двох малолітніх дітей. У жителя Малина знайшли при обшуку 10 предметів — гранат та підривачів. Усього за цей період ми розкрили 15 злочинів.
— А як щодо викрадення бюсту Барміна, є надія, що розкриєте крадіжку?
— Надії нема, є факт — злочин розкрито, бюст знайшли, буквально цими днями.
— О, то його найближчим часом встановлять назад, на алею? І хто це вчинив такий вандалізм?
— Бюст викрала група осіб: один дорослий, тобто, повнолітній і троє неповнолітніх осіб. Триває розслідування, всіх деталей повідомити не можу, крадіжку вони скоїли в темну пору доби. Також з’ясовуємо, чи являється бюст культурною спадщиною — адже має значення в цьому випадку не лише ціна матеріалу, але й історично-культурне значення предмета — від цього залежить, зрозуміло, за якою статтею буде висунуто обвинувачення. Буде призначено експертизу.
Щодо встановлення його на алеї, на жаль… Ми знайшли лише четверту частину розбитого бюста — 21 кілограм бронзово-латунних осколків, решту зловмисники вже встигли здати у пункти прийому металобрухту.
— Останнім часом, бачу, фігуранти злочинів — молодь і навіть неповнолітні. А що це за бійка була цими днями в центрі? Як неповнолітні наважились напасти і побити дорослих?
— Зараз розслідуємо цю справу і з’ясовуємо всі деталі. Нібито центром, у напрямку вулиці Сосніної йшло троє молодих людей. Їм назустріч — компанія з 10-12 неповнолітніх, один з яких вказав компанії на одного з трьох дорослих фразою, що мовляв, той мене бив чи образив. Тоді компанія і накинулась на зустрічних. За цим фактом порушене кримінальне провадження, внесено справу до ЄРДР, встановлюємо особи усіх фігурантів бійки.
— А нам повідомили випадково очевидці, що бійка навіть із пострілом була у вихідні в «Корчмі». Розповідали, що спочатку по конфліктували двоє відвідувачів закладу, а потім дійшло до того, що стали битися всі, навіть дівчата, вириваючи одна в одної жмути волосся. Потім, один спочатку вимахував якимсь пістолетом, а потім вистрелив із нього. Потім приїхала поліція…
— У нас цього випадку не зареєстровано. Але перевіримо. Можливо, за викликом «тривожної кнопки» виїздила служба ДСО, адже вони теж у формі, і для людей напідпитку можуть видатись за поліцейських.
Дійсно, з’ясували, що того дня прибула чергова бригада ДСО на виклик у «Корчму». Але натовп відвідувачів був уже на вулиці, а бармен ніяких заяв робити не стала…
Та й на вокзалі цими днями була бійка, на яку виїздив наряд поліції, розслідуємо. Хоча, мушу сказати не всі потерпілі хочуть притягнення винних до відповідальності.
— Дякую за розмову.
Тетяна СОРОКА.
Залиште коментар