Погода
Погода у Малині

вологість:

тиск:

вітер:

Маленький репортаж із «великого» конкурсу: «Малинські комунальники влітку збивають бурульки з дахів, взимку косять газони і поливають дерева, а малинчани повинні платити за такі послуги?!»

Версія для друкуВідправити електронною поштоюPDF версія

Передмова

29 грудня на офіційному сайті міської ради було опубліковане оголошення — «У Малині оголошено конкурс з призначення управителя багатоквартирних будинків». Організатор конкурсу — управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету Малинської міської ради.

У третьому пункті були висвітлені критерії оцінки конкурсних пропозицій:

1.

Ціна послуги, що включає витрати на утримання і проведення  поточного ремонту спільного майна у багатоквартирному будинку та його прибудинкової території, оплату послуг стосовно спільного майна та  винагороду управителеві з розрахунку на 1 кв.м. загальної площі об’єкта конкурсу

50 балів

(чим нижча ціна послуги тим більший бал)

2.

Рівень забезпеченості учасника конкурсу матеріально-технічною базою

15 балів

3.

Фінансова спроможність учасника конкурсу

10 балів

4.

Наявність персоналу, що відповідає кваліфікаційним вимогам до професій працівників та має необхідні знання і досвід (з урахуванням договорів щодо залучення співвиконавців)

15 балів

5.

Наявність досвіду роботи з надання послуг у сфері житлово-комунального господарства

10 балів

Всього максимально 100 балів.

Далі вказувалось, що розписувати всі послуги потрібно було конкурсантам по кожному будинку окремо.

На засідання прибули спостерігати за роботою комісії депутати міської ради, журналісти, громадські активісти і просто зацікавлені. Чому? Тому що, як говорили в кулуарах, доки комісія визначалась, в якому кабінеті проводити конкурс, усі начувані, як у Малинській міській раді відбуваються конкурси, хто в них виграє і що потім відбувається. Отже,

 

День перший

У п’ятницю, 27 січня, відбулось перше засідання конкурсної комісії, яку очолює перший заступник міського голови з житлово-комунального господарства Петро Піковський.

На конкурс подали свої пропозиції двоє учасників, які у Малині відомі: ТОВ «Малин Енергоінвест» та ВК ЖРЕП. Обох конкурсантів було допущено до участі.

Через велику кількість спостерігачів конкурс перенесли із кабінету Петра Піковського в малий зал райдержадміністрації. Розпакували конверти з пропозиціями. По першому лоту — багатоповерхівки мікрорайону паперової фабрики — був один учасник. Це ТОВ «Малин Енергоінвест». І хоча зрозуміло, що за відсутністю конкурентів, це і буде переможець конкурсу, стали детально розбирати пропозицію по управлінню будинками.

Після детального аналізу комісія проголосувала за переможця.

Далі стали розглядати другий лот — управління будинками, які не в ОСББ і якими наразі опікується ЖРЕП. Тут уже було два претенденти на управління: Енергоінвест та ЖРЕП.

Стали детально розглядати послуги. Майже дві години. Не витримавши, активіст-ветеран Олександр Грищенко взяв слово.

У виступі був лаконічним, зауваживши, що нинішні тарифи на компослуги в Малині такі, що, складається враження, ніби в нашому місті мітли заправляють А-95-тим, газони косять і взимку, а дерева та кущі поливають найдорожчою в Україні водою. Інакше, чому так дорого коштує прибирання території? Так само дорого обходиться і обслуговування дахів, нібито бурульки з них двірники чи фахівці оббивають з дахів і взимку, і влітку.

Зауважив Грищенко першому заступнику, що було б доцільно повернутись до Ворсівського водосховища, і брати воду для пиття малинчанам саме з тієї водойми, а не з водосховища на Ірші, яке переповнене викидами Іршанського ГЗК.

Хоча у багатьох присутніх виступ ветерана викликав іронію, факти мають місце. Хто уважно слухав пропозиції, був вражений. Шановні малинчани, якби дійсно в Малині комунальники виконували всей перелік послуг і за такі гроші, які пропозиції подали на конкурс, ми б уже жили як у Швейцарії. От чому раніше про ці послуги і гарантії їх якості ми не чули? Хіба для цього треба конкурсу чекати?

Втім, засідання перенесли на наступний тиждень.

Конкурсанти були не задоволені, а керівник ТОВ «Малин Енергоінвест» відверто висловлював сумніви у прозорості роботи комісії, зауваживши, що для вірності варто було б поставити підписи на мокрих печатках прошнурованих конкурсних пропозицій. Проте, комісія проігнорувала цю пропозицію.

День другий

Комісія розглядала пропозиції обох конкурсантів уже без великої кількості спостерігачів. За попередніми підрахунками, ціна тарифу ЖРЕПу на управління — менша, проте Енергоінвест виграє у решті пунктів: забезпеченості технікою, фахівцями тощо, аби послугу по обслуговуванню надавити повністю, і не винаймати на стороні фахівців чи орендувати необхідну техніку.

День третій

Комісія засідала цієї середи, але не в повному складі. Обговорювали пропозиції. Прийшли до висновку, що оголосять переможцяв п’ятницю, 3 лютого. Хто переможе в конкурсі на управителя? Довідаємось найближчим часом.

Що на фініші?

Що зміниться в Малині після конкурсу? Бо, скажімо, в конкурсних пропозиціях звучали навіть пункти посипання прибудинкових доріжок, вивезення з них снігу і дуже багато чого іншого, про що ми з вами не знаємо, але, здається, у тариф такі послуги входили.

Дивним видається і те, що звичайний рядовий конкурс на звичайних управителів багатоквартирних будинків став мало не прецедентом — і журналісти прийшли, й депутати, і навіть повністю фільмували засідання комісії. Звідки така недовіра до влади? Що це за «дзвіночок» продзвенів у міській раді?

Тетяна ТКАЧЕНКО.

Читайте також: Малинські міфи про підвищені тарифи, або малинчани — спонсори Національного банку України?​

Загрузка...

Коментарі

Malin City

Свіжі коментарі

Події у світі

ТРИВАЄ РЕМОНТ ТРОТУАРІВ ПО ВУЛИЦЯХ ВЕЛИКІЙ ЖИТОМИР...
Кошти на виготовлення проектно-кошторисної документації та проведення капітального ремонту тротуару по вул. Малій Житомирській від перехрестя з...
У РАДОМИШЛЬСЬКОМУ РАЙОНІ З ГЛИБОКОЇ ЯМИ ДІСТАЛИ КО...
25 жовтня о 08:00 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про те, що потребується допомога рятувальників для вилучення великої рогатої...
ПЕТРО ПРИЙДУН: У РОЗЛАМАХ ДУМОК
  Ситуації в нашому сьогоденні, що пов`язані з галасом про майбутні вибори, навертають до роздумів, а як воно обійдеться для нас, простих людей,...
ЩИПАНСЬКИЙ ДМИТРО ВОЛОДИМИРОВИЧ - ЛЮДИНА, ЯКА ЗРОБ...
МІЙ ЖИТТЄВИЙ ШЛЯХ Народився 17 вересня 1977 р. в м. Радомишлі. У 1994 р. закінчив середню школу №2. У 1999 р. закінчив Державну агроекологічну...
ОЛЕКСАНДР ПИРОГОВ: Присвячую Володимиру Романовичу...
ЦІНА ГРІХА Ще донедавна, незважаючи на погоду, вздовж дороги, що веде до міста Радомишля, ходила бабуся. Завжди чисто вдягнена, пов'язана темною...