Погода
Погода у Малині

вологість:

тиск:

вітер:

26 років незалежності України: здобутки й прорахунки

Версія для друкуВідправити електронною поштоюPDF версія

З якими думками наші читачі підходять до святкування чергової річниці незалежності України цікавився журналіст «Малин Інформ».

Олена Галагуза, депутат Житомирської обласної ради, журналіст:

— Головним здобутком незалежності вважаю відродження національної пам'яті. Але, водночас ми втратили значні території на півдні й Сході України, і коли їх повернемо й запанує мир в Україні, тоді справді здобудемо незалежність.

Сергій Фещенко, редактор сайту «Репортер», Житомир:

— На мою думку, основним здобутком Незалежності є те, що Україна отримала безвізовий режим із ЄС, Канадою та іншими країнами світу, а також те, що найближчим часом має вступити в дію Угода про Асоціацію між Україною і ЄС, яка інтегрує нашу країну в світовий економічний та культурний простори, що зумовить її остаточне розставання з корумпованою пострадянською системою. Україна є новою й молодою державою, тому її ріст і процвітання ще попереду, і цим вона цікава в перспективі для світу. Щодо прорахунків, то я вважаю, що декомунізацію потрібно було проводити відразу після проголошення незалежності України, а не зараз, прийняти національний Гімн України в редакції росту й благополуччя, замінивши слова «Ще не вмерла» на «Розквітає», «Душу й тіло ми положим» на «Душу й тіло піднімаєм» і так далі. Вважаю, що нинішні слова гімну говорять не про незламність українців, а штовхають на смерть і виродження нації. Досить умирати й ложити свої душі й тіла. Скільки можна упиватися цим горем? І розташування кольорів у нашому прапорі – це кодування на руйнацію, що, до речі, й спостерігається, адже ми захлинаємось у горі, яке несе країні окупація суверенних територій на Сході. Тому такі символи як Гімн і Прапор важливі, і якщо вони запрограмовані на вічну війну, нація знекровиться й ослабне. Оце, на мою думку, найголовніші помилки Незалежності, які потягнули за собою той жах, в кому опинилися сьогодні українці.

Микола Поліновський, заступник директора ТОВ «Малин Енергоінвест», громадський активіст, Малин:

— Позитивним є те, що з колін почала відроджуватись національна свідомість українців та культура. Мінусом незалежності є те, що в країні повільно відбувається процес пробудження нових політичних сил і процвітає пострадянська бюрократія.

Анатолій Помінчук, пенсіонер, с. Базар Народицький район:

— Нам, пенсіонерам, добре, що маємо низьку, але стабільну, пенсію. Радує, що живемо в своїй, рідній країні, але хотілося б щоб у ній панували однакові для всіх закони й порядки. А то кучка людей жирують, а переважна більшість людей ледь зводять кінці з кінцями. Так не повинно бути. Та й за що і в ім’я чого гинуть на Сході наші діти, батьки, діди, жінки? Всі солодко обіцяли, а закінчити війну так і не вдається. Чому?

Михайло Філоненко, голова Чоповицької ОТГ Малинського району:

— Досягненням Незалежності вважаю ряд реформ, які мають раціональне зерно, якщо їх уважно й правильно виконувати й реалізовувати. Гордий, що ми живемо у вільній і демократичній країні. Але її головним недоліком є те, що ми не можемо навчитися підходити до вирішення всіх проблем по-європейськи, цивілізовано. Тому це й тягне наш авторитет, донизу.

Володимир Сташенко, таксист, Овруцький район:

— Радує, що ми незалежні, суверенні, але в країні немає справжнього мудрого й порядного лідера. Україна має все: надра, працьовитих людей, а толку з цього мало. Всі грабують, утікають, а ніхто нікого не судить і не збирається, Лише одні обіцянки, люди вже від них втомились. Ми, українці, заслуговуємо на вищий рівень життя і кращого ставлення до себе з боку наших владних мужів.

Розпитував Богдан Лісовський.

Слідкуйте за оновленнями на наших сторінках у Фейсбуці, Вконтакті, Однокласниках та Твіттері, а також підписуйтесь на наші канали у Youtube та в Telegram.

Загрузка...

Коментарі

Malin City

Свіжі коментарі

Події у світі

ТРИВАЄ РЕМОНТ ТРОТУАРІВ ПО ВУЛИЦЯХ ВЕЛИКІЙ ЖИТОМИР...
Кошти на виготовлення проектно-кошторисної документації та проведення капітального ремонту тротуару по вул. Малій Житомирській від перехрестя з...
У РАДОМИШЛЬСЬКОМУ РАЙОНІ З ГЛИБОКОЇ ЯМИ ДІСТАЛИ КО...
25 жовтня о 08:00 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про те, що потребується допомога рятувальників для вилучення великої рогатої...
ПЕТРО ПРИЙДУН: У РОЗЛАМАХ ДУМОК
  Ситуації в нашому сьогоденні, що пов`язані з галасом про майбутні вибори, навертають до роздумів, а як воно обійдеться для нас, простих людей,...
ЩИПАНСЬКИЙ ДМИТРО ВОЛОДИМИРОВИЧ - ЛЮДИНА, ЯКА ЗРОБ...
МІЙ ЖИТТЄВИЙ ШЛЯХ Народився 17 вересня 1977 р. в м. Радомишлі. У 1994 р. закінчив середню школу №2. У 1999 р. закінчив Державну агроекологічну...
ОЛЕКСАНДР ПИРОГОВ: Присвячую Володимиру Романовичу...
ЦІНА ГРІХА Ще донедавна, незважаючи на погоду, вздовж дороги, що веде до міста Радомишля, ходила бабуся. Завжди чисто вдягнена, пов'язана темною...