Цілу гору сміття із літака-памятника ТУ-104, який вже понад 30 років стоїть у парку ім. Гагаріна, винесли учасники акції «Ульотна толока».
«Ідея виникла досить несподівано. Ми шукали локацію для нашого фестивалю “Диводії” і у нашого ідейного натхненника Макса Козловця з гурту “Зерно” виникла ідея створити локацію біля літака. Коли нам відкрили доступ і ми опинилися всередині самого літака, ми зрозуміли, що простір - неймовірний. Від міста він схований, ніхто його не використовує. Про нього, здається, просто забули. На цю толоку об’єдналося декілька громадських організацій. Тут можна проводити невеличкі камерні мистецькі заходи, використовувати його громадою як артпростір. Він унікаліний і сюди, мені здається, будуть приїжджати навіть з інших міст. Можливо, навіть і з інших країн», - розповіла співорганізатор акції Ірина Маренкова.
До толоки долучилося півсотні людей, серед яких студенти та викладачі Житомирського національного агроекологічного університету.
«Раніше ми приводили сюди своїх дітей, щоб вони подивилися там фільм, чи подивилися щось цікаве. Коли ми сьогодні сюди зайшли, то були прикро вражені, що навколо сміття, безлад. І дуже приємно, що сьогодні є такі громадські організації, які відгукнулися на те, щоб привести в порядок, щоб окультурити найзаповітніші місця Житомира», - сказав декан факультету екології і права Житомирського національного агроекологічного університету Євген Данкевич.
«Я взагалі не місцева, я не пам’ятаю, яким був цей літак раніше, але я його пам’ятаю студенткою. Нам було цікаво, що там всередині. Ми завжди хотіли заглянути, це була закрита територія для нас усіх. Наразі ми хочемо відкрити, щоб кожен житомирянин міг долучитися, прийти подивитися, щоб малеча мала можливість прийти на екскурсію чи на свято, щоб всі розуміло, що це місто, яке вони люблять і це місто любить їх», - розповіла співорганізаторка акції Юлія Пастух.
Прибравши сміття зсередини, учасники акції почали наносити трафаретні малюнки на перила трапів літака. Обговоривши зображення у соцмережах, обрали космічну тематику. Також організатори зазначили, що мали ідею повністю розмалювати літак, втім з’ясували, для цього необхідна спеціальна дуже вартісна фарба, крім того, літак є пам’яткою.
Житомир.info