Десять років минуло з часу як доктор медицини, професор та громадський діяч Ольга Богомолець розпочала реконструкцію старовинного млина, який мав вигляд оборонного Замку. За 4 роки напівзруйнований млин став справжнім середньовічним Замком з чудовим ландшафтним парком. Основу історико-культурного комплексу складає унікальний Музей української домашньої ікони та старожитностей «ДУША УКРАЇНИ». Музей – це колекція, яку Ольга Богомолець збирала впродовж життя. Кожну ікону вона називає «осиротілою». Замок став будинком для тих речей, що були викинуті зі своїх домів й з часом би просто загинули. З кожним роком Замок розвивається, щороку тут з’являються новіи експонати, майстер-класи та цікаві екскурсії.
З нагоди десятирічного ювілею початку реконструкції Замок-музей Радомисль презентував нову екскурсію «Традиції та таємниці великої родини». Гості Замку відчули як жили наші пращури, в що вони вірили, які знання передавали один одному. Під час екскурсії були розкриті деякі секрети прадавніх знань та використання багатьох забутих речей. Серед виставкових новинок – давні люльки-колиски із ляльками-мотанками, експозиція скринь та весільних віночків з різних регіонів України, рушники-утиральники, одяг та інші побутові й обрядові речі.
"Виставка буде особливою, ми готувалися до неї протягом останніх п’яти років. Щоб кожен українець міг доторкнутися до нашої скарбниці традицій української родини і взяти це в своє життя. Бо відродження України має відбутися нашими власними руками, нашим розумом", ‒ підкреслила Ольга Богомолець.
Цікаво, що в Замку на відміну від переважної більшості класичних музеїв не лише дозволяється, але й вітається не лише споглядання експонатів, але й їх так би мовити відчуття на дотик. Такими є й дерев’яні дошки для створення вибійки на тканинах. Тепер відвідувачі Замку «Радомисль» зможуть не лише пофантазувати, який же малюнок можна було отримати з цих дощок, а й зробити його самостійн, адже тепер до послуг туристів новий майстер-клас з виготовлення вибійки з автентичними орнаментами.
Особливу українську атмосферу свята створили українські пісні у виконанні народного аматорського колективу «Бовсунівські бабусі». Колорит цього колективу запам’ятається кожному. Бабусі співають автентичні забуті пісні з поліським діалектом та щирим серцем.
Також під час святкувань гості свята мали можливість ознайомитися з виставками Євгена Сухарєва «Загадки Всесвіту» (надзвичайні роботи виконані у старовинній забутій техніці енкаустики (малювання воском), Майстерні «РушАрт» - «Рушник:РеінкарНація» (картини виконані з фрагментом українського автентичного рушника, що несе величезну енергетику в своїх символах) та відтворених рукописних шедеврів ХІІ-ХІV майстернею Юрія Храпая.
Ігор Марковський