В Малині на минулій сесії міської ради депутати намаглися протягнути рішення про побудову нової церкви УПЦ МП. Саме за задумкою ініціаторів цього проекту, в Малині, у мікрорайоні фабрики мали виділити землю під забудову. Для цього навіть серед населення провели збір підписів. Рішення протягнути не вдалося. Активна позиція громадськості та виступ депутата Матерьяна зробили свою справу. З присутніх проголосувало четверо депутатів на чолі з секретарем міської ради.
Міський голова, Олексій Шостак, зазначив, що дане питання не на часі. Що виділення цієї ділянки біля фабричного парку дасть можливість припинити конфлікт між двома конфесіями за церковну будівлю. Конфлікт біля храму у центрі Малина
Але хочу нагадати одну дуже важливу для православних українців подію — за 330 років у Софію Київську повернулася українська церква. Це відбулося 21 лютого 2016 року. Це було спільним рішенням Президента й Уряду, які не мають на цей рахунок взаємного суперництва, але переслідують одну єдину мету — допомогти становленню приниженої розколом Української Церкви. Після панахиди за жертвами Небесної Сотні, що пройшла напередодні, патріарх Філарет у вузькому колі подякував Президенту за допомогу в тому, що Тепла Софія була передана Київському патріархату. Ця передача викликала критику музейних співробітників, пам’яткоохоронної бюрократії та священноначалія Московського патріархату.
А буквально місяць тому громада Свято-Покровського храму РПЗЦ в Малині прийняла рішення про перехід до Київського патріархату. Уточнимо для тих, хто вважає церковну споруду власністю Московського патріархату. Свято-Покровський храм будували і давали пожертви жителі міста Малина. Церковна споруда знаходиться в центрі міста і є одним із символів нашого міста. Більше тисячі малинчан поставили свої підписи за те, щоб церква була УПЦ КП.
Розумію, що перше і головне наше завдання — зберегти церкву. Але при цьому вважаю, що вона має бути місцем не для бізнес-інтересів, а надбанням громади міста Малина.
Захопити споруду протягом двох десятків років хотіли всі православні конфесії. Ситуація змінилася після початку російської агресії в Україні. Священноначаліє Української православної церкви Московського патріархату на рівні риторики фактично виступило єдиним фронтом з окупантом. У такій ситуації громадськість, політикум, активістів, паству хвилювало не те, кому належатиме церква, а чому центральний храм міста взагалі має належати церкві, яка солідаризується з агресором?
І ще декілька фактів. Дочка "Расєянскай Праваславнай Церкві" в Україні УПЦ МП приносить грошей більше ніж вся РПЦ. Саме тому вони зараз змушені пристосовуватися. Найголовніше — храм належить не церкві, храм належить пастві або громаді. Якщо священик патріот України, йому нічого не може завадити перейти за рішенням пастви в УПЦ КП. Це дуже просто — паства приймає рішення і переходить в УПЦ КП. З попом або без нього. Тому чиї церкви будуть біля наших будинків залежить від нас, шановні малинчани. Поп МП патріот України - це лукавство. У Московії інші завдання, не сумісні з життям України.
До речі, свічки в середньому в УПЦ КП коштують мінімум в два рази дешевше. Вони себе утримують, капеланів, на фронт відправляють посилки і армії допомагають. Тому їм вистачає. А московському патріархату ще потрібно на війну проти України витрачатися. Це дорого.
Майбутнє малинських храмів залежить тільки від нас із вами. Треба ходити в церкву, вона вчить тільки добру і молитві.
Автор: Олексій Семенів