Якщо в центрі міста, на Соборній сісти в київську маршрутку безпроблемно, то на автостанції, щоб добратись до автобуса після дощу, потрібні човен і весла.
Станція «Малин»
Для початку — екскурс у минуле.
Багато років були нарікання від малинчан, водіїв маршруток та приватного транспорту н те, що Вокзальна площа перед приміщенням залізничної станції «Малин» — це такий собі «гранд-каньйон» із вибоїн та ям, і щоб виїхати з площі, водіям доводилось неабияк маневрувати, щоб пасажирів у маршрутках менше підкидало до стелі.
Нарешті Бог почув молитви земляків, і в 2015 році Вокзальну площу заасфальтували. Ремонт виконувала малинська дорожня організація ТОВ «Малинрайагрошляхбуд», яку очолює Микола Фещенко. Кошти на ремонт площі були виділені з міського бюджету. Як за рік після ремонту змінилась площа?
Вона гладенька, як і одразу після ремонту. Асфальт залишився на місці, ям нема, за винятком тротуару перед лавочками для очікування, але ж тротуар тоді ніхто не ремонтував.
Єдине, що псує тривалий час привабливий вигляд Вокзальної площі, — смітник та бур’яни біля пам’ятника колишнім героям війни. І зарослі кущів, які затуляють банер із фото нинішнього загиблого героя АТО Олександра Снітка.
Втім, завжди є надія, що площу впорядкують і утримуватимуть в порядку.
І малинська автостанція
Багато писати про ями на території автостанції не будемо. Лише одну ремарку: У номері «СП» за 24 червня 2016 року на другій сторінці ми розмітили фото автостанції і відремонтованої площі перед нею. В публікації, зокрема, йшлося:
«А нещодавно територію автостанції було заасфальтовано. Нарешті! Судячи з величини і кількості латок, ті, хто відповідає за тамтешній благоустрій, надцять років чекали — не дочекалися, коли ж ті ями нарешті «дозріють», набираючи солідного розміру й об’єму. Дозріли! Залатали! Відзвітували!
Як довго протримаються результати кропіткої роботи — побачимо. І обов’язково напишемо…»
А тепер давайте і побачимо. Залатані ями стали міні-аквапарком для автобусів і пасажирів. Вода вмила всі торішні старання малинських дорожників.
Як з’ясував журналіст, тоді на ремонт було виділено приблизно 10 тисяч гривень. У телефонній розмові директор МКП «Благоустрій» Микола Стурчак повідомив, що так, було замовлення на ремонт і пропонували йому, але він відмовився, мовляв, за такі гроші там нема що починати.
Ямковий ремонт виконували працівники філії Малинського райавтодору. За словами директора Миколи Беха, в межах коштів і зробили, що могли.
— Кошти на ремонт виділив житомирський перевізник — ТОВ «Житомирстаравто», який і обслуговує рейси від Малина до обласного центру, — пояснив Микола Олексійович і додав: — Там майданчик іде донизу, збирається вода постійно, тому й вимиває ямки. Та й клали латки ми 3-4 сантиметри, якщо треба мінімум 5-6, ще й без основи. Тому й не втримався ремонт довго.
Оскільки автостанція приватна, а не міська, то, ясна річ, з міського бюджету коштів на ремонт ніхто виділяти не буде. Розшукали через Інтернет директора ТОВ «Житомирстаравто» Руслана Кобізького і задали питання про ремонт площі перед автостанцією.
Із розмови:
— Шо вас не устраює?
— Ями перед автостанцією.
— Харашо.
— Це вся ваша відповідь журналісту?
— Харашо, будемо ремонтірувать…
На цьому розмову було завершено.
Звичайно, на рахунок човна і весел, то перебільшення, але прокат гумових чобіт біля автостанції, думаю, швидко б себе окупив.
Фото Олега Єсипенка
За матеріалами газети «Соборна площа»
Слідкуйте за оновленнями на наших сторінках у Фейсбуці, Вконтакті, Однокласниках та Твіттері, а також підписуйтесь на наш канал у Youtube.