Якщо у платіжці на оплату комунальних послуг за травень не відображено субсидію, хвилюватися не варто.
Про 3 червня розповідає сайт Житомирської облдержадміністрації.
«Швидше за все, місцеве управління соціального захисту населення через велику кількість субсидіантів не встигло опрацювати інформацію – доходи громадян за новий період, склад зареєстрованих осіб, перелік житлово-комунальних послуг і тарифи у місті, - яка необхідна для перепризначення субсидій на новий сезон. Субсидія обов’язково буде призначена заднім числом, а субсидіантам рекомендовано сплачувати обов’язковий платіж за травень у такому ж розмірі, як у квітні», - інформує ОДА.
Громадянам пояснюють це на прикладі. Якщо обов’язкова частка платежу, яку сім’я з двох осіб сплатила за електроенергію у квітні, становила 30 грн, то цю ж суму рекомендовано сплатити й за травень для того, щоб не довелося у червні сплачувати подвійний розмір обов’язкового платежу – за травень і червень.
Якщо раніше при розрахунку розміру субсидії бралися до уваги доходи за минулий календарний рік – з січня до грудня минулого року, то з 1 травня 2017 року враховуються за останні 4 квартали, що передують місяцю, з якого призначається субсидія.
«Тобто, у травні-червні в процесі перепризначення українцям субсидій на новий період – 2017-2018 рр. – субсидіантам врахують їх доходи не за весь 2016-й рік, а за три квартали 2016 року і один квартал 2017 року. Новим субсидіантам врахують доходи за попередні чотири квартали з моменту оформлення заяви і декларації», - інформує ОДА.
Що це дає людям? Громадянин, наприклад, весь минулий рік працював і отримував високу заробітну плату. У цьому році з тих чи інших причин звільнився з роботи і потребує допомоги в оплаті комуналки з об’єктивних причин. Соціально несправедливо брати до уваги його минулорічні доходи, коли він міг самотужки сплачувати рахунки за тепло, електроенергію та воду. Тому Уряд йде назустріч таким людям, адаптуючи їх соціальний стан до дати призначення субсидії.
Інформацію про доходи громадян органи соціального захисту населення самостійно отримують від фіскальної служби, через що часто виникають затримки у призначенні субсидій.
Нагадаємо, з 1 травня 2017 року в Україні діятиме оновлена програма житлових субсидій. На основі змін, у травні-червні органи соціального захисту населення проводять перепризначення субсидій на наступний рік та розраховують її розміри на літній період, а з жовтня – на новий опалювальний сезон. Повторно подавати документи на оформлення допомоги необхідно лише тим, хто орендує житло та у кого відбулися зміни у складі сім’ї. Для решти субсидіантів перерахунок проведуть автоматично, без повторного звернення.
Як повідомляв Житомир.info, у 2016 році Житомирська ОДА закликала не спалювати газ задля субсидії, а за два місяці 2017 року в Житомирській області за субсидією звернулися майже 40 тисяч домогосподарств.
Житомир.info