Погода
Погода у Малині

вологість:

тиск:

вітер:

Про тарифи і субсидії

Версія для друкуВідправити електронною поштоюPDF версія

Зробіть добре діло - прочитайте самі і передайте іншому (зробіть репост, ретвіт)

Давайте на простому прикладі:
Є будинок. В будинку є 100 квартир. В 50 квартирах жувуть заможні люди. В 50 квартирах живуть дуже бідні люди.
Ви власник невеличкої компанії, яка поставляє газ для цього будинку.
Ви порахували, що собівартість поставок газу в 1 квартиру на місяць становить 1000 гривень. Продавати газ дешевше ніж 1000 гривень ви не можете, бо будете отримувати збитки і збанкрутуєте.

Тобто, мешканці будинку мають оплачувати вам 100 000 гривень в міс. (100 квартир * 1000 гривень).
Якщо буде заборгованість, то у вас не буде оборотних коштів, ви не будете мати за що купити газ в оптового продавця.
Якщо ви будете продавати по меншому тарифу (не 1000 грн з квартири, а 900, чи 800, чи 600) то ви збанкрутуєте. І чим менший буде тариф, тим швидше.

Ви розумієте, що 50 квартир, в яких живуть бідні люди, не зможуть заплатити по 1000 гривень і буде біда.
Ви йдете до влади і кажете: Гройсман, я розумію, що зараз важкий час, тому я не буду заробляти, але я хочу отримувати свої 100 000 грн, щоб не збанкрутувати. Це наша спільна проблема, оскільки ви маєте опікуватись соцзахистом бідних людей і маєте забезпечити людей газом.
Гройсман каже: ок, я вам компенсую 40%. Більше не можу, до грошей більше в бюджеті немає. Для того, щоб було більше треба піднімати податки, а це не можливо.
Гросман згодився компенсувати 40 000 грн з бюджету (100 000 * 40%) = 40 000 грн.
Якщо Гройсман компенсовує 40 000 грн., то вам треба зібрати тепер вже не 100 000 грн., а 60 000 грн.
Як це зробити? Є два способи:

Спосіб 1. Знизити тариф з 1000 грн за квартиру в місяць до 600 грн за квартиру в місяць.
Це найпростіший, але й найтупіший спосіб.
Цей спосіб пропонують популісти. Але і тут вони пішли далі - вимагають у вас знизити тариф до 400 грн, тобто СВІДОМО вимагають, щоб ви працювали в збиток і збанкрутували.
Чим для вас гірше, тим для них краще.
Чому цей спосіб поганий? Тому що:
1) Собівартість газу становить 1000 грн. Але заможні мешканці будуть платити 600 грн. Виходить, заможні мешканці будуть платити менше собівартості. Тобто ви працюєте "в нуль", а багатії з 50 квартир оплачують газ дешевше ніж ви його купляєте. Чому ви маєте продавати газ багатіям дешевше?
2) Тому що багатії і бідні мешканці будинку будуть платити однакову ціну. Але ж держава, має забезпечувати допомогою соціальнознедолену частину суспільства, а не всіх! Чому держава, завдяки зниженню тарифів ДЛЯ ВСІХ має допомагати багатіям?
3) Не факт, що бідні сім'ї зможуть заплатити по 600 грн за газ. Так, таких сімей буде більше ніж у випадку, якщо тариф був би 1000 грн, але заплатять далеко не всі.

Спосіб 2. Залишити тарифи для багатих на рівні собівартості газу, а бідним ЦІЛЬОВО надавати допомогу у вигляді субсидій з державного бюджету.
Тобто, бідні надають документи, що вони не мають можливості оплати і замість людини держава оплачує за газ.
1) Це справедливо? - Справедливо!
Бо держава допомагає не всім, а тільки тим, хто дійсно не має змоги.
Бо багаті заплатять по 1000 грн, в них є гроші для цього, Було б несправедливо продавати їм газ дешевше його собівартості.
2) Це економічно вигідно. Бо, якщо 50 заможних квартир заплатять по 1000 грн = 50 000 грн, держава виділить субсидії в розміні 40 000 грн, то бідним залишиться заплатити всього 10 000 грн, тобто по 200 грн на квартиру в місяць. А ця сума не така значна для бюджету і вона буде оплачена вам зі 100% ймовірністю, тому ви зможете отримати своїх 100 000 грн з будинку і вести незбиткову діяльність.

========
Підсумую:
1) Механізм субсидування бідних є ЄДИНИМ СПРАВЕДЛИВИМ механізмом допомоги бідним людям. Допомоги тим, хто дійсно потребує.
2) Те що пропонують популісти, це не зниження тарифу, це зниження тарифу для багатих, коштом бідних. Це коли бабця з пенсією 1000 грн. буде платити газ за такою ж ціною як клюєв і його сусід ляшко. Так, ця ціна буде менша ніж зараз, але чому держава має допомагати не цільово бідній бабці, а допомагати клюєву і його сусіду ляшку? Чому їм має допомагати держава, чому вони мають платити менше собівартості?
3) Зрівняння вартості тарифів для всіх категорій, приведе до підвищення тарифів для знедолених у порівнянні з тим рівнем платежів, які вони оплачують зараз, маючи субсидію.
4) Пунт 3 приведе до збільшення заборгованості споживачів перед комунальними підприємствами, і перед Нафтогазом.
5) Економічно необгрунтоване зниження тарифів, без державної компенсації їх вартості, приведе до банкрутства теплопостачальних підприємств і Нафтогазу.

Таким чином, коли популісти розказують про зниження тарифів, це зниження не має нічого спільного з захистом знедолених - навпаки, знедолені будуть платити більше, ніж з субсидією.
Тому насправді популісти не агітують за зниження тарифів на газ - ПОПУЛІСТИ АГІТУЮТЬ ЗА ЗНИЖЕННЯ ТАРИФІВ НА ГАЗ ДЛЯ БАГАТИХ.
ПОПУЛІСТИ АГІТУЮТЬ ЗА БАНКРОТСТВО ТЕПЛОПОСТАЧАЛЬНИХ ПІДПРИЄМСТВ І НАФТОГАЗУ.
ПОПУЛІСТИ АГІТУЮТЬ ЗА ХАОС!
А зла іронія ситуації полягає в тому, що бідні, ті на кому це все відіб'ється, їх в цьому підтримують.

=========
Тому, ті хто не може платити комуналку по нових тарифах, має виробляти субсидію і за нього буде платити держава.
І не треба розказувати байки про черги в соцстраху, бо субсидія надається і через інтернет.
Ось тут: - https://igov.org.ua/service/654/instruction
І не треба розказувати байки про гордість і історії типу "а чого я должен клянчить подачки".
Якщо хтось такий гордий, то нехай платить в повному розмірі по собівартості послуг. Хоча гордо було б платити по тарифу, який враховує прибуток підприємства-постачальника газу.
Якщо хтось такий гордий, то нехай відмовиться від інших пільг - безкоштовного проїзду, наприклад. Нашо гордим ці подачки?

В субсидії немає нічого сороміцького.
Соромно підтримувати популістів, які руйнують твою країну і ходити за 80 грн на бидломітинги за низькі тарифи для сусіда клюєва ляшка і йулі.

Автор: Mason Lemberg

Теги: 
Тарифи газ субсидія

Події у світі

Тайський масаж, методика проведення
Тайський масаж не має нічого спільного з тим, що називають «тайським еротичним масажем». На відміну від класичного європейського, даний масаж...
Отримання посвідки на проживання в Україні
Посвідка на тимчасове проживання може бути отриманою будь-яким громадянином і при цьому він отримає можливість один рік проживати в країні, а потім...
Приглашение в Украину для россиян
На данный момент уже не так легко можно пересечь границу между Украиной и Россией. Крайне необходимо наличие специального приглашения, которое...
Вид на жительство в Украине
Данное свидетельство служит удостоверением личности лица, желающего либо постоянную, либо временную возможность находиться на территории украинского...
Голова Житомирської обласної “Батьківщини” провела...
Голова Житомирської обласної партійної організації ВО «Батьківщина» Анжеліка Лабунська вважає підступним і безпідставним рішення Національної комісії...
Баба Парасючка з села Великі Годомці вже 3 липня м...
6 квітня Європейський парламент більшістю голосів підтримав запровадження безвізового режиму з Україною. Для його повноцінного запровадження...
Перед голосованием по разрыву контракта директор м...
Сегодня, в ходе сессионного заседания депутатов Житомирского областного совета, было проголосовано решение о досрочном разрыве контракта с директором...
В Бердичеве судили участника боевых действий, заде...
Иногда даже самого честного человека могут втянуть в авантюру его знакомые или друзья, тем более, если ситуация в стране такая, как на сегодняшний...
Бердичівською прокуратурою припинено незаконну оре...
Позов Бердичівської місцевої прокуратури щодо незаконності рішення сільської ради про надання в оренду гідротехнічної захисної споруди у Ружинському...
Алкоголь и здоровье подростка
Подростковый возраст – непростой период для каждого человека. В это время уже хочется быть взрослым, самостоятельно принимать решения, но, в то же...
В Бердичеві мопедист потрапив в лікарню з важкими...
У Бердичеві внаслідок ДТП травми отримав водій мопеда Дорожньо-транспортна пригода сталась 5 квітня о 17.00 на перехресті вулиць Бистрицької та...