Репортаж із сесії міської ради «Та вас нагороджувать треба, а на ділі місто обласного значення — просвістали!» в одному з останніх номерів викликав резонанс серед читачів, особливо тема отримання в місті пересічними громадянами земельних ділянок під гаражі чи на інші потреби. Зокрема, про передачу у власність земельної ділянки з трьома гаражами загальною площею 200 м2 (за прийняття рішення не вистачило пару глосів).
Гучну заяву депутата Максима Омельченка про «подвійні стандарти» у наданні земельних ділянок, яку він зробив на сесії, обговорюють не тільки депутати. Що ж мав на увазі Максим Аркадійович? Звернулись за коментарем.
— Є люди, які ідуть в депутати, у владу, вирішувати не питання громади, а власні амбіції та бізнес-інтереси. Ми всі добре знаємо, який у кого в місті бізнес і де чия земля. Питання про виділення трьох гаражів одному з малинчан стало точкою кипіння — чому одним можуть надавати земельні ділянки, а іншим ні? А хіба мало у нас фактів, коли депутати беруть земельні ділянки не на своє ім’я, а на родичів? Тому не все можна побачити в електронних деклараціях, про які ви згадали, більше можна почути від людей. Я запитував у декого з колег, хлопці, може, вже досить?
За коментарем звернулись до депутата міської ради, члена комісії з комунальних питань Віталія Лукашенка.
— Ви уявляєте — в одні руки три гаражі — це не «жирно»? То нехай би викупив їх, а не звертався з заявою про безплатну передачу. Багато хто думає, маючи зв’язки із владою: Що можна в Малині ухватить? Хоч землю під гараж! Так усе можна роздати — в одну сім’ю 2 сотих в центрі Малина під гаражі, це забагато. Скажімо, коли мій батько звернувся в міську раду про виділення земельної ділянки під гараж, отримав відповідь: вільної землі нема. І нічого. Я собі теж ділянку під гараж купував, а не отримував у черзі безплатно.
За коментарем звернулись депутата міської ради, голови комісії з питань законності та депутатської етики Василя Федоренка.
— Не знаю, що робиться в земельній комісії. Навіть якщо говорити не про гаражі, а про фірмовий горілчаний магазин біля райдержадміністрації, якому чомусь вирішили не продовжувати термін оренди земельної ділянки. Чому? Бо те привабливе місце вже стало комусь потрібне? Нікому біля білого дому не заважає ні кінотеатр занедбаний, ні пустуюча «Оранта», ні кафе «Приятель»? А от охайний магазинчик став на заваді. Дивно.
Щодо земельної ділянки на вулиці Українських повстанців, 44, де нібито мали надавати місце для гаражів, це питання офіційно не виносилось на сесію, було зняте. Та й хіба реально надавати «земельні» питання з сотнями прізвищ у списках, хіба в них можна розібратись?
Чув, що буде продаватись ділянка зі спаленою вечірньою школою, нібито від неї відмовляється Кашиця. А хто її купить? Проста людина не зможе, бо розстрочки на викуп не отримає, як дехто, а чудове місце дістанеться комусь непростому. То про які рівні права отримання чи купівлі земельних ділянок у Малині може іти мова?
Якщо колеги мають якісь конкретні факти, можна звернутись і до мене, як до голови комісії з законності або й в прокуратуру. Тоді й порядок буде у місті, і не буде брудних чуток.
За коментарем звернулись до депутата міської ради, голови земельної комісії Сергія Чушенка.
— Подвійні стандарти, на мій погляд, це коли одній людині надається ділянка під гараж розміром 20-30 м2, а іншим — 200 м2. Ніхто в чоловіка, який займається підприємництвом, ні ділянки, ні гаражів не забирав, мова йшла лише про те, щоб він і далі орендував ділянку та надходили гроші в міський бюджет. Я категорично проти лобіювання чиїх би там не було інтересів.
Щодо ділянки на вулиці Українських повстанців, 44, питання на сесію не виносилось. Його просто обговорювали. Скажу так, люди з того мікрорайону вже давно, хто хотів, мають і ділянки і гаражі на них. А в списках бажаючих отримати там ділянку були, скажемо так, жителі інших мікрорайонів Малина. Тож навіщо їм там гаражі? Щоб перепродавати? На мій погляд, то не такий привабливий мікрорайон, за ділянку в якому стояла би черга, ділянку можна виставити на продаж, а за отримані кошти, скажімо, відремонтувати якусь ділянку дороги у місті.
Від редакції. На офіційному сайті Малинської міської ради розміщено інформацію:
«Про результат проведення громадського слухання щодо виготовлення детального плану території (ДПТ) для будівництва та обслуговування будівель торгівлі по вул. Українських повстанців, біля будинку 44 в м. Малині, яке відбулося 20 березня 2017р.
Вирішили: Схвалити представлені матеріали детального плану території для будівництва та обслуговування будівель торгівлі по вул. Українських повстанців, біля будинку 44 в м. Малині Житомирської області, орієнтовною площею 0,1000 га.»
Тож до вулиці Українських повстанців ми ще обов’язково повернемось у наступних публікаціях — щоб перевірити, що там буде: гаражі, заклади торгівлі чи виробницчі приміщення.
Тетяна СОРОКА.
Слідкуйте за оновленнями на наших сторінках у Фейсбуці, Вконтакті, Однокласниках та Твіттері, а також підписуйтесь на наш канал у Youtube.