Під кінець минулого тижня батареї малинчан, які підключені до централізованого опалення, стали холодними, хоча опалювальний сезон має закінчитися аж у середині квітня. Без тепла залишилося близько двох тисяч абонентів. Якби ж через це відключили лишень оселі малинчан. Однак під відключення потрапило все місто, в тому числі й дитячі садки. І все тому, що у міста відсутні ліміти на газ. Надзвичайна ситуація викликала хвилю незадоволення жителів міста.
19 березня з цього питання пройшла позачергова сесія Малинської міської ради. Зі слів представника газового господарства, відключення міста від тепла не було несподіванкою. Вони виконували вказівку диспетчера з області. До цього не раз попереджалось ТОВ «Малин Енергоінвест». І причиною відключення є непідтвердження обсягів споживання газу від НАК «Нафтогаз», хоча керівництво «Малин Енергоінвесту» повідомило, що обсяги газу до січня були повністю підтверджені. Проте саме з початку року всі відчули затримку субсидіальних коштів, але цю проблему на місці не вирішити. Її не може розв’язати навіть обласне казначейство, тож це проблема державного рівня. Оскільки умовою надання лімітів є проплата за газ, то на сьогодні вона є неповною.
Згідно з інформацією, викладеною на сайті міської ради, депутати вирішили:
1. Звернутися до правоохоронних органів (ГУ поліції у Житомирській області, Прокуратури у Житомирській області, СБУ в Житомирській області) з метою встановлення та притягнення до відповідальності посадових осіб, винних у повному припиненні постачання природного газу до котелень міста.
2. Малинському УЕГГ терміново до 17-00 20.03.2017 р. відновити газопостачання до котелень міста, які забезпечують послугами з централізованого теплопостачання об’єкти соціальної сфери та житлові будинки.
3. Звернутись до обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій щодо термінового розгляду питання по відновленню газопостачання до об’єктів у сфері теплопостачання (котелень міста).
У приміщенні газового господарства у цей же день відбулася зустріч директора УЕГГ Малина Андрія Павленка, директора ТОВ «Малин Енергоінвест» Миколи Корнійчука, громадськості та місцевих депутатів. На прохання Миколи Корнійчука надати документи, на підтвердження його слів, про те, що йому повідомили про необхідність відключення, директор газового господарства цього зробити не зміг. Чи то документів із вказівками «згори» немає, чи то вони прозвучали усно в телефонному режимі, чи то причина в чомусь іншому.
Депутат Малинської міської ради, голова комісії з питань економічного розвитку, підприємництва, сфери обслуговування, житлово-комунального господарства та комунальної власності Ірина Дмуховська так прокоментувала ситуацію, що склалася з теплопостачанням:
— На мою думку, основним винуватцем ситуації, що склалася, є «Малин Енергоінвест». Вже неодноразово надходили попередження про невстановлені ліміти газу. Їх, якщо не помиляюся, з лютого було сім, з них чотири — у березні. Коли надійшло перше попередження, необхідно було відразу розбиратися з ситуацією. Я вважаю, що відключення відбулося законно. На сьогоднішній день, ПАТ «Житомиргаз» монополіст в Житомирській області по постачанню газу І він диктує свої умови, подобається це нам чи ні.
Якщо є монополіст, то чи не єдиним рішенням на противагу його рішенням є пошук альтернативних джерел забезпечення теплом житлового сектора й об’єктів соціальної інфраструктури.
А тим часом, в дитсадках діти продовжують мерзнути при температурі +10 градусів. Перед можновладцями, комунальниками й громадськістю постали одвічні Герценівсько-Чернишевські питання: «Хто винен?» і «Що робити?»