Малин-небезпечний: на дорогах продовжують гинути люди

Версія для друкуВідправити електронною поштоюPDF версія

Жахлива звістка сколихнула малинчан у соціальній мережі ВКонтакті увечері 6 серпня. В одному із малинських пабліків опублікували інформацію про чергову ДТП у місті: в мікрорайоні паперової фабрики збили чоловіка й жінку — обоє, нібито, у реанімації. Малинчан, котрі досі не можуть оговтатись від жахливої ДТП у центрі міста, через яку загинули дві молоді дівчини, це не на жарт налякало. Адже того дня, як з’ясувалося, це вже була третя аварія на Малинщині.

— Так, на вулиці Войкова збили двох пішоходів, — підтвердив факт ДТП у Малині заступник начальника сектора патрульної поліції Володимир Савченко. — Обох доставили у лікарню. Один із пішоходів був у стані алкогольного сп’яніння і медики не могли надати йому належну допомогу.

Говорити ж про те, хто винен у скоєнні ДТП, ще рано. Адже зі слів водія і власника авто, яке рухалось позаду нього, він їхав, не порушуючи правил, на швидкості 30-40 кілометрів за годину, а пішоходи, які йшли в зустрічному напрямку, самі «випригнули» на капот авто. Потерпілі доводять протилежне: це їх «підчепив» бік автомобіля, чоловіка підкинуло вгору і той упав, розбивши голову.

— Тому, аби з’ясувати причини аварії, маємо дочекатися результатів транспортно-трасологічного дослідження й експертизи технічного стану автомобіля, — додав Володимир Савченко, зізнаючись: — А взагалі, той день для нас був напружений…

Крім того, вранці 6 серпня сталася аварія на трасі між Морозівкою і Рутвянкою — водій не обрав безпечну швидкість руху і з’їхав у кювет. На жаль, пасажир цієї автівки помер у лікарні… А вдень, за фабричним мостом, під колеса автомобіля потрапив 16-річний велосипедист.

 

 

До теми:

Інколи здається, що трагедія неминуча

 

Для початку, заглянемо у Програму економічного і соціального розвитку Малина на 2016 рік, опубліковану на сайті міської ради.

У розділі «Пріоритети розвитку міста Малина на 2016 рік», пункт «житлово-комунальне господарство», читаємо: приведення рівня освітленості вулиць і доріг до нормативних вимог шляхом проведення капітального та поточного ремонтів вуличного освітлення; електрифікації забудови в районі вул. Танкістів Кантемирівців; проведення комплексу робіт, спрямованих на вдосконалення дорожніх умов на дорогах загального користування (ремонт, відсипка вулиць, дорожня розмітка, встановлення дорожніх знаків та ін.).

Далі у пункті «транспорт» ще раз про те ж: виконання основних заходів з безпеки дорожнього руху (встановлення та заміна дорожніх знаків, аварійний ремонт бар’єрного огородження, обслуговування та ремонт зовнішнього освітлення, відновлення дорожньої розмітки); підтримання проїзної спроможності автомобільних доріг міста за рахунок виконання ремонту доріг та їх експлуатаційного утримання.

І очікуваний результат: утримання доріг в належному стані, забезпечення безпечних умов руху на автомобільних дорогах, зниження аварійності на дорогах за рахунок поліпшення умов руху.

А що в реальності?

Останнє повідомлення-звіт на сайті Малинської міської ради щодо встановлення, зокрема, дорожніх знаків та поновлення розмітки датується ще 18 березня 2015 року. Тоді з коштів загального фонду міського бюджету на це виділили 50 тисяч гривень. У списку було 17 вулиць, а також Соборна та Базарна площа. Проте нині видно, що не всюди в указаних місцях наявні знаки. А розмітку часто поновлюють лише тоді, коли вона вже зовсім зітреться.

У базарні дні вулиці Малина нагадують вавилонське стовпотворіння: і так вузенькі тротуари подекуди зайняті торговельними наметами, сміттям, а біля самих бордюр — припаркованими автомобілями. Рух відбувається на проїжджій частині: люди, авто, мопеди, велосипеди, мами з дитячими візочками… Водії нервують, сигналять, люди, переходячи дорогу не у встановлених місцях, штовхаються. Тому часом здається — трагедія неминуча.

Спускатись до базару чи підніматись під гору на спуску зі сторони старої базарної площі теж, бува, небезпечно. Водії бусів, які під’їжджають забирати нерозпроданий товар, на поодиноких пішоходів уваги не звертають. Тож люди мають «протискуватись» між припаркованими по обидва боки автівками, аби пропустити нетерпеливого водія…

Та відсутність правильної дорожньої розмітки і знаків, додає приводів для  створення небезпечних ситуацій на дорогах не лише у центрі міста, й не лише у базарні дні.

Виходить, Програму затвердили. Пріоритети розставили. Півроку пройшло, а результатів малинчани не бачать. І, складається враження, якби не смертельна аварія вночі 9 липня, виконувати ті «пріоритети» ніхто б і не збирався…

Нещодавно мер, за запитом активістів, організував «круглий стіл» із питань безпеки та запобігання нещасних випадків у місті. Тож зібрались керівники бюджетних підприємств, декілька депутатів. Обговорили важливі питання, запевнивши: маємо зробити все можливе, аби не допустити подібної трагедії. Знову розставили «пріоритети» і… знову забули, що обіцяли?

Нової аварії довго чекати не довелося. Через тиждень у ДТП неподалік центру міста загинув чоловік. А ось і знову — три нещасні випадки на дорогах Малинщини (!) за день.

Бо нічого не змінилося. У «Благоустрої», певно, все чекають на прибуття диво-техніки — рециклера асфальту, яким сподіваються залатати всі ями в місті… А тим часом, як і раніше, немає грошей ні на розмітку усіх доріг (бо дорожники досі не знають — які дороги кому належать, хто має робити на них розмітку й ремонтувати), ні на попереджувальні знаки. Освітлення вулиць у нічний час продовжує бажати кращого. Про обговорення запровадження одностороннього руху в центрі міста, про що згадували  на «круглому столі», теж, очевидно, забули. Щодо встановлення камер відеоспостереження і світлофорів на центральній прощі — і мови нема.

Розмітка — за це комунальникам можна поставити «галочку». Проте дивно, що поновили її тільки в центральній частині міста. А на інші вулиці фарби не вистачило? Але й та, що нанесена, розмітка швидко затирається. Розбавили? І ще одна «відмітка»: нещодавно комунальники знижували бордюри для того, щоб люди з обмеженими можливостями могли безперешкодно пересуватися у центрі. Один знизили точно. А з іншими біда — другий тиждень малинчани обходять залишені від зрізаних шматків асфальту ями на пішохідному переході від «Соборного» бо пожежної частини…

Очільник міста, говорячи, що він і сам водій, запевняє: проблем для безпечного руху транспорту і пішоходів у місті немає. Розмітка на дорогах міста — чудова, з освітленням у нічний час доби — жодних проблем, «лежачих поліцейських» можна поставити максимум два — на бамі й біля ЗОШ №5, на облаштування хоча б центральної площі міста грошей у бюджеті не знайдеться, односторонній рух по улиці Винниченка — недоцільний, а світлофори… — «де ви бачили, щоб на таких площах вони були?!»

 Попри це, в місті продовжують відбуватися серйозні ДТП. Попереду зима і, чесно кажучи, страшно подумати, що нас чекає на дорогах Малина. Цілковитий екстрим: коротший день, погане освітлення вулиць, відсутність, подекуди, дорожніх знаків. А в додачу — ожеледиця, через яку розмітки не буде видно…

Малинчани самі продовжують виконувати роботу КП «Благоустрій» і колишнього ДАІ  по наведенню порядку в дорожній інфраструктурі. Ледь не щодня активісти і звичайні городяни фіксують недоліки роботи цих структур. Відправляються звернення у міську раду, контролюючі органи. Але як бачимо — ситуація практично не змінюється. Мабуть, чиновникам нижчої ланки краще жити в хаосі і безладі, який твориться в місті. Так, напевно, легше «освоювати» бюджетні кошти, які поповнюються за рахунок жителів нашого міста.

Усі малинчани — пішоходи і водії — звісно, хочуть, щоб у місті терміново почали процес створення безпечного дорожнього руху. Та поки що найактуальніша порада їм — поспішайте повільно і дотримуйтесь правил дорожнього руху!

Семенів О.М. - голова Бо"БФ" Волонтер 2015"

Теги: