"Готівкою або живими грішми" як не раз говорили на сесії.

Версія для друкуВідправити електронною поштоюPDF версія

"Готівкою або живими грішми" як не раз говорили на сесії.

Минулого опалювального сезону у Малині послугу теплопостачання надавало дві комунальні структури: ТОВ «МалинЕнергоінвест» та «Малинтеплоенерго», в останнього підприємства за минулий рік залишилась заборгованість перед Житомиргазом – у сумі 315 тисяч гривень. Ця сума боргу і загальмувала початок опалювального сезону в Малині.

Отже, договори з Нафтогазом ми маємо, але лімітів не дали через вище вказану заборгованість. Тому з формальних підстав цей борг 315 тисяч гривень треба погасити.

– Ми можемо морозити місто і чекати лімітів, але цього не зробимо. Я привезу у Київ рішення сьогоднішньої сесії і гарантійний лист про переведення боргу Малинтеплоенерго на МалинЕнергоінвест. А щоб ТОВ мало кошти заплатити борг, ми 320 тисяч гривень з міського бюджету даємо Енергоінвесту в рахунок оплати різниці в тарифах, – резюмував міський голова.

Суперечка від мера і секретаря

– А звідки ця сума різниці в тарифах? – запитав секретар міської ради Дмитрій Кисельчук.

І тут почалося. Спочатку слово взяв перший заступник міського голови з комунальних питань Петро Піковський. Розказував і про постанови, і про взаємозаліки, і про те, що борг Енергоінвесту по різниці в тарифах становить майже 4,5 мільйона гривень лише за 2015 рік. Потім свої аргументи Кисельчуку став наводити і мер.

Кисельчук повторював своє запитання, на яке не чув відповіді. І починалось усе спочатку.

Ексклюзивне шоу, як назвав цю дискусію один з депутатів, припинив депутат Микола Матер’ян:

– Це демонстративна неповага до депутатів, які прибули на позачергову сесію, кинувши нагальні справи. Складається враження, що секретар міськради не спілкується із мером та заступником. Чому? Де ваша спільна позиція??

На цьому спір закінчився.

Рішення від депутатів

Депутати прийняли рішення виділити 320 тисяч гривень з міського бюджету ТОВ «МалинЕнергоінвест» і надати документи про перевірку та підтвердження виділеної суми відшкодування різниці в тарифах.

Що ж це за різниця? З’ясували в кінці обговорення: це 320 тисяч гривень на покриття різниці в тарифах за Іквартал 2016 року на послугу ВОДОВІДВЕДЕННЯ. Цими грішми Енергоінвест за гарантійним листом оплатить борг Малинтеплоенерго за ГАЗ. Простими словами, на цій сесії міська рада каналізацію пустила через газову трубу, як пожартував опісля засідання один з депутатів.

ПТУ і мерія

Усього кілька слів. Склалось враження, що як тільки місту потрібні гроші на комуналку, одразу як рояль з кущів випливає тема ПТУ, точніше його фінансування. Важко-неважко, але кошти на його утримання у міському бюджеті якось вишукуються. Це добре. А пригадуєте, шановні малинчани, зимовий страйк викладачів та учнів з ПТУ під стінами міської ради? Вони пішою ходою з красномовними транспарантами на адресу мера і не тільки прийшли заявити – не мовчатимуть! Доки не доб’ються зарплат і стипендій. І добились, що з ними рахуються, бояться так би мовити, повтору.

А всі, хто мовчать, мають: медики без зарплати, на опалення шкіл грошей нема, і так далі за великим списком…

Тетяна СОРОКА.

Залиште коментар

Коментарі Facebook