Погода
Погода у Малині

вологість:

тиск:

вітер:

ФБП Національного банку України VS ТОВ «Малин Енергоінвест»

Версія для друкуВідправити електронною поштоюPDF версія

Житомир. Обласний господарський суд. 23 травня, одинадцята ранку. У справі Фабрика банкнотного паперу НБУ проти ТОВ «Малин Енергоінвест» прибули представник ФБП Андрій Аврамчук, представники «Енергоінвесту» директор Микола Корнійчук та юрист підприємства, представник від міської ради Антоніна Глущенко та малинський журналіст. Міський голова та заступник із комунальних питань мали того дня більш важливі справи.

Поява ЗМІ у судовій залі трохи спантеличила суддю. Вона зауважила, що це пересічна справа, і журналістам тут бути необов’язково, мовляв, невже це так модно — бувати журналістам у судах? На це судді відповіли, що згадана судова справа, по-перше, відкрита, а по-друге, резонансна для жителів Малина, адже мова йде про тарифну політику, а комунальні послуги у місті і так найдорожчі в Україні, тож хіба це не прецедент? Цей аргумент дозволив лишитись у залі: «Ладно», — погодилась суддя.

Отже, доки малинчани платять за воду за найвищими в Україні тарифами, Фабрика банкнотного паперу НБУ БМД подала судовий позов на ТОВ «Малин Енергоінвест» — про стягнення 2,5 мільйона гривень за надану у січні 2017 року послугу з очистки стоків.

Суть: договір про надання послуги з очистки стоків на 2017 рік сторони між собою досі не підписали, адже кожна наполягає на своїй правоті, точніше — на своїй ціні за очистку. Цей факт взяла в основу позову ФБП, і виставила рахунок за послугу в січні у п’ятикратному розмірі, оскільки «Енергоінвест» не підписав договору.

За словами директора ТОВ «Малин Енергоінвест» Миколи Корнійчкука, заборгованості перед банкноткою підприємство не мало, бо щомісяця продовжувало платити за очистку стоків за старим тарифом — 8 гривень 16 копійок за метр кубічний, а не за новою ціною — 12 гривень 80 копійок, як пропонувала банкнотка у 2017 році. Договір, повторимось, досі не підписаний, і Енергоінвест платив за старим тарифом.

4 травня у Житомирському господарському суді відбулось перше судове засідання. А 23 травня судові слухання продовжились. Передставник ФБП підтримав позов підприємства і в повному обсязі, до матеріалів справи додав пояснення.

Суддя запитала у відповідача, чому ТОВ «Малин Енергоінвест» не звернувся у суд першим, якщо так упевнені в своїй правоті, адже Фабрика банкнотного паперу — не благодійна організація, яка має надавати послуги з очистки води за ціною нижче собівартості послуги.

Читайте також: Що думають в Адміністрації Президента, Житомирській ОДА і Банкнотно-монетному дворі про тарифний геноцид у Малині

Нагадала, що в разі недосягнення домовленостей в укладенні договору, існує протокол розбіжностей, який можна додати до угоди. Відповідач наголосив, що заборгованості по «однократному тарифу» «Енергоінвест» перед банкноткою не має, і щомісячно платить за послугу.

Далі почали з’ясовувати деталі процесу очистки стоків та схеми комунальних мереж. Згадали про спорудження банкнотки, що тоді було передбачено в майбутньому очисні передати в комунальну власність міста. Говорили про кількість і змішування промислових та міських комунальних стоків і навіть про процес годування бактерій, задіяних в очистці стоків на очисних спорудах. Судді було непросто вникнути в усі тонкощі комунальної малинської теми. Далі в судовому залі почалась словесна перепалка між обома сторонами, на рахунок, хто говорить правду, а хто навпаки, навіть цитували професора Преображенського із «Собачого серця», аж доки суддя не припинила спір.

Остаточне прийняття рішення по справі суддя перенесла на наступне судове засідання, яке відбудеться 8 червня. Після суду сторони і далі продовжували суперечку поза межами судової зали. Представник банкнотки наголосив: якщо ціну за очистку стоків, які пропонує банкнотка, зробити тарифом, як наполягає «Енергоінвест», то вартість зросте, може і втричі. Чи потрібно це малинчанам?

 

Що очікувати далі?

Якщо суд виграє банкнотка, за логікою речей, подібні позови про сплату в п’ятикратному розмірі за послугу очистки або приблизно 2,5 мільйона гривень — за лютий, за березень і так далі. ТОВ «Малин Енергоінвест» уже отримав лист від банкнотки про заборгованість більше 12 мільйонів гривень за 2017 рік. Цю суму доведеться платити або з міського бюджету, або з кишень громадян, або ТОВ «Малин Енергоінвест» буде поховане на кладовищі штучно збанкрутілих інших комунальних підприємств.

 

Тим часом...

Нагадаємо читачам про комунальних «покійників» — водоканал та «Паперовик». За ДКП «Малинміськводоканал» наразі борг по зарплаті — 387 тисяч 435,22 гривні перед 33 працівниками. За МКП «Паперовик» наразі борг по невиплаченій зарплаті — 232 тисячі 162,02 гривні перед 23 працівниками.

Ці 56 людей, яким не видали зарплату, — жителі Малина, які працювали на комунальних підприємствах, і досі чекають заробленого. Яка доля чекатиме ТОВ «Малин Енергоінвест»? До слова, у ще одного «потенційного покійника» — ВК «ЖРЕП» велика сума заборгованості до Пенсійного фонду. Це означає, що люди залишаться без пенсії, якщо борг не буде закрито.

Читайте також: На «тарифному» фронті Малина без змін

П.С. У травні тарифи на холодне водопостачання зросли для споживачів 24 водоканалів України. Відповідне рішення НКРЕКП ухвалила на засіданні 26 квітня, а 11 травня його опублікували в газеті «Урядовий кур’єр». Тарифи набули чинності з наступного дня, 12 травня.

Вода подорожчала в Києві, Львові, Рівному, Дніпрі, Хмельницькому, а також у менших містах — Ірпені, Вишневому, Боярці, Кам’янці-Подільському, Павлограді, Лисичанську, Коломиї та інших.

Рівень подорожчання коливається від 7% до 28%. Найбільший відсоток зростання — у Львові, а найвищий тариф на холодну воду тепер буде в Рівному та Києві. Тепер кияни платитимуть 15,79 гривні за кубометр води, раніше це коштувало 13,77 гривні.

Для порівняння. Малинчани платять зараз за воду за тарифом — 29 гривень 13 копійок ще з жовтня минулого року (відповідне рішення про затвердження тарифу виконком прийняв 5 жовтня). Але 21 березня виконком Малинської міської ради знову скоригував тариф і вже в травні вода стане для нас дорожчою ще майже на дві гривні, тобто платитимемо більше 30 гривень за куб. З огляду на це, травневе підвищення тарифів на воду в Україні виглядає просто смішним. І чого нам ще очікувати після судів?

Тетяна Сорока

Слідкуйте за оновленнями на наших сторінках у Фейсбуці, Вконтакті, Однокласниках та Твіттері, а також підписуйтесь на наш канал у Youtube.

Загрузка...

Коментарі

Malin City

Свіжі коментарі

Події у світі

Тайський масаж, методика проведення
Тайський масаж не має нічого спільного з тим, що називають «тайським еротичним масажем». На відміну від класичного європейського, даний масаж...
Отримання посвідки на проживання в Україні
Посвідка на тимчасове проживання може бути отриманою будь-яким громадянином і при цьому він отримає можливість один рік проживати в країні, а потім...
Приглашение в Украину для россиян
На данный момент уже не так легко можно пересечь границу между Украиной и Россией. Крайне необходимо наличие специального приглашения, которое...
Вид на жительство в Украине
Данное свидетельство служит удостоверением личности лица, желающего либо постоянную, либо временную возможность находиться на территории украинского...
Голова Житомирської обласної “Батьківщини” провела...
Голова Житомирської обласної партійної організації ВО «Батьківщина» Анжеліка Лабунська вважає підступним і безпідставним рішення Національної комісії...
Баба Парасючка з села Великі Годомці вже 3 липня м...
6 квітня Європейський парламент більшістю голосів підтримав запровадження безвізового режиму з Україною. Для його повноцінного запровадження...
Перед голосованием по разрыву контракта директор м...
Сегодня, в ходе сессионного заседания депутатов Житомирского областного совета, было проголосовано решение о досрочном разрыве контракта с директором...
В Бердичеве судили участника боевых действий, заде...
Иногда даже самого честного человека могут втянуть в авантюру его знакомые или друзья, тем более, если ситуация в стране такая, как на сегодняшний...
Бердичівською прокуратурою припинено незаконну оре...
Позов Бердичівської місцевої прокуратури щодо незаконності рішення сільської ради про надання в оренду гідротехнічної захисної споруди у Ружинському...