Минулого четверга, як вже писав «Малин Інформ», відбулося засідання комісії з комунальних питань, на якій, окрім ряду проблем, розглядалися питання відставки першого заступника міського голови Петра Піковського та розпуску виконавчого комітету міської ради. Ці питання набули неабиякого розголосу. Отож, чому з’явилися ці проекти рішень, і яка думка щодо них малинчан та депутатів міської ради? Про це далі.
Першим рішенням, яке розглядалося на комісії, був проект рішення «Про недовіру та звільнення Піковського П.В. з посади першого заступника міського голови».
У пояснювальній записці зазначено, що потреба у прийнятті такого рішення виникла у зв’язку з неодноразовим порушенням чинного законодавства першим заступником міського голови з питань діяльності виконавчих органів міської влади Піковським, його бездіяльності, непрофесійності та некомпетентності у сфері житлово-комунального господарства, а також значний суспільний резонанс останніх подій у галузі комунального господарства міста, що носять антисоціальний характер та не сприймаються громадою міста (нагадаємо, щ він один з небагатьох заступників, проти якого у свій час була заведена кримінальна справа).
Серед причин прийняття такого рішення було зазначено те, що Петром Валентиновичем Піковським не було виконано та не проконтрольовано рішення від 01.02.2017 № 24 «Про визначення тимчасового виконавця послуг з вивезення твердих побутових відходів» в результаті чого конкурс з визначення виконавця послуг по вивезенню побутових відходів у м. Малин досі не проведений. Ці ж самі проблеми спостерігаються з комунальним майном, опаленням, грейдеруванням вулиць тощо.
Згадано в записці і про РИЦИКЛЕР, на придбання якого з міського бюджету було виділено кошти в сумі 540 тис. грн. Зазначено, що при проведенні презентації даного обладнання Петро Валентинович переконливо наполягав про доцільність придбання мобільної установки та особисто гарантував збільшення ефективності та зменшення собівартості робіт по ремонту асфальтованих доріг міста. Але на протязі 2016-2017 року за спостереженнями депутатів та жителів міста проведення робіт із заміни асфальтного покриття ведеться без даної установки, що підтверджує недоцільність її придбання.
Також зазначено, що кожна відповідь на депутатське звернення, яка підготовлена та підписана першим заступником Петром Піковським є неповною, неправдивою та недостовірною.
Також відзначено і про податкову заборгованість платників податків, які перебувають у податковій власності перед бюджетами, складає 6580 тис. грн. (у тому числі місцевий бюджет — 975,7 тис. грн.).
Далі по тексту зазначено, що повна відсутність стратегічного плану розвитку комунального господарства міста, чіткого контролю з боку першого заступника за фінансово-господарською діяльністю комунальних підприємств в тому числі за погашення їх податкового боргу, зводиться до найпростішого рішення — створення нових комунальних підприємств. У результаті це призводить, з одного боку, до нанесення збитків державі в цілому, через ненадходження відповідних коштів до бюджетів усіх рівнів, з іншого боку, до нанесення збитків підприємствам через нарощення штрафних (фінансових) санкцій підприємствам, передбачених законодавством та погіршення їх фінансово-економічного становища.
Нагадаємо, під цим проектом рішення стояли підписи 24-х депутатів міської ради. Однак, не всі депутати згодні із таким станом речей. Голова фракції «Укроп» у міській раді, голова комісії з питань законності та депутатської діяльності Василь Федоренко на своїй сторінці у Фейсбуці написав емоційне (навіть занадто) повідомлення. Він як голова комісії зазначив що вона з приводу цього питання не збиралися. «Ми розглядаємо всі питання, але ніхто, повторюю, ніхто навіть не пропонував, не звертався ні офіційно, ні усно до мене на дану тему», — зазначив депутат.
У коментарі до своєї публікації Василь Федоренко відзначив, що навіть у преамбулі проектів рішень і не тільки без його відома були надруковані його прізвища і нібито його "рекомендації".
Ми вирішили поцікавитися, чи задоволені малинчани роботою першого заступника міського голови Петра Піковського, провівши опитування у соцмережах. На нашій сторінці у Фейсбуці задоволені роботою дев’ятеро осіб, не задоволені чотири особи, 17 осіб проголосували за пункт «Хто це такий?» і ще одній людині байдуже. На нашій сторінці ВК результаті дещо відрізнялися. Задоволені роботою 6,7 відсотка (26 осіб), не задоволені 24,1 відсотка (93 особи), байдуже 25,4 відсоткам (98 осіб), за пункт «Хто це такий?» проголосувало 33,7 відсотка (130 осіб). Результати опитування говорять самі за себе (у європейських країнах, якщо рейтинг довіри до політика падає до такого рівня, він, як правило, йде у відставку).
Щодо проекту рішення «Про розпуск виконавчого комітету Малинської міської ради сьомого скликання» ситуація аналогічна. У пояснювальній записці зазначено, що на офіційному сайті проекти рішень виконавчого комітету та самі рішення виконавчого комітету. При цьому надавати та оприлюднювати їх є обов’язком місцевої влади. Всупереч законодавству виконавчим комітетом Малинської міської ради не оприлюднено жодного рішення на офіційному веб-сайті протягом 2015-2017 років, що свідчить про незаконність прийняття рішень виконавчим комітетом. Було нагадано і про відсутність будь-якої діяльності виконавчого комітету з погашення боргу комунальних підприємств (розроблення заходів, заслуховування керівників комунальних підприємств), відсутній контроль за фінансовою та господарською діяльністю комунальних підприємств міста. Також нагадали про податковий борг комунальних підприємств, який має тенденцію до щомісячного зростання та накопичення.
Пригадали і звернення ТОВ «Малин Енергоінвест» із заявою до виконавчого комітету Малинської міської ради щодо коригування встановлених тарифів на послуги централізованого водопостачання та водовідведення, до якої було надано всі підтверджуючі розрахунки, які зводяться до наявного факту економічно необґрунтованого тарифу. Далі у тексті зазначено, що на вказаний лист виконком у визначений законом «Про житлово-комунальні послуги» термін не відреагував. Це стало підставою звернення ТОВ «Малин Енергоінвест» до суду, який визнав бездіяльність виконавчого комітету Малинської міської ради.
Ця ж ситуація була і з наданням висновку щодо економічної обґрунтованості тарифів на централізоване опалення, що призвело до заподіяння втрат та виникнення різниці в тарифах ТОВ «Малин Енергоінвест» на суму 1760888,63 грн. по населенню та 152356,14 грн. по бюджетних установах внаслідок протиправної бездіяльності Управління ЖКГ виконкому Малинської міської ради.
Окрім того, в пояснювальній записці зазначено, що члени виконавчого комітету не використовують своїх прав на внесення проектів рішень на розгляд виконавчого комітету. Значна частина рішень ухвалюється без реального голосування (без підняття рук), а виконком перетворився на суцільне схвалення проектів, внесених міським головою. В цьому органі відсутня реальна дискусія.
Отож, як бачимо, саме так виглядає ситуація по цим двом питання. Що буде далі — побачимо.
Слідкуйте за оновленнями на наших сторінках у Фейсбуці, Вконтакті, Однокласниках та Твіттері, а також підписуйтесь на наш канал у Youtube.