Прокуратура Житомирщини довела незаконність виділення 2300 га землі під гірничо-збагачувальний комплекс Стремигородського апатит-ільменітового родовища (титанових руд).
Про це повідомляє прес-служба прокуратури Житомирської області.
«Доводи прокуратури Житомирський апеляційний адміністративний суд визнав обґрунтованими та залишив без змін постанову суду першої інстанції про задоволення позову Коростенської місцевої прокуратури щодо визнання незаконним і скасування розпорядження райдержадміністрації, яким протиправно затверджено детальний план розміщення території земельних ділянок, виділених під гірничо-збагачувальний комплекс для видобування титанової руди. Йдеться про те, що Коростенська районна державна адміністрація, у порушення вимог земельного і містобудівного законодавства, неправомірним розпорядженням затвердила детальний план розміщення гірничо-збагачувального комбінату для видобутку титанових руд. Зокрема, такий план земельних ділянок загальною площею 2300 га органом місцевої влади затверджений без проведення обов’язкових громадських слухань», – йдеться у повідомленні.
Таким чином, під розміщення гірничо-збагачувального комплексу Стремигородського апатит-ільменітового родовища (титанових руд) були незаконно виділені земельні ділянки поза межами населених пунктів Меленівської, Хотинівської, Стремигородської і Новаківської сільських рад.
У постанові Житомирського окружного адміністративного суду від 15 лютого 2017 року йдеться про те, що в жовтні 2013 року голова Коростенської РДА надав дозвіл ТОВ «Валки-Ільменіт» на розробку детального плану території земельних ділянок під розміщення гірничо-збагачувального комплексу Стремигородського апатит-ільменітового родовища за межами населених пунктів Меленівської, Хотинівської, Стремигородської, Новаківської сільських рад Коростенського району. Спочатку замовником розроблення детального плану родовища було «Валки-Ільменіт», але через рік ця функція перейшла до Коростенської РДА.
«У відповідності до розпорядження Коростенської районної державної адміністрації Житомирської області №261 від 10.10.2013 ТОВ "Валки-Ільменіт" надано дозвіл на розробку детального плану території земельних ділянок під розміщення гірничо-збагачувального комплексу Стремигородського апатит-ільменітового родовища за межами населених пунктів Меленівської, Хотинівської, Стремигородської, Новаківської сільських рад Коростенського району Житомирської області. Замовником на виконання детального плану території визначено ТОВ "Валки-Ільменіт". Крім того, Коростенська РДА згідно п.5 цього розпорядження мала забезпечити проведення процедури громадських слухань проекту детального плану території у відповідності до чинного законодавства. […] Розпорядженням Коростенської РДА №287 від 04.09.2014 внесені зміни до п.2 розпорядження Коростенської районної державної адміністрації Житомирської області №261 від 10.10.2013, зокрема зазначено, що замовником на виконання детального плану території визначено Коростенську РДА», – йдеться у документі.
Разом з тим, на сайті Наші гроші зазначають, що ТОВ «Вальки Ільменіт» зареєстроване на кіпрську компанію «Діаго ентерпрайзез лімітед» («Diago enterprises limited») та ПАТ «Юкрейніан кемікал продактс», бенефіціаром фірми вказаний Дмитро Фірташ. Раніше Group DF Фірташа повідомила, що на початок минулого року проектна документація по ТЕО будівництва кар’єра на Стремигородському родовищі пройшла державну експертизу ДП «Укрміськбудекспертиза» Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ.
«Валки-Ільменіт» входить до титанового бізнесу Групи, і займається видобутком і збагаченням титановмістних руд. Підприємство володіє спецдозволом на видобуток апатит-ільменітових руд Стремигородського родовища до 2032 року. Це родовище із прогнозними запасами 1,2 млрд тонн руди є одним з найбільших у світі.
Як повідомляв Житомир.info, у лютому 2017 року Житомирський окружний адміністративний суд скасував розпорядження голови Коростенської РДА про затвердження детального плану території земельних ділянок під розміщення ГЗК Стремигородського апатит-ільменітового родовища.
Житомир.info
Залиште коментар