Для вас, шановні малинчани, після засідання виконкому 5 жовтня, є дві новини на одну комунальну тему — погана і кошмарна, зі слабкими нервами прошу не читати.
Не знаю навіть, чи повірите ви одразу, бо я про підняття тарифу, почувши цифру, у директора ТОВ «Малин Енергоінвест» Миколи Корнійчука перепитувала тричі. Здається, підготувала вас до шоку? Тепер увага, новина: 5 жовтня виконавчий комітет Малинської міської ради затвердив коригування тарифів на послуги з водопостачання та водовідведення, які надаватиме споживачам ТОВ «Малин Енергоінвест».
Отже, за водопостачання ми (І група споживачів) до цього платили 9,60 гривень за метр кубічний води. А будемо платити — 10, 13 гривні. Підприємства та організації (ІІ-ІІІ група споживачів) платитимуть за тарифом 18,92 гривні.
За водовідведення ми (перша група споживачів) платили 9,70 гривні за метр кубічний. А новий тариф становить (!) — 19 гривень. Підприємства та організації(ІІ-ІІІ група споживачів) платитимуть за тарифом 24 гривні 59 копійок.
Можливо, такими ривками вперед тарифів Малин точно потрапить у книгу рекордів Гіннеса, можливо, станеться у місті щось інше. Адже мало того, що тарифи збільшують, воду в кранах бачимо все рідше.
Цього тижня мешканці мікрорайону паперової фабрики були вкрай обурені, що прокидаються щоранку, а в кранах нема води. Тепер, схоже, вони радітимуть такому факту, бо матимуть реальний шанс зекономити водний ресурс. У дні відсутності води для зручності мешканців мікрорайону вулиці Приходька комунальники енергоінвесту підганяли в мікрорайон авто з цистерною з чистою водою.
Скільки ще воду доставлятимуть в цистерні — запитали у директора ТОВ «Малин Енергоінвест» Миколи Корнійчука.
— 4 жовтня стався порив центральної водогінної мережі біля водосховища, одразу за дамбою, десь в десяти метрах. Працюють аварійні бригади. Ділянка, де стався порив, складна для доступу, частково чавунна труба була прокладена прямо в граніті, в лунці так би мовити. Довкола болотиста місцевість, на ділянку аварії вже засипали три вантажівки відсіву, які надав «Юнігран», працюємо навіть у дощ, аби швидше ліквідувати аварію і подати людям воду.
— Ви задоволені, що виконком підняв тарифи у напрямку до собівартості послуг на воду і відведення?
— Напередодні отримав лист із Національного банку України, банкнотно-монетного двору — нас поставили до відома про чергове підняття собівартості послуги за очистку стоків, яку здійснюють очисні банкнотки. По-друге, уже маємо рішення суду сплатити 96 тисяч гривень пені ФБП — за несвоєчасні розрахунки за очистку стоків. Тому радіти не маю чому, ситуація накаляється до критичної, маю на увазі, що Енергоінвест може повторити долю «Паперовика» чи «Водоканалу».
Залиште коментар