Лікар-хірург Малинського МРТМО Антон Гончарук вперше за свою практику самостійно провів надскладну операцію чоловіку, котрий отримав поранення в серце. Якби постраждалого довелося везти з Малина в Коростень — центр госпітального округу, хтозна, чи вдалося б врятувати йому життя…
Початок цього місяця розпочався НП у центрі Малина. Місто швидко облетіла звістка про те, що 1 жовтня вночі до поліції надійшло повідомлення про бійку у центрі. Нагадаємо, як повідомляли ЗМІ, «на місці події поліцейські з’ясували, що у результаті конфлікту ножові поранення отримали двоє чоловіків, які намагалися розборонити опонентів. Одного з травмованих доставили до реанімаційного відділення, іншому — медики надали допомогу без госпіталізації.
Численні проникаючі поранення грудної клітини отримав 44-річний житель Запоріжжя, який приїхав до Малина у гості. Чоловіка госпіталізували до реанімаційного відділення лікарні.
За отриманими свідченнями, він намагався заспокоїти конфліктуючі сторони, натомість поставив під загрозу власне життя.
Молодика, який, за словами очевидців, і схопився за ножа, затримали на місці події та передали прибулим поліцейським. Він виявився 21-річним жителем райцентру».
Гостю із Запоріжжя, можна з упевненістю відзначити, поталанило народитись удруге. Поранення у нього було досить серйозне — один із ножових ударів прийшовся прямо в серце. Був пробитий перикард, або, як його ще називають, серцева сорочка. Він являє собою замкнутий серозний мішок, що з усіх боків оточує серце. Лезо дряпонуло й сам серцевий м’яз.
Пораненого було терміново доставлено в хірургічне відділення ММРТМО, де проведена надскладна операція, що і врятувало чоловікові життя. Довідавшись, що пацієнт уже готується до виписки, ми навідались до нього в лікарню. У чоловіка саме були відвідувачі — та рідня, до якої він приїхав у гості. Вони дещо по-іншому інтерпретували події того вечора. Ігор, так звати потерпілого, розповів, що нікого не розбороняв. Зі своїми рідними ішов вулицею. Спочатку навіть нічого не зрозумів, отримавши сильний удар по голові, впав. Не встиг остаточно прийти до тями, як відразу один за одним послідували удари ножем.
— Я був у такому шоку, що навіть не зрозумів, що відбувається, навіть болю не відчув, — згадує Ігор.
Чоловік, що прийшов його перевідувати й був свідком тієї ситуації, показує на мобільному фото затриманого, коментуючи:
— Ось бачите які очі в нього — чи то напився чи обкурився, але він навіть не зрозумів, чому його затримали. А вірніше, йому навіть було байдуже до всього. У відділку поліції спав годин чотири, поки його не повезли на експертизу, на якій я настояв. Хоча його треба було відразу відправляти на експертизу.
— Напишіть краще про Антона Віталійовича Гончарука, — говорить Ігор, — цей лікар мені врятував життя. Я коли телефонував своїм у Запоріжжя, вони були просто в захопленні від професіоналізму медика. Страшно уявити, щоб могло б бути, аби не було такого лікаря.
— Так, ситуація була критичною, — розповідає лікар-хірург Антон Гончарук, — я терміново викликав анестезіолога і приступив до операції. Іще б хвилин десять і ми могли б просто втратити цього пацієнта.
Перикард наповнився кров’ю, від чого стискалося серце, яке могло ось-ось зупинитись.
— Вам доводилось до цього проводити подібні операції? — запитую.
— За п’ятнадцять років своєї роботи хірургом переробив чимало різних операцій, але подібну самостійно роблю вперше. Доводилось колись бути на подібних операціях, які проводив Анатолій Іванович Гаманюк. Їх було приблизно шість чи сім.
— Робота приносить моральне задоволення? — не могла не поцікавитись у лікаря.
— Звичайно. Як може бути інакше, коли, даєш людям найцінніше — рятуєш життя? Ось і Ігор. Добре, що вчасно привезли, добре, що благополучно все пройшло. На п’ятий день його вже перевели з реанімації у звичайну палату. Тепер він готується до виписки й житиме життям звичайної здорової людини.
Здається, можна просто закінчити цю розповідь величезною подякою лікарю-професіоналу від пацієнта, проте...
Нагадаємо, Антон Віталійович сказав, що ще хвилин десять — і вони могли б втратити пацієнта. По правді сказати, від того мороз по шкірі. І не лише від того, що могло б трапитись, а й від думки, що якби медична реформа «змела» наше хірургічне відділення і постраждалого довелося везти з Малина в Коростень — центр госпітального округу, хтозна, чи вдалося б врятувати йому життя, як і іншим пацієнтам. І ніхто ще не може передбачити, що нас усіх чекає далі. Хочеться вірити, що хірургічне відділення, як і інші, будуть у Малині, що буде можливість рятувати людей. Як же інакше? Для чого тоді проводиться медична реформа?
По правді сказати, навіть деякі фахівці від медицини не до кінця розуміють її суть і те, яке покращення вона несе. У простого народу взагалі складається враження, що все, що діється нині, є лише імітацією реформи, коли просто потрібно мінімізувати витрати на медицину.
З цього приводу не так давно висловився відомий в Україні лікар Євген Комаровський, який, зокрема зазначив: «Витікає перша глобальна проблема реформи охорони здоров’я, яка полягає у повній відсутності комунікацій між МОЗом і суспільством. Тобто реформа, яка стосується кожного жителя країни, ніхто поняття не має, що воно таке. Навіть медичні працівники». За його словами, нині в Україні помирає 10 людей, а гроші на порятунок є тільки на одного. «Це проблема національної безпеки країни... Потрібно терміново, — це не можна робити завтра, це треба було зробити вчора, тиждень тому, — зібрати РНБО. Це загроза національній безпеці країни, не тільки війна», — обурився відомий лікар.
А Ольга Богомолець, народний депутат, голова парламентського комітету з питань охорони здоров’я, у Facebook назвала медичну реформу «спланованим геноцидом українців».
За її словами, мільйони українців найближчим часом «можуть залишити без високоспеціалізованої медичної допомоги».
«У випадку прийняття парламентом антиукраїнського законопроекту, гучно названого «медичною реформою», хронічно і важко хворі люди будуть цинічно позбавлені можливості безкоштовного потрапляння у спеціалізовані лікарні і лікування, яке до цього їм хоча б частково забезпечувала держава», — стверджує Богомолець.
Нардеп зазначає, що після введення медреформи «доведеться місяцями чекати консультації профільних фахівців або чекати потрапляння вже до реанімації — саме там, згідно з новими правилами, держава буде зобов’язана надати безоплатну допомогу».
«Це — цинічний і спланований геноцид українців, яких хочуть змусити продавати останнє майно, щоб не померти і продовжити собі чи своїм дітям життя», — підкреслює Богомолець.
Ось так, від подяки вдячного пацієнта лікарю — до сумних роздумів. І це вже навіть не проза життя. Що далі?
Ніна Петренко.
Слідкуйте за оновленнями на наших сторінках у Фейсбуці, Вконтакті, Однокласниках та Твіттері, а також підписуйтесь на наші канали у Youtube та в Telegram.
Выбирала себе квартиру на https://www.lun.ua/продажа-... - сайт собирает все объявления с сайтов по недвижимости в одном месте, удобные фильтры, объявления не дублируются
Реконструкція Малинського РБК продовжується: триває демонтаж стін та підлоги (Фото) · 5 years ago
Приєднуйтесь...https://www.facebook.com/1000105050...¬if_t=video_processed¬if_id=1548411207874318
У Малині пішоходи розчищають тротуари (Фото) · 5 years ago
де скачати?
До розробки нових ДБН «Інклюзивність будівель і споруд» долучалися особи з інвалідністю, - Геннадій Зубко · 6 years ago
Мінеральні добрива https://tetra-agro.com.ua/ , які насичені не лише NPK, а й мікроелементами можна використовувати як в період підживлення, так і під час передпосівного обробітку землі.
Обирайте найкращого виробника для захисту с/г культур · 6 years ago
Були нещодавно у Львові, відвідали суші бар Moyogi https://moyogi.com.ua/ у них надзвичайно смачні суші
Основательница «Sushi BOOM» Ирина Костюкова про суши, жизненные принципы и «Мастер Шеф» · 6 years ago
Знайома компанія, TICAB ще вони називаються. була на їх сайті www.ticabltd.com
Житомирське управління автошляхів з третьої спроби купує піскорозкидач для посипки вулиць узимку · 6 years ago
#ідіть у сраку!!!!!!!!!!!
У Малині одні з найвищих тарифів на таксі в Україні? · 6 years ago