Сьогодні відбулася чергова комісія з комунальних питань, на якій були присутні п’ятеро депутатів. Тривала вона порівняно недовго, однак була відзначена несподіваними рішеннями.
На цій комісії депутати одноголосно вирішили виконати забаганку мера про створення нового комунального підприємства «Добробут». Так, було вирішено внести відповідні зміни до статуту підприємства та на конкурсній основі обрати керівника із затвердженням його на посаді рішенням сесії міської ради. Ситуацію щодо створення нового комунального підприємства «Поколінню Zet» прокоментував заступник директора ТОВ «Малин Енергоінвест» Микола Поліновський:
— Рішення комісії про створення комунального підприємства виглядає двояко. По-перше, воно не співпадає в часі, а саме: якщо завтра депутати підтримують рішення про його створення і потім із затвердженням регламенту затягується в часі. Тобто міський голова має право відразу затвердити директора, а, знаючи наших депутатів, рік можна вносити зміни. По-друге, був звіт «ЖРЕПу», що він не справляється? Ні. Були якісь зауваження щодо його роботи? Не було. Якщо не було зауважень, який сенс створювати нове підприємство? Величезним порушенням буде, якщо виконавчий комітет переукладатиме договори з людьми, які «вгробили» «ЖРЕП». Прокуратура буде оскаржувати це рішення.
Дійсно, створення вже дев’ятого за рахунком комунального підприємства виглядає, м’яко кажучи, нелогічним. Тим паче, що до якості роботи ВК «ЖРЕП» ніяких зауважень не висунуто.
Ходять чутки, що створення «Добробуту» є кулуарними домовленостями між міським головою та лідерами фракцій «Народної партії» та «Сили людей». Однак наразі це лише чутки.
Читайте також: МАЛИНСЬКІ КЛІНТОН ТА ЛЕВІНСКІ, АБО ЯК В МІСЬКРАДІ ПІДПРИЄМСТВА СТВОРЮЮТЬ
На порядку денному стояло питання і «Про розгляд звернення Коростишівської місцевої прокуратури щодо розірвання договору купівлі-продажу банно-прального комбінату, розташованого за адресою вул. Б. Хмельницького, 17», оскільки покупцем, яким виступив Олег Бурляй, не були виконані умови договору. Згідно з договором, покупець мав на протязі трьох років, починаючи з 2012-го виплатити необхідну суму на купівлю приміщення, однак в установлений термін він цього не зробив. Та якщо нове комунальне підприємство депутати утворили одноголосно і без проблем, то щодо цього питання рішення було не таким однозначним. Так, троє депутатів, а саме Ігор Старжинський, Олександр Столяр та Віталій Лукашенко, утрималися від прийняття рішення, мотивуючи це тим, що без обговорення громадськості і без запрошення самого покупця приймати це рішення недоцільно. Тому вони запропонували перенести це питання на наступне засідання комісії. Їм заперечили Ірина Дмуховська та Олександр Гордієнко, який, зокрема, зазначив:
— Що тут розбиратися? Є договір і його умови не виконані. Чому ми так живемо? Тому що умови договорів і того, що підписуємо, ми не виконуємо. Коли в магазині купуєте хліб, ви ж не говорите, що гроші принесемо через п’ять років.
А от щодо питання про розірвання договору купівлі-продажу нежилого приміщення спортивного комплексу, що знаходиться на вул. Машинобудівників, 1, майже всі депутати підтримали це рішення. Принципово його не підтримала лише Ірина Дмуховська.
— Чому ми можемо до одного застосовувати якісь заходи, а до іншого — ні. Я виступаю категорично проти цього рішення.
Щодо решти питань, які були винесені на розгляд комісії, рішення були прийняті одноголосно майже без обговорень.
До речі, завтра, 27 квітня, відбудеться сесія міської ради. Тому запрошуємо всіх на 14:00 у велику залу РДА, де побачимо, як депутати голосуватимуть за вищенаведені питання.
P.S. Вирішивши переглянути проект рішення про створення комунального підприємства «Добробут» наткнулися на цікаву деталь. Перейшовши за посиланням, де мав бути статут «Добробуту», перед нами з’явився статут… комунального підприємства Броварської міської ради «Броварипарксервіс».
Слідкуйте за оновленнями на наших сторінках у Фейсбуці, Вконтакті, Однокласниках та Твіттері, а також підписуйтесь на наш канал у Youtube.