Малинський держлісгосп стане одним з найбільших підприємств області з переробки соснової дереини
Модернізація та повний запуск лінії та повний запуск відбудеться за місяць-півтора. Саме таким чином ДП «Малинське лісове господарство» готується до змін у галузі, які стануть чинними з січня 2017 року.
Про що мова?
— Зважаючи на те, що вийшов Закон України «Про мораторій на експорт лісопродукції в необробленому вигляді», тобто дозволяється продавати тільки готову продукцію, — говорить директор ДП «Малинське лісове господарство Олег Дзюбенко і пояснює: — наше завдання полягає в удосконаленні та модернізації процесів переробки сировини у готову продукцію.
Саме тому ми вирішили вкласти кошти в сучасне обладнання т новітні технології. Підприємство закупило і вже встановили технологічну лінію для виробництва пиломатеріалів та заготовок. Вартість обладнання більше 3 мільйонів гривень. Наразі будуємо і встановлюємо сушильну камеру.
— На урочисте відкриття запросите?
— Звичайно! Таке капіталовкладення дасть можливість реалізувати продукцію більш якісну та за дорожчою ціною, це буде приносити прибутки лісгоспу, будуть нові робочі місця, сплачуватимемо ще більше податків.
— Щодо податків, Олеже Миколайовичу, цього року, знаю, і так суттєво збільшилась попенна плата за вирубку кожного дерева, а ДП «Малинське лісове господарство» — є одним із найбільших та бюджетоутворюючих підприємств Малина та району…
— За 2016 рік сплачено до зведеного бюджету 17 мільйонів 159 тисяч гривень. У тому числі попенної плати всього 9 мільйонів 118 тисяч гривень. (Для порівняння, за 2015 рік попенної плати сплатили 6 мільйонів 191 тисячу гривень). Крім того, сплачено єдиного соціального внеску 5 мільйонів 161 тисячу гривень.
— Така сума соціального внеску говорить про високі зарплати на підприємстві. Скільки отримують працівники?
— Середньомісячна зарплата на 1-го штатного працюючого за 8 місяців 2016 року складає 7456 гривень. Заробітна плата зросла на 2390 гривень і є однією з найвищих по Житомирському облуправлінню лісового та мисливського господарства. Кількість працюючих — 336 чоловік.
— Повернусь до попенної плати: з рубок догляду суми її надходили місцевим сільським та селищним радам, і цим лісгосп суттєво поповнив сільські бюджети. Суми з головних рубок — у державний бюджет. Знаю, що згідно з чинним законодавством, кошти з попенної плати мають використовуватись на відновлення лісу…
— Я теж це дуже добре знаю. Проте ні сільські ради (вони й так виживають), ні держава не витрачає згадані кошти на відновлення лісу. Усі витрати вже багато років — на лісові господарства. І саме тому ми маємо шукати, як заробляти кошти, щоб зберегти ліс від усього, що нищить його.
— Про судинний мікоз та інші хвороби чомусь не хочеться говорити вже…
— Тому що, на жал, далі розмов та репортажів мова не йде! А така масова захворюваність дерев — це не лісникам виклик, це виклик природі. Скептично ставлюсь до наукових досліджень, адже достатньої матеріальної бази, щоб проводити експерименти і робити висновки вчені не мають. За них це ліпше зробить природа — на місцях вибіркових санітарних рубок все щільніше пробивається молодняк дуба, який, думаю, з часом витіснить хворі сосни. Багато що у галузі залежить від державного підходу, від керівництва. Але ми в свою чергу завжди робимо те, що залежить від нас, із максимальною віддачею.
— Так, адже Малинський лісгосп на теренах області традиційно займає чільне місце з ведення лісового господарства. У вас цього року подвійне свято — День працівника лісу і 80-річчя з дня заснування Малинського лісгоспу.
— З цієї подвійної нагоди хочу привітати всіх лісівників Малинщини, працюючих та ветеранів — із Днем працівника лісу та з таким гарним ювілеєм.
Можна багато говорити про історію, але я зупинюсь на єдиному. Хочу назвати кращих працівників господарства за всі роки.
Хома Василь Миколайович — водій лісовозного автомобіля, нагороджений орденом «Дружби народів» та медаллю «Трудової слави ІІІ ступеня».
Федорчук Євгеній Олексійович — водій лісовозного автомобіля, заслужений працівник сільського господарства.
Мойсієнко Володимир Петрович — бригадир комплексної бригади, нагороджений: «Ордено трудової слави ІІІ ступеня», орденом «Знак пошани» та орденом «Трудового Червоного прапора».
Кондратенко Антон Прохорович — лісничий Українківського лісництва, за час роботи побудував 8 будинків для працівників лісництва. На його честь названа вулиця.
Каліновський Григорій Миколайович — відпрацював 52 роки. Починаючи з лісоруба, майстра лісу, 16 років лісничим Чоповицького і Малинського лісництв, відмінник лісового господарства.
Лисенко Іван Петрович — починав роботу з помічника лісничого і до головного інженера (1946-1982 р.р.).
Вернигора Віра Іванівна — лісник Українського лісництва, заслужений лісовод України.
Данильченко Петро Васильович – лісничий Іршанського лісництва, заслужений лісовод України.
І невеличке екскурс в історію.
…Малинський лісгосп був організований в 1936 році: у 1936 році був організований наркомат лісової промисловості УРСР, а в 1938-1940 роках проведено лісовпорядкування Малинського лісгоспу, внаслідок чого було створено 5 лісництв.
У 1951 році введена постанова про застосування лісовою охороною зброї і видана інструкція по її застосуванню. Також значно збільшилася кількість коней. Станом на 1957 рік їх кількість збільшилась на 22 голови. Важливо зазначити, що були телефонізовані всі лісництва.
У 1954 році був збудований лісопильний завод, проведені монтажні роботи по встановленню локомобіля та пилорами, введено в дію 3 станки. В цьому ж році закінчена огорожа лісозаводу, збудовано колодязь, господарська будівля, контора для прохідної, пожеж сарай.
У 1955 році збудовано склад готової продукції. В 1956 – столярна, побутові приміщення, склад готової продукції. Змонтована аспірація для видалення відходів.
В 1957 році почали працювати столярна, бондарна, обозна майстерні та парня, паросушилка.
Станом на 01.01.1958 року в лісгоспі працювало 4 грузових автомобілі ГАЗ-51, автомобіль ЗІЛ5, легковий автомобіль «Победа», мотоцикл М-72. В кожному лісництві була соломорізка. В 1957 році придбано 4 вози, 1 молотарка, 3 кінних приводи, 1 причеп, закуплено 2 бензопили, 17 вуликів. На балансі лісгоспу було 48 коней і 12 бичків.
На кінець ревізійного періоду в лісгосп виготовлялася така продукція: обод; колеса; вози без коліс; спиця; клепка російська;бочки; вугілля; дубові і хвойні пиломатеріали; тарна дощечка; тарні ящики; клепка винна; столярні вироби; штахетник; топорник; пні дерев’яні; жертки; черенки для лопат; дишла; віники; тарні комплекти; мебельні деталі.
З 1957 року проведено лісовпорядкування лісів Малинського лісгоспу, згідно якого його площа складає 28763 га. В складі лісгоспу працює 5 лісництв: Чоповицьке лісництво – 6424 га, Малинське лісництво – 6288 га, Пенізевицьке лісництво – 5589га, Іршанське – 6373га, Любовицьке лісництво – 4089 га.
Основними підприємствами, які приймали деревину від лісгоспу – 2 меблеві фабрики, райпромкомбінат і 10 лісопильних заводи. Населення району працює в основному в сільському та фабрично-заводському господарства, рідше – в лісовому господарстві.
Лісових культур за ревізійний період посаджено на площі 5065 га. Більшість культур – сосни, по закінченню ревізійного періоду – мішані культури. Посадка лісових культур і догляд за ними проводилися вручну. В зв’язку з великим об’ємом роботи, наймалися сезонні робітники. Були створені ланки, за якими були закріплені площі лісових культур по кожному лісництві. В кінці кожного року ланки, які добилися приживленості 95% і більше, преміювалися як грошима, так і виділялась мануфактура.
*****
2016 рік.
Підприємство має загальну площу 28,9 тис.га. З них вкриті лісом землі — 27,8 тис.га. До складу підприємства входить 6 лісництв, нижній склад та транспортний цех. На даний час на підприємстві працює 336 чоловік.
Лісгосп забезпечений засобами виробництва. Працює лінія по розкряжуванню деревини. Є 33 вантажних автомобілі, з них 19 автомобілів для перевезення лісоматеріалів. В цеху переробки працюють 2 лінії для виготовлення обрізних пиломатеріалів на експорт, 2 стрічкових рами та інше обладнання. З повною загрузкою працюють 2 сушильних камери.
Основні напрямки роботи підприємства — ведення лісового господарства, створення лісових культур, охорона та захист лісу, зберігання мисливської фауни.
Основні види економічної діяльності: лісівництво та інша діяльність в лісовому господарстві; лісопильне та стругальне виробництво; мисливство та надання пов’язаних з ним послуг; роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах.
Основні види продукції, що виробляється в лісгоспі є: по лісозаготівлях — ділова деревина (пиловники, фанерні кряжі, будліс, баланси) дрова технологічні, дрова паливні; по промисловій діяльності (переробці деревини) — пиломатеріали та інше.
За 8 місяців 2016 року реалізовано продукції на загальну суму 74 млн. 751тис. грн., що на 14 млн 119 тис. грн., або на 123,3% більше, ніж за відповідний період 2015 року. За 2016 рік лісові культури створено на площі 366 га. На розсаднику щорічно розширюється асортимент декоративних саджанців.
А втор: Тетяна Сорока
Залиште коментар